Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mit gondoltok az amerikai...

Mit gondoltok az amerikai elnök választásról?

Figyelt kérdés
Maradjon Obama, vagy jöjjön valaki más? Esetleg van-e valaki aki szimpatikus nektek? Republikánus vagy demokrata?
2011. dec. 2. 19:51
1 2 3
 1/23 asmosys ***** válasza:
82%
Demokratával, gazdaságilag jobban szoktak járni általában. Mondjuk Obamára pont nem áll a statisztika. Nem is hiszem hogy duplázna. Azért valahogy szimpatikusabb, mint a republikánus oldal.
2011. dec. 2. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
95%
2008ban toronymagasan Obamát találtam a legjobbnak, és most is.
2011. dec. 2. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:

Europa szempontjabol Obama egy tragedia. Az amerikai gazdasag "exportalja" a sajat bajait, es ezzel jol ratesz a nalunk amugyis meglevo valsagra.

Kulpolitikarol meg homalyos idealista elkepzelesei vannak, ami messzemenoen nem tesz jot az USA-nak. Obama mindig eltalalja szarva kozt a togyet. (Ld "arab tavasz", ami az USA szamara zimankova valtozott - es az arab kisembernek sem hoz kenyeret a konyhara).

2011. dec. 3. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:

"toronymagasan Obamát találtam a legjobbnak"

Persze, hiszen szuletett szupersztar. Ehhez vakoban ert - a baj az, hogy CSAK ehhez ert.

2011. dec. 3. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
59%

Erre a kerdesre csak a szemellenzos emberek mondanak republikanust vagy demokratat, hisz azon is mulik, hogy ki a jelolt. Nem mindegy, hogy pl. Ron Paul vagy Rick Perry szall ringbe Obamaval. En ugy gondolom, hogy a kisebbik rosszat kell valasztani, mert egyebkent univerzalis jo megoldas nem nagyon van. Ergo a megvaltast nem hozza el egyik elnok sem, de ez nem is az o hibajuk. Mikor valakinek adsz, alt. mastol kell elvenni. Minden tarsadalmi retegnek mas kedvez. En ugy vagyok vele, hogy nyilvan arra fogok szavazni, aki nekem jobban kedvez szemely szerint.


Sajnos Obama egy populista, akinek a belpolitikaja csak a legszegenyebbeknek kedvez (nekik sem talan?); a kulpolikaban sincs karizmaja, de legalabb nem igaz le mas orszagokat. McCainnel szemben azt mondom, hogy jo dontes volt abban az adott politikai helyzetben (hogy gazdasagilag lehet, hogy jobb lenne vagy rosszabb, ez sosem fog kiderulni), arrol nem beszelve, hogy anno sokan azert nem szavaztak McCainre, mert feltek, hogy koranal fogva meghalhat elnoksege alatt es akkor Sarah "valosagshowhos" Palin lett volna az elnok.


En azt mondom, hogy eloszor lassuk meg, hogy ki a repi jelolt es onnan lehet majd kovetkeztetest levonni, hogy mi is lenne a legjobb. En nem tartom Obamat olyan jo elnoknek, de legalabb nala nem pattant el a hur kulpolitika teren es nem is kedvez, de legalabb nem csinal irdatlan nagy baromsagot a vilagban, max. itt orszagon belul, de abbol boven...ez olyan semmilyen, semleges es atmeneti idoszak, en ugy elem meg az o elnokseget.

2011. dec. 3. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
Bocsánat, fáradt vagyok. SZÓVAL: Palin visszalépett, de Bachman még összejöhet.
2011. dec. 3. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
0%
Remélem, jön egy republikánus és jól elintézi az USA-t. A világ biztonságosabb hely lesz egy gyengébb USA-val.
2011. dec. 3. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek az eddigi válaszokat. Az utolsót viszont nem értem. Miért tenné tönkre egy republikánus az országot? És miért lenne jó az USA nélkül?
2011. dec. 3. 15:53
 9/23 anonim ***** válasza:

"Miért tenné tönkre egy republikánus az országot?"


A republikánusok elmebeteg társadalomfelfogása és gazdaságpolitikája hosszú távon gyengíti az USA-t.


"És miért lenne jó az USA nélkül?"


Hol látsz ilyen állítást?

2011. dec. 3. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

"A világ biztonságosabb hely lesz egy gyengébb USA-val."


Erre gondoltam, bár nem pontosan fogalmaztam.


A republikánus párt szerintem nem rossz. Ők is nagyszerű elnököket adtak az országnak. persze van pár dolog amit nem tartok helyesnek velük kapcsolatban.

2011. dec. 3. 17:57
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!