Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Irán miért akarja lezárni a...

Irán miért akarja lezárni a Hormuzi-szorost és miért tart provokáló hadgyakorlatokat?

Figyelt kérdés
2012. febr. 6. 18:18
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
22%
Ilyen emberektől te észszerű cselekedetet vársz? Ha egy országot a vakhit a vallás irányít akkor miért vársz észszerű cselekedetet.
2012. febr. 6. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
64%

"Minthogy a nemzetközi pénzügyi közösség kizárólagos hatáskörébe tartozik a központi bankok ellenőrzése (függetlenül attól, hogy azok magántulajdonban vannak-e, mint például az amerikai Federal Reserve System, vagy pedig köztulajdonban, mint például a Bank of England, vagyis az Angol Központi Bank) ezért a nemzetközi bankároknak ez a privilegizált kis csoportja rendelkezik a pénz előállításának a monopóliumával, amely korábban csak az államokat illette meg. Ma a világon csupán öt olyan ország van, ahol még nem ez a nemzetközi pénzügyi közösség ellenőrzi a központi bankokat: Irán, Líbia, Kuba, Észak-Korea és Szudán. A közelmúltban még Afganisztán és Irak is ezekhez az államokhoz tartozott, de amióta Afganisztánban a nemzetközi pénzügyi közösséget kiszolgáló kliens-rendszert juttattak hatalomra, azóta már Afganisztán pénzügyei is az ellenőrzése alatt állnak. Irak esetében a most befejeződő háború eredményeként kerül az ország olaja, és természetesen központi bankja is a nemzetközi pénzügyi közösség ellenőrzése alá."

Azóta már Líbia is kiesett, és négy olyan ország maradt a világon, ahová a globalizáció alapvető szervei nem települtek. A globalizáció mögött, ahogy a jegybankok mögött is nagyon komoly magánérdekek húzódnak meg. Így a globalizáció megnyilvánulásainak egy alapvető szervezete a Bilderberg csoport.

Szóval Irán egy olyan maroknyi ország egyik tagja, amelyen nem ment végig a globalizáció úthengere. Az Új Világrendbe betagozódó államok, pedig bármilyen ürüggyel képesek katonai agressziót alkalmazni, hogy hegemóniájukat kiterjesszék.

Nyilván, éreztetni akarják, hogy nem fogják olcsón adni a bőrüket, és nekik is vannak eszközeik, amivel csapást mérhetnek az ellenük katonai agresszióra készülő elnyomó, kizsákmányoló hatalmakra.

Magam részéről azt mondom, a szabad világ egyik utolsó reménye Irán függetlensége, és önrendelkezésének megőrzése!

2012. febr. 6. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
22%

Kik azok "a nemzetközi pénzügyi közösség "?


Az osszeeskuves elmeletek, mostmar a Hormuzi szoros lezarasat (azaz napi politikat) is magyarazni akarjak?! Na ne mar!

2012. febr. 6. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Tök egyszerű. Ha nem hagyják őket békén, akkor nem lesz olaj. Csak a szoroson át tudnak hajóval olajat vinni abból a térségből. (most a csővezetékeket nem számoltam)

Ennyi. Nem kell túlbonyolítani.

2012. febr. 6. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
66%

ma 19:02


A nemzetközi pénzügyi közösség és az amerikai hatalmi elit


Rendkívül sok elnevezés használatos az irodalomban annak a nagyhatalmú, de viszonylag kis létszámú csoportnak a megjelölésére, akik az Egyesült Államok uralkodó osztályát alkotják, szervezik, ellenőrzik. Elsősorban azokra a nemzetközi pénzügyi közösséghez tartozó pénzemberekre utalnak, akik a központi bankokat irányítják, és akik a világgazdaságban kulcsszerepet játszanak, mint beruházó bankárok. Sokszor elhangzik a Rockefeller dinasztia és jelenleg az élén álló David Rockefeller neve. A másik legtöbbet emlegetett család a londoni székhelyű Rothschild-ház. Szakértők megbecsülték e két bankárdinasztia vagyonát. 1998-ban a Rockefeller-ház vagyonát 11480 milliárd dollárra becsülték. A Rothschild-család "Family Trust"-ban, azaz családi alapítványban lévő, soha fel nem osztott, és e jogintézmény jellegéből következően soha át nem örökített vagyona (amely után így nem fizetnek örökösödési illetéket sem, amikor az egyik nemzedékről a másikra hagyományozódik) szakértők becslése szerint 1998-ban elérte a 100 000 milliárd dollárt.

2012. febr. 6. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
71%

Irán provokál? Elég szelektíven olvasod a híreket.

Iránt tulajdonképpen már 1979 óta provokálják, sőt 1980-88 között háborúztak is ellene (igen Szaddam Husszein akkor még amerikai "zsoldban" harcolt).

Kinek a flottája állomásozik a Perzsa-öbölben. Iránnak a határai mentén kik harcolnak?

Irán nem provokál, hanem megvédi magát, ahogy minden normális, független, értékeire büszke állam tenné.

A Hormuzi szorost azért zárná le, mert a világ olajszállítmányainak jelentős része ott halad át. Ha Iránt megakarják fojtani, akkor ő is ezt teszi. Válaszlépés.

2012. febr. 6. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
6%

Irán a szabadság reménysége? :DDDDDDDDD

Ahol akinek nem tetszik a képe, hat évre lecsukják, csak mert filmet forgatott a zavargásokról?

Ahol a házasság előtt szexelőket halálra kövezik?

Tényleg, ilyennek kéne lennie az egész világnak!

(Bocs, de nekem jobban tetszik az "elnyomó", "kizsákmányoló" nyugati kultúra. Sajnálom.

2012. febr. 6. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
És ha lezárják a Hormuzi-szorost, vajon meddig tartana? Ezzel nem csak az amerikaiakat húznák magukra, hanem a szomszédaikat is, akik exportálnák az olajukat. Öt perc alatt vége lenne a csodálatos iráni rezsimnek.
2012. febr. 6. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
55%

19:44

Irán annak a világnak az utolsó reménye, amikor egy nép a saját törvényei szerint, saját szabályai szerint, a saját kultúrája alapján élhet.

Láthattuk, akár 100 %-os többsége is lehet egy szabadon választott parlament pártjának, akkor sem teheti amit akar. Már tudható, nem választható a "szabad világban" olyan vezető, amely népe érdekeit a nélkül tudná képviselni, hogy a globalizáció különböző monopóliumaival szembe forduljon. Valójában a "szabad világban" nincs demokrácia, hanem egy világhatalmi elnyomás, ahol a szabadon választott kormányok csak arra jók, hogy eljátszák a látszatdemokráciát, azzal, hogy jóváhagyják a tőlük a kulönböző világhatalmi szervezetek monopóliumai által kikényszerített intézkedések végrehajtását. A "demokrácia" csupán annak lehetősége, hogy önként hajtod végre az utasításokat, vagy kényszerítő erőre.

Aki pedig azt gondolja, hogy a világban nincsenek összeesküvések, és a kérdések átgondolásától az "összeesküvéselmélet" rábélyegzésével mentesíti magát az szűklátókörű.

Végezetül pedig szóljanak egy olyan ember szavai, aki szembe mert fordulni azzal a világhatalmi erővel, amellyel most Irán is szembenéz: http://www.youtube.com/watch?v=SXv_PkXkTbY

2012. febr. 6. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
7%
20:00: hát persze, tudjuk.
2012. febr. 6. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!