Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Szerintetek nyerni fog Obama...

Szerintetek nyerni fog Obama vagy nem?

Figyelt kérdés
Szerintem nem csinált valami sokat, a gazdasági válság ellen nem tett szinte semmit, az eladósodást se fékezte meg. Bin Laden likvidálásán meg az iraki kivonuláson kívül nem ért el mást szerintem. Lehet ott ennyi is elég az újraválasztáshoz, de szerintem eléggé alulteljesített és nem kéne újraválasztani. Csak az a baj, hogy aki nem áll a háttérhatalom szolgálatában mint Ron Paul, azt nem fogják hagyni, hogy a republikánus jelöltségig jusson.
2012. jan. 3. 19:42
 1/7 anonim ***** válasza:

Mindegy ki lesz, bohócság az egész. Amerikát ígyis-úgyis a nagytőke irányítja. Egyes cégeknél olyan pénzek vannak, amit az átlag amerikaiak többsége még együtt sem látott soha...

Ott mindenkit lefizetnek, megkennek, aki a politikai közéletbe kerül.

Hallottál már a lobbykról? Nálunk elég fura lenne, de ott tök rendben van, hogy egy cég finanszírozzon egy elnököt. Aki aztán hálás is lesz visszaadni...

Az adófizetőktől az elnök kap 30 ezer dollárt havonta, a cégek milliókat fizethetnek neki. Szerinted kiket fog támogatni?

2012. jan. 3. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
47%
lobbyk mindenhol vannak így itt is Magyarországon. Valószínűleg nyerni fog Obama.
2012. jan. 3. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
RON PAUL 2012
2012. jan. 3. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Első: szerintem ez azért nincs így teljesen, maga az elnök nem szokott milliárdos lenni.. Inkább az egész kormányzat mögött állnak bizonyos érdekcsoportok, az elnököknek meg a kampánya és a megválasztása múlik azon, hogy milyen viszonyba állnak a nagytőkével. Ezért se szerepltetik túl az ottani médiában Ron Pault, mert hazafi és át akarja szervezni a rendszert. Megy is a lejáratása, hogy szélsőjobboldaliakkal közösködik stb.. Kb. mint nálunk a Jobbikkal 2010 előtt
2012. jan. 3. 21:22
 5/7 escrogar ***** válasza:
Azért Ron Paul és a szélsőjobb két külön dolog. Amúgy valóban Ron Paul 2012!
2012. jan. 3. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mit szerettek annyira Ron Paulban?
2012. jan. 3. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 escrogar ***** válasza:
Sok év óta az első olyan ember, aki kőkemény visszavágásokkal kezdené a hadseregben, és adna két büdös nagy pofont a bankrendszernek (jegybank megszüntetése pl.), visszavonná a rohadt sok külföldön állomásozó katonát, egyensúlyba hozná a büdzsét, és nem egy vallási fanatikus.
2012. jan. 3. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!