Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Úgy lehet alijázni, hogy...

Úgy lehet alijázni, hogy nincsenek zsidó felmenőim?

Figyelt kérdés
2012. febr. 17. 19:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
23%
alijázni - az meg mi?
2012. febr. 17. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
50%

"Bárki jogosult az alijára akinek legalább egy zsidó nagyszülője van."

Forrás: [link]

Tudom, hogy nem a leghitelesebb forrás a wiki, de le merném fogadni, hogy így van.

2012. febr. 17. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
90%
Úgy nem lehet. Ki lehet menni Izraelbe, de nem leszel állampolgár és nagyon nem éri meg.
2012. febr. 17. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
És azt mivel kell igazolni, hogy valaki zsidó?
2012. febr. 17. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
67%

ma 21:10


Nem vagyok zsidó, de valahogy éreztem, hogy a jobbikosok "megtalálnak". Komolyan kérdem nincs ennél jobb dolgotok?

2012. febr. 17. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Sz1u ***** válasza:

21:10


"Gondoltam hogy Invesztor tudni fogja... Milyen meglepő!"


Ha esetleg nem is tudta csípőből, legalább utánanézett (ellentétben Veled). Khmmm.... én sem tudtam.

2012. febr. 18. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Menj be az izraeli nagykovetsegre ott biztosan tudni fogjak.
2012. febr. 18. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
76%

"Gondoltam hogy Invesztor tudni fogja... Milyen meglepő!

"


Gondolom azért mert neki nem 6 általánosa van mint a kurucfanoknak.

2012. febr. 18. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom pontosan, de nagyon praktikus lenne, ha lehetne, sőt, jobb lenne kötelelezővé tenni.
2012. febr. 18. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

A "hazatérési törvény" ( [link] - angolul ) azt tekinti zsidónak, akinek legalább egy nagyszülôje zsidó, vagy aki betért.

Az aliyát a Szochnut intézi.

Betérés: ha valaki felveszi a zsidó vallást. Engem ez nem érint ( :D ), de tudom, roppant macerás: egyrészt meg kell tanulni imádkozni ( héberül ) és a fôbb rituálékat, azután a rabbinikus bíróság elôtt "vizsgázni" kell. A rabbinak háromszor el KELL utasítania ( akkor is, ha minden tökéletes ). Egyébbként nem elsôsorban azokat a dolkat vizsgálják, amiket meg lehet tanulni ( imák, szokások ), hanem, hogy vlóban zsidóként érez és él a delikvens ( I-ten szeretete, emberek szeretete ( a napi reggeli ima legelején elmondjuk: "ezennel vállalom a 'szeresd felebarátodat, mint magadat' parancs teljesítését" - minden nap! közösségi élet, rászorulók segítése, kóserság, stb ). A három elutasítás azért kell, mert felvenni lehet a zsidóságot, de letenni nem. ( Ez nem szabály, vagy elôírás, hanem tény és nem zsidó nem vlószínû, hogy pontosan érti. ) Ezért alaposan meg kell gondolni, hogy legyen rá idô arra valók az elutasítások.


Hogy valaki zsidó, azt a hivatal számára a születési bizonyítvány ( abban a vallás ) igazolja. Ha nincs benne, a szülô. Itt nem mindegy, hogy az aliya szempontjából, vagy a vallási hagyomány szempontjából. A törvényt már montam, a vallási hogyomány azt ( és csak azt ) tekinti zsidónak, akinek az ANYJA zsidó. ( És természetesen, aki annak rendje, módja szerint betért. Ha betért, akkor attól a perctôl, hogy a rabbinikus bíróság kimondta, SZÜLETETT zsidónak számít és a legnagyobb illetlenség akár csak halvány célzás is arra, hogy "csak" betért.


Azért azt, hogy vki aliyázni akar, szintén érdemes alaposan meggondolni, Izraelben ugyanis a legtöbb munkahelyen ki van írva: "itt nem elég, hogy zsidó vagy, itt dogozni is kell". :)

2012. febr. 22. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!