Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » USA vagy Kína nyerne egy...

USA vagy Kína nyerne egy esetleges háborúba? (ebbe beleszámít pl. : USA Európa barátsága Kína és Oroszország viszonylag jó kapcsolata.

Figyelt kérdés

2012. febr. 9. 18:33
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
82%
150. ilyen kérdés. Amúgy egyértelműen USA.
2012. febr. 9. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 A kérdező kommentje:
Szerintem nem
2012. febr. 9. 18:35
 3/42 A kérdező kommentje:
Kína gazdagabb és erősebb
2012. febr. 9. 18:37
 4/42 anonim ***** válasza:
USA high-tech technológiát használ , viszont a seregük kisebb mint a Kínaiaké.Azért Kína nem olyan gazdag ország.
2012. febr. 9. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 Gugu Gabor ***** válasza:

Azért ez kicsit hmm érdekes kérdés.

Mondjuk hogy több verzióval lehet számolni, és szerintem alapból maradjunk a hagyományos háborúnál, mert atom háborúban gondolkozni elég nagy hülyeség lenne.

Szóval mégis milyen háborúról beszélünk? Hol fog zajlani, elég érdekes kérdés mivel a két ország majdnem szó szerint a Föld ellentétes oldalán van és ilyen távolságra jelentős haderőt mozgatni elég esélytelen. (bár ebben konkrétan az USA jobban áll) Az utánpótlási vonalakat fenntartani szintúgy.

Elhiszem hogy merő fikció a kérdés de azért egy háborút nem lehet pusztán az alapján mérni kinek mennyi katonája van.

2012. febr. 9. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
Csak mondom, hogy az USA 1,2 trillió dollárral adós Kínának. Már ez is elég ok, hogy ők biza sose fognak háborúzni.
2012. febr. 9. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 A kérdező kommentje:
Szerintem az egész kb indiába kezdődne.
2012. febr. 9. 18:49
 8/42 anonim ***** válasza:
Elírtam, nem trillió, hanem billió. Csak ugye angolban a milliárdnál elcsúszik az érték elnevezése a magyarhoz képest.
2012. febr. 9. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 A kérdező kommentje:
ő de ha nem akarja vissza fizetni
2012. febr. 9. 18:58
 10/42 Gugu Gabor ***** válasza:

Mondjuk Kina megtámadja Indiát?

Csak mert már ez nem lenne kis falat, ha India mellett beavatkozik USA (mondjuk esetleg szintén a jó kapcsolatokra hivatkozva Japán Taivan, csak mert közel van)

akkor már egyáltalán nem sétagalopp Kínának

Kérdés mit csinál eközben Oroszország... Pakisztán...

Szóval én még mindig azt mondom hogy értem én hogy ez egy Mi lenne ha...? kérdés, de ettől még nem nagyon lehet rá értelmesen válaszolni.

(attól most tökre eltekintettem hogy mint fent is írták jelenleg Kínába ömlik a pénz az egész világról nem sok értelme lenne háborúba kezdenie)

2012. febr. 9. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!