Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Most akkor Európának tényleg...

Most akkor Európának tényleg vége?

Figyelt kérdés

Ez komoly, vagy csak valami hangulatkeltés? Ha hangulatkeltés, miért van rá szükség?


Most már az én ingerküszöbömet is elérték az Európa összeomlásáról szóló hírek. Pár hete a brit Külügyminisztériumtól szivárgott ki, hogy az európai nagykövetségeiket felkészítik arra, hogy pénzügyi összeomlás és zavargások esetén hogy mentsék a polgáraikat. Mai hír, hogy az amerikai vezérkari főnök is zavargásoktól tart, és Svájcban is az euró összeomlására készülnek.


[link]


[link]


Hetek óta jönnek ilyen hírek, először csak elemzőktől, most már hivatalos forrásoktól is.


2011. dec. 10. 06:05
1 2
 1/16 jamesbond ***** válasza:
68%
Ahogy eddig működött az Unió, annak vége. Remélem hamar el tud indulni az új, racionálisabb unió.
2011. dec. 10. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
31%
Igen nagyon ugy néz ki, hogy vége lesz az uniónak. Amerika már jó pár éve ezen munkálkodik, hogy vissza szerezze a dollár hatalmát. Ugy néz ki most sikerült neki.
2011. dec. 10. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
42%
Én eddig sem értettem, hogy mi is ennek az EU-nak a lényege. Ami fontos azok az anyagi javak (bárki bármit hablatyol is). Az pedig így sem úgy sem hozzánk jön.
2011. dec. 10. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
55%
jöjjön inkább a proletár diktatúra
2011. dec. 10. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
70%

Putyin Eurázsiai Unió létrehozását javasolja

[link]

2011. dec. 10. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Hát érdekes, különösen, hogy én a megtakarításaim egy részét euróban tartom.
2011. dec. 10. 09:34
 7/16 anonim ***** válasza:
8%

"Most akkor Európának tényleg vége?"


Nincs vége. Mit gondolsz, egy ekkor kontinens csak úgy elsüllyedhet az óceánban?


"Most már az én ingerküszöbömet is elérték az Európa összeomlásáról szóló hírek. "


Szövegértés! Az eurózóna befuccsolásáról szólnak ezek a hírek, nem Európa összeomlásáról. Európa nem tud összeomolni, nem valamiféle épület vagy állvány.

2011. dec. 10. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

7-es! Persze, persze, nagyon hülye vagyok, ki is kapok tőled állandóan. Ilyenkor többnyire vissza szoktam szólni, amire te aztán nem válaszolsz. Biztos nem véletlen, mert megcáfolni még egyszer se tudtál. Kár a sok szövegért, de mégis csak Neked, csak most megmagyarázom:


Biztos nem ismersz olyan fogalmakat, hogy szimbólum, meg metafora, de másoknak ezek megértése különösebb előképzettség nélkül sem okoz gondot. Képzeld, nem úgy értettem a kérdést, hogy Európa elsüllyed, hanem az "Európa" szó itt egy metafora. Rajtad kívül ezt mindenkinek sikerült megértenie! És akkor így jobb lett volna a kérdés metafora nélkül?


Tekintettel arra, hogy az eurózóna a jelek szerint súlyos nehézségekkel küzd, ami az Európai Unió bomlási folyamatát is előidézheti, és ez gazdasági válságot és társadalmi feszültségeket idézhet elő az egyes európai államokban, megítélésétek szerint mennyire súlyos ez a helyzet jelenleg?


Kérlek, légy szíves a metafora fogalmát itt tanulmányozni, akkor máskor hátha nem írsz ilyen baromságokat:


[link]

2011. dec. 10. 13:17
 9/16 anonim ***** válasza:
52%

1. link: A svájci jegybank felkészül arra az eshetőségre, hogy felbomlik az eurozóna. Ebben nincs semmi meglepő, és nem jelenti azt, hogy fel is bomlik. A bankoknak, és a pénzügyi vállalatoknak többféle forgatókönyvre is fel kell készülniük, még ha az kis valószínűségű is, hogy ne érje őket váratlan meglepetés. Jelenleg még kicsi az esélye annak, hogy valóban fel is fog bomlani.


2. link: Nem hiszem, hogy egy amerikai vezérkari főnök nagyon értene az európai pénzügyekhez.

2011. dec. 10. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
OK, csak naponta van 10 hír, hogy vége mindennek. Ezt a kettőt csak ma reggel véletlen ragadtam ki.
2011. dec. 10. 17:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!