Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az olasz fiatalok általában...

Az olasz fiatalok általában bal- vagy jobboldaliak?

Figyelt kérdés

Itthon a fiatalok többsége jobboldali (Jobbik vagy Fidesz), míg pl. nagyon sok nyugat-európai országban baloldaliak inkább (Franciaország, Németország).

Az olasz fiatalokkal mi a helyzet?

Inkább Berlusconi pártját támogatják nagyobb arányban, vagy a Demokrata Pártot?


2011. nov. 23. 23:22
 1/8 anonim ***** válasza:
61%

Én mindkettőből ismerek párat. Délen inkább jobboldali, északon bal.

Amúgy a mi környékünkön minden fiatal LMP-s, az idősebbek meg MSZP-sek. Jobbikost nem is ismerek.

2011. nov. 23. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Gigolók

Más nem érdekli őket, ha már a pedofil Berlusconi uralkodhatott ennyi ideig.

2011. nov. 24. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
49%
Az hogy itthon a jobb oldal 89 óta olyan programokat valósit meg mint más országban bal oldali pártok, az egy dolog. A másik dolog meg az hogy itthon is és ott és olyan retardáltak az emberek hogy nem tudnak a dobozon kivül gondolkodni és pártok meg fizetett semmiheznemértő hazug inkompetens naplópók helyett olyan rendszerben gondolkodni amire szükség lenne.
2011. nov. 24. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
61%
Ahogy én láttam leginkább is nem érdekli őket a politika. Már a szüleik fejében is teljes volt a káosz. Beszéltem olyan professzorral (művészettörténész), aki lelkesedett Mussoliniért és közben kommunistának vallotta magát...
2011. nov. 24. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"s pártok meg fizetett semmiheznemértő hazug inkompetens naplópók helyett olyan rendszerben gondolkodni amire szükség lenne."


na, halljuk, mit találtál fel megint?

2011. nov. 24. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Beszéltem olyan professzorral (művészettörténész), aki lelkesedett Mussoliniért és közben kommunistának vallotta magát..."


Mussolininak voltak maradandó vívmányai is, amellett persze, hogy egy pojáca volt és több kárt okozott, mint használt. Eredményeit egy kommunista is elismerheti.

2011. nov. 24. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Berlusconi népszerű volt a fiatalok körében, de lehet, hogy ez az utóbbi 1-2 évben megváltozott, amikor csalódtak abban az ígéretben, hogy majd a privatizáció és a liberálisabb gazdaságpolitika újraindítja a társadalmi mobilitást.
2011. nov. 24. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az itteni fiatalok többsége egy frászt jobboldali. Inkább anarchista-újbaloldali-liberális-antiglobalista-környezetvédő-háborúellenes. Valójéban kommunisták, csak az állami propaganda teljesen fals képet fest le a kommunizmusról, így ezeknek a fiataloknak eszébe sem jut felismerni, hogy valójában marxisták-leninisták.
2011. nov. 25. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!