Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Olaszország miért került...

Olaszország miért került ilyen nagy válságba?

Figyelt kérdés

Ha jól tudom, a '80-as, '90-es években nagyon gyorsan nőtt a GDP-jük, volt idő, hogy a briteket is megelőzték, és a harmadik legerősebb gazdaság voltak Európában (az NSZK és Franciaország után). Mi történt most a 2000-es évekre?

Hallottam valamit a líra-euró váltásról, na de ettől? Oké, válság van, de pl. Németországot és Franciaországot messze nem érintette ilyen mélyen a válság, mint Olaszországot.

Ráadásul egy firenzei nő blogját olvasva teljesen az jön le, hogy Olaszország teljesen elszegényedett, munkalehetőség alig van, mindent a maffia tart a kezében (Délen), a fiatalok nem tudnak elhelyezkedni, lakást venni. És mindez a gazdagnak tartott Északon!

Mi lehet így Olaszország jövője?


2011. nov. 4. 10:41
 1/2 anonim ***** válasza:
51%

Miért került válságba?

Egyszerű! Azért, mint a Görögök.


Magas fizetések, szieszta, lazaság, amit sok-sok hitelből kellett finanszírozni. Egy átlag olasz fele annyit sem dolgozik, mint te.

Ők voltak az irigyelt, mediterrán ország, Spanyolországgal, Görögországgal együtt. Most meg lehet nézni, kik állnak a csőd szélén? Hát ők...

2011. nov. 4. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én olaszországban dolgozom és látom ami itt megy.... kétség kívül fejlett ország de rengeteg pénzért akarnak keveset dolgoni, rengeteg a külföldi munkás (roménok, marokkóiak, négerek, albánok) mert az olaszok nek hajlandók fizikai munkát vállalni, és a külföldi munkás az országban megkeresett pénzét otthon költi el vagy haza küldi. Bítos, hogy nem csak ezért vagynak "bajban" de ezis hozzá járul. Mondjuk addig egy ország nincs bajban amíg az emberek nincsenek arra kényszerülve, hogy külföldön munkát vállajnak ha akarnak venni egy kocsit vagy valami....
2011. nov. 4. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!