Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Fel tudnátok nekem sorolni,...

Fel tudnátok nekem sorolni, milyen pozitív oldalai voltak a kommunizmusnak?

Figyelt kérdés
Minnél többet...A válaszaitokat előre is köszönöm!

2012. jan. 28. 10:56
1 2
 1/17 Shai-Hulud ***** válasza:
42%
A KOMMUNIZMUSNAK nagyon sok pozitív oldala van. A SZOCIALIZMUSNAK viszont annál kevésbé.
2012. jan. 28. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
55%
Hogy remekül működne agyatlan zombikkal, akiknek se ambícióik, se vágyaik nincsenek.
2012. jan. 28. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
33%
Sehol nem volt és nincs is kommunizmus,mert megvalósíthatatlan! Ezért nem is lehetnek pozitív oldalai.
2012. jan. 28. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
66%
Volt munka,de mivel kötelező volt ezért büdös is.De ezt el ne hidd,mert akkor is művileg voltak biztosítva.Akkor sem kellett annyi munka erő,ezért nem is dolgozott sok ember csak bejárt a munkahelyre.Egyébként "csak szoccializmus"volt szerencsére a kommunizmusig nem jutottunk.
2012. jan. 28. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
63%

A célja, hogy mindenki egyenlő legyen, az egyik "legszebb" dolog, amit egy társadalom kitűzhet a zászlajára. Gyakorlatilag felszámolták a munkanélküliséget (még ha kétes, nem hatékony eszközökkel), bárki tanulhatott (még egy paraszt gyermeke is mehetett egyetemre - így tanult az én édesanyám is), erősítette a közösségi munkavégzést (a TSZ-ek szétverése volt a TSZ-esítés után a második legrosszabb dolog, ami a mezőgazdaságban történt a XX. században), mindenki számára kiszámítható, biztos jövő volt (tudtad, hogy ha csak évek múlva is, de nyaralhatsz, hogy lesz munkád, hogy lesz egy lakásod).


Most hirtelenjében ennyi jutott eszembe.


Azt azért hozzátenném, hogy Magyarországon sosem volt vegytiszta kommunizmus. Az elképzelés szép, de a megvalósítás pocsék volt.

2012. jan. 28. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszaitokat! Még várnék sok,sok erényt.Mit szólnátok egy vallással barátságban lévő kommunista államhoz?Nem lenne személyi kultusz,de szigorúan lenne véve a vallás,tanulás,munka,fizetés és ezzel nem lenne a kommunizmusnak annyi ellenségese,mert valakik csak a személyi kultusz miatt nem szerették,pedig a személyi kultuszt leszámítva valóban elég sikeres lett volna..Szerintem
2012. jan. 28. 11:33
 7/17 anonim ***** válasza:
54%

"tudtad, hogy ha csak évek múlva is, de nyaralhatsz, hogy lesz munkád, hogy lesz egy lakásod"

Rákosi vagy a többi ge.ci alatt? Vagy netán Kádár alatt, aki ezt a lehetőséget a mocskos imperialista, kapitalistáktól felvett hitelekből finanszírozta?! Ejh, de szép is volt az a szocializmus, amit a kapitalista hitelek finanszíroztak...

Ez csak nekem tűnik ellentmondásnak a kommunizmus gyönyöreit illetően?

2012. jan. 28. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
44%

Invesztor!


Igazad van, de itt nem releváns a megállapításod véleményem szerint. Valóban, fenntarthatatlan volt, de ezt az emberek akkor nem érzékelték, csak azt, hogy valamilyen előnyük származott a szocializmusból.

2012. jan. 28. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
86%

ma 11:38


Az meglehet... De gondoltam nem árt tisztázni a dolgokat, mert a mai magyar társadalomra is rányomja a bélyegét az egykori kommunista gondolkodásmód. Ez is hozzájárul ahhoz, hogy nem tudunk egyről a kettőre lépni.

2012. jan. 28. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
44%

Kérdező!

"Mit szólnátok egy vallással barátságban lévő kommunista államhoz?Nem lenne személyi kultusz,de szigorúan lenne véve a vallás,tanulás,munka,fizetés és ezzel nem lenne a kommunizmusnak annyi ellenségese,mert valakik csak a személyi kultusz miatt nem szerették,pedig a személyi kultuszt leszámítva valóban elég sikeres lett volna..Szerintem"


Nem, nem, nem és nem és nem! Nem a személyi kultusz, vagy a vallástalanság miatt bukott meg, hanem azért, mert egyszerűen nem tudja úgy motiválni az embereket a befektetésre, a fejlesztésre, a munkára (minek is dolgozzam többet, ha ugyanannyit kapok? Ha nem dolgozom, csak elvagyok az irodában, úgyis kapok valamit!).

És mi van a többpártrendszerrel? A sajtószabadsággal? Az emberek szabad döntéseivel? Ezeket is eltörölnéd?

2012. jan. 28. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!