Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Melyik német hajó volt az,...

Melyik német hajó volt az, amit a II. vh után az oroszok elsüllyesztettek, noha civil hajó volt?

Figyelt kérdés
Több, mint 10.000 áldozat volt, 4000 gyerek. Nagyobb katasztrófa volt, mint a Titanic és mégsem beszéltek róla egészen 2002-ig.
2012. febr. 19. 12:42
 1/7 anonim ***** válasza:
61%

Talán erre gondolsz:

[link]

2012. febr. 19. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, azt hiszem ez lesz az!
2012. febr. 19. 13:03
 3/7 anonim ***** válasza:
90%

A Wilhelm Gustloff katonákat és fegyvereket is szállított, nem volt civil hajó. Nem kell bedőlni a neonáci mártírkodásnak.


"Nagyobb katasztrófa volt, mint a Titanic és mégsem beszéltek róla egészen 2002-ig."


Micsoda leleplezés! Nem beszéltek róla 2002-ig! Csak pl. filmet rendeztek róla 1959-ben :))))

2012. febr. 21. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Én egy beszélgetésfoszlányt kaptam el éa abból írtam ki a kérdést.

Nem tudtam róla, hogy Hitler hajója volt. Azt, hogy nem beszéltek róla, azt is csak a beszélgetésből kaptam el, de tény, hogy az ember nem hall róla, pedig rengeteg civil meghalt. Az emberek nagy része a Titanicot tekinti a legnagyobb hajó katasztrófának, erről semmit nem tudunk.

Lehet, hogy készült róla akkor film, de az emberek köztudatában akkor sincs benne. Mondjuk fura, de nem akarok vele sokat foglalkozni.

2012. febr. 21. 20:25
 5/7 anonim ***** válasza:
Azért, mert a Titanic egy szimbólum volt, és nem háborúban süllyedt el - ez az oka.
2012. febr. 21. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A Titanic több okból is felkapott téma. Egyrészt abban a korban még sokat pörögtek a sebesség, illetve méret rekordokon. Akkoriban nagy híre volt egy ilyen hajó megépítésének. Amennyire én tudom, az volt korának legtöbb áldozatát követelő "közlekedési" balesete. Az 1 világháborúig nem volt napi esemény, hogy egy ekkora hajó elsüllyed. Amúgy maga a tragédia háttere az, ami híressé teszi a balesetet:

-Azt mondták elsüllyeszthetetlen

-Bagatell emberi hibákon múlott a baleset

-Bagatell emberi hibákon múlott, hogy nem sikerült kimenteni az utasokat. A legközelebbi hajó azt hitte, hogy csak tűzijátékoznak.

-Nem volt elég mentőcsónak.

-Az elsüllyedés menete sem volt mindennapi. Azért lássuk be, elég "látványos" lehetett, ahogy egy ilyen méretű hajó kettétört.


Hát, nagyjából ennyi.

2012. márc. 5. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szegény 3-as válaszoló hisz a történelemkönyvekben...idióta

Mindig a győztesek írják a történelmet..ennyi.

2013. jún. 2. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!