Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mi a véleménye a punkoknak...

Mi a véleménye a punkoknak Fidel Castroról?

Figyelt kérdés
Úgy hallotam soknak bejön Karl Marx ideológiája, és ő komunizmus alapítója, szerintetek Fidellel szimpatizálnak, politikájára + életelméletére, felfogására vagyok kiváncsi elsősorban.
2009. máj. 27. 17:20
 1/5 anonim ***** válasza:
69%
Ha egy Moszkva teren csovezo punkot megkerdeznel arrol, hogy mit gondol Fidel Castrorol, visszakerdezne, hogy a Ramonesben vagy az Exploited-ban jatszott. Egyszoval szerintem a nagy reszuknek fogalma sincs, ki o.
2009. máj. 27. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
95%

Én még pár éve punk voltam. Ahogy én tapasztaltam, elég kevés a kommunista punk, főleg itthon. A kommunizmus egy diktatúra, ami ellentétben áll az anarchizmussal, márpedig a legtöbb punk ezt az eszmét képviseli.


Fidel meg... hát hogy is mondjam, számomra egy vén muksó, egy diktátor, én semmi szimpit nem látok benne.

Megint más ez a nagy Che Guevara szimpátia viszont, számomra ő inkább szabadságharcos volt és forradalmár, ezen a vonalon amolyan romantikus hős is lehet, bár meg kell hagyni, igen nagy baklövéseket követett el. Meg hát lehet vitázni arról is, hogy jól tette-e amit tett vagy sem, de most ez nem tartozik ide.

2009. máj. 27. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
89%
Che Guevara, ugyan már. Magyar punknak magyar szabadságharcost! Petőfi forevör :)
2009. máj. 27. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
5%
Che egy igen negatív alak volt. Magyar változata kb. Szamuely Tibor.
2009. máj. 28. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
48%

Szerintem semmi. A legtöbb punkot, akit ismertem, csak a kannásborról volt véleménye.

Tiszt. kiv. Egyet ismertem, akit rendszeresen lehetett látni a buszon szociológia könyvvel a kezében.

Az, hogy a punkok baloldaliak, kommunisták, az csak egy póz, legalábbis nálunk, a Pi Csa "jóvoltából". Egy punk fanzine-ban olvastam is erről egy ironikus írást. Valami Ferenc nevű arcról írták, hogy a szoc. időkben levelet írt Kádár Jánosnak, hogy "ő a kommunizmus előretolt bástyája" és ott volt mellette nagy betűkkel, hogy ő IGAZI MŰVÉSZ VOLT.

Na erről ennyit.

2009. máj. 29. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!