Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Szíria darabjaira eshet szét....

Szíria darabjaira eshet szét. Mit értenek ez alatt?

Figyelt kérdés

Ez azt jelenti, hogy megszűnik a központi hatalom és az ország teljes anarchiába süllyed, vagy azt, hogy az ország fizikailag megszűnik létezni és helyén kettő, három, vagy több független ország jön létre?

Most nem arra vagyok kíváncsi, hogy ennek mekkora a valószínűsége, hanem hogy azok, akik ezt állítják (hogy Szíria darabajaira eshet szét), azok mit értenek ez alatt.


2011. nov. 20. 18:15
 1/6 anonim ***** válasza:
36%

Dél-Szudánban megtalálták a világ egyik legnagyobb urán lelőhelyét, majd rövidesen rá polgárháború lett, az ország kettészakadt, most pedig a nyugati cégek megkaparintották ezeket a készleteket. Kb. hasonló a terv Szíriában is.


Szíriában a háttérhatalomnak csekély befolyása van, ez pedig mint Líbia óta tudjuk, nem életbiztosítás a szíriai vezetőknek...

2011. nov. 20. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ezzel nem válaszoltál a kérdésemre.
2011. nov. 20. 22:58
 3/6 anonim ***** válasza:
De, csak utalás formájában. Konkrétan azt jelenti, hogy a polgárháborúban szemben álló felek tartják majd kezükben az ország 1-1 részét, majd a nyugat által szponzorált rész valszeg függetlenedést akar, és kéri elismerését az ENSz-nél.
2011. nov. 20. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Háttérhatalom? Baromság...ilyen nincs.


Amúgy szerintem nem fog szétesni, hanem megbukik a rendszer. A demokrácia szelleme egyre inkább terjedőben van, a kivénhedt, mániákus diktátorok sorra buknak meg. Én arra tippelek, hogy pár hónap múlva katonai beavatkozás lesz. Ugyanis az oroszok végre kezdenek észhez térni, már ők is elítélik Asszadot az ENSZ-ben.

2011. dec. 17. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Én is így gondolom, de nem ez volt a kérdés.

Az, hogy a szétesésnek mekkora a realitása, egy dolog. De én arra lennék kíváncsi, hogy mit értenek az alatt, hogy széteshet, akik ezt hangoztatják. Mert sehol nem hallottam részletezni. Ilyen szempontból az sem érdekes, ha még 1% esély sincs rá. Az értelme érdekelne.

2011. dec. 21. 15:08
 6/6 Vadkan01 ***** válasza:
olvasd el bibliában az Izajás 17:1-et és érteni fogod a dolgot
2012. aug. 26. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!