Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A terrorizmus elleni háború...

A terrorizmus elleni háború valódi arca. Mi a véleményetek erről az eposzi beszédről?

Figyelt kérdés
[link]
2011. dec. 12. 04:30
 1/7 anonim ***** válasza:
72%

sokkász@rom

hiába rakosgatnak fel ilyen videókat, jobb nem lesz tőle.

ha pedig valaki ezekből a videókból jön rá arra, hogy a világot a pénz és a nyersanyagok birtoklása mozgatja, azt csak sajnálni tudom.

2011. dec. 12. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
42%
Elso pillanatokban azt hittem, hogy igaz dolgokat fognak mondani. De aztan gyorsan atcsap a szokasos propaganda szovegbe.
2011. dec. 12. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Így vagy úgy a háború az ezzel jár. Sajnos akárhogy is, nem lesz jobb. Régen sem volt jobb, csak most a média által minden gyorsan eljut. Az ember nem lett civilizáltabb, csak a technika fejlődött.

Olyan sokszor remélték már, hogy eljön a háború nélküli békés kor, de sosem következett be. Az ember alapvető természetéhez tartozik a háborúskodás.

Az ártatlan áldozatok pedig elkerülhetetlenek. Akár karddal öljenek meg valakit, akár géppisztollyal, a végeredmény ugyanaz.

De ettől még a háború nem lesz jó dolog.

A háború rossz dolog, és ezt mindenki tudja nagyon jól. Mégis, mintha mit sem tanulna az ember, újra és újra képes fegyvert fogni, és elindulni harcolni. Mikor pedig már elég ideje húzódik egy háború, rájön, hogy mégis rossz ötlet volt. Aztán leteszi a fegyvert. Majd miután elég idő eltelt, mintha mi sem történt volna, ismét indul a csatatérre. És ezt a körforgást nem lehet megállítani.

2011. dec. 12. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nyugat-Európában már lassan 70 éve nem volt háború. Szerintem lassan mégiscsak túllép rajta az emberiség, csak el kell érni egy bizonyos fejlettségi szintet.
2011. dec. 12. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az iraki meg afganisztáni események miatt pedig csak aggódjanak az amerikaiak. Engem már nem igazán izgat.
2011. dec. 12. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

70 évig nem volt háború? Ez sajnos nem igaz. A 90-es években a Balkánon nagyon komoly háborúk dúltak, sok áldozattal.

Az emberiség nem ér el semmilyen "következő szintet", a történelmi fejlődés inkább a marxista gondolkodók jelszava. Nem úgy kell elképzelni az emberiséget, hogy napról napra halad egy szebb, jobb fejlettségi fok felé.


Bár vannak olyan - komoly szakértői - vélemények, hogy a háború mára elvesztette funkcióját, nem érdemes háborúzni.

Viszont a gyakorlat nem biztos, hogy ezt fogja mutatni; a jövőben igenis lehetségesek háborúk, de nem hinném, hogy Európában lesznek a gócpontok, inkább Ázsiában, esetleg a Közel-Keleten.

2011. dec. 15. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nyugat-Európáról beszéltem, nem a Balkánról.
2011. dec. 15. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!