Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mexikóban a drogkereskedő...

Mexikóban a drogkereskedő bandák háborúja lehetetlenné teszi a normális életet. Miért nem veti be az állam a hadsereget ellenük, vagy miért nem kér katonai segítséget az USA-tól? Ez a közös problémájuk.

Figyelt kérdés
2011. dec. 3. 17:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Jártam ott, minden 2. sarkon rendőr és katona, olykor rohambrigád, úton-útfélen ellenőriznek, útzárakat raknak, kocsiba csomagba benéznek, küzdenek ellenük..

A bandák háborúja, ha te nem vagy benne, tudod hogy kell őket elkerülni, nem zavar, ők meg irtsák egymást.

De tudod a maffia (lásd Al Capone) néha olyan erős, hogy nem lehet hatékonyan fellépni, beépülnek a hatalomba.

2011. dec. 3. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
91%

A drogkereskedő bandák időnként erősebbek a hadseregnél. A hasznot húzó tábornok meg nem fog kiadni őrült parancsot. Az USA hasznáról ne is beszéljünk.


Több nemzetközi szakértő megírta, hogy a drogprobléma csak átfogó társadalmi rendezéssel küzdhető le. Milliók élnek belőle, ha nyomorban is, de élnek.

2011. dec. 3. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
75%

Vannak, akik tamogatjak, amit mondasz:


[link]


Birom, hogyha az USA beavatkozik valahol, akkor gonosz, szemet, onerdekbol teszi, ha nem, akkor is ugyanez. Mi is lenne a jo...? En szemely szerint nem hiszem, hogy az eroszak eroszakkal torteno lereagalasa barmit is megoldana arrol nem beszelve, hogy ezek a drog kartellek elobbre jarnak mindig egy lepessel. Nem ugy van, hogy x helyen vannak csak, ott "kiirtjak" oket es minden meg van oldva. Ki akar megkockaztatni egy haborut? Kinek van penze minderre? Hianyzik ez?

2011. dec. 3. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
86%
Azt hiszem a múlt választásokon az egyik republikánus elnökjelölt (texasi fickó) kijelentette, hogy katonailag is beavatkozna Mexikóban, a mexikóiaknak természetesen nem tetszett, gondolom politikai és egyéb okokból. Az ált nem néz ki jól ha más intézi el helyettünk a problémáinkat, aztán ki tudja mennyire akarják egyáltalán rendezni a dolgokat. A másik probléma az, hogy katonailag sem tudnák megoldani a problémát. Nem olyan rég egy rakat politikus aláírt egy nyilatkozatot, miszerint a drogellenes "háború" megbukott és minél előbb át kell gondolni a stratégiát. Másrészről én úgy tudom, hogy már kibírhatatlan az élet Mexikóban, mindennaposak a tűzharcok. A drogbandák minden ok nélkül tömegmészárlásokat rendeznek, aztán a rendőrök néha megtalálják az 50-100-200 fős tömegsírokat.
2011. dec. 3. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
44%

inkább miért nem dekriminalizálják a drogokat, ezáltal egyetlen puskalövés nélkül megfosztandó a bandákat a bevételi forrásuktól?

nem vagyok hippi, mondjuk pacifista az igen.


aki narkót akar szerezni, most is tud, ezen kár görcsölni, ráadásul a fekete piaci ár miatt a függők is bűnözni fognak, mert arra nem elég egy fizetés, mint piára.

amerika kezdte a drogháborút, be is fejezhetné gond nélkül.

2011. dec. 3. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
69%
Ezt én sem értem. Ha holnaptól füvet mindenki kis mennyiségben szabadon termeszthetne és fogyaszthatna, akkor falnak mennének a drogterjesztők, de az állam duplán nyerne. Egyfelől a hadsereg és a rendőrség készenlétére nem kellene költeni, másfelől lenne egy csomó adóbevétel.
2011. dec. 4. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg a futol nem tortenne nagy valtozas, hisz a kemenydrogok ugysem lesznek soha legalisak es nyilvan ezek a drogkereskedok nem abbol elnek, hogy eladnak egy kis fuvet, mint a mezei dealer.
2011. dec. 4. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
90%

én úgy értettem, hogy mindent, nem csak a füvet. úgy senkinek nem lenne érdeke kemény cuccokkal sem üzletelni, ha egy kiló kokacserje annyit ér mint egy kiló paradicsom.


a veszélyeit pedig mindenki ismeri, ha valaki így akarja megölni magát, az az ő dolga. nem a kommandósoké.

2011. dec. 4. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
74%
Ennek belathatatlan kovetkezmenyei lehetnenek, kedves utolso. A fiatal tinikre is gondolni kell, mert ha mindenki szamara elerheto pl. a koko, az durva kovetkezmenyekkel jarhat az olyan fiatalkoruak eseteben, akik meg nagyon befolyasolhatoak. O rajuk nem lehet bizni olyan alapon, hogy "hogyha hulye vagy, akkor megjarod", mert 12-13 eves meg nem latja/nezi a kovetkezmenyeket es konnyen tul is adagolhatja magat. A kokonak meg nyilvan nem az a kovetkezmenye, ami egy ciginek. Szerintem nem veletlen ez a tiltas. Pl. meg Hollandia, ami ilyen teren liberalis sem engedi a kemeny drogokat.
2011. dec. 4. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
42%
Bocs, de a mexikói dealerek bizony fűvel is kereskednek, nemcsak kokóval...
2011. dec. 4. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!