Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Görögországnak (újra! ) 130...

Görögországnak (újra! ) 130 Milliárd Eurós mentő csomag? Jól számolok? (Ez nem kölcsön! )

Figyelt kérdés

A kb 11 milliós országnak, minden 1-es lakosa közel 1181 eurót "kap" (átvitt értelemben kapja,tudom hogy az államé a pénz) ami így 336.000Ft ,a csecsemőktől az aggastyánokig mindenkinek ennyi a "fejadagja".

Ez nekem több mint 4 havi bérem lenne !!

Persze 2010-ben kaptak már 110Milliárd €urót !!!

Hát nem pofátlanság már ez???

Én meg bele döglök a megélhetésbe..,hogy hó végén lesz-e kenyérre pénzem,és hogy a panel lakáshitelünkből gazdagodó bankot meg a fűtés számlát kitudjuk fizetni !

Kész röhej !!


2012. febr. 21. 07:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
51%
Ne akarj ilyen "mentőcsomagot", ami valójában csak arra szolgál, hogy eladósítsák, és ezzel sakkban tartsák főleg a nemzetállamokat... Mi ha ilyen "hitelt" felvennénk, szerintem 2020 környékén megszűnne létezni! Már így is belekerültünk a kamatrabszolgaság spiráljába, nem kell még jobban súlyosbítani a helyzetet...
2012. febr. 21. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
40%
Mi ha ilyen "hitelt" felvennénk, szerintem 2020 környékén megszűnne létezni *Magyarország!
2012. febr. 21. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
73%
Viszont ezért cserébe felezik a nyugdíjakat, béreket (igaz így is többszöröse lesz a miénknél), valamint elég erős beleszólást kapnak a politikájukba. Gyakorlatilag megszűnik a függetlenségük.
2012. febr. 21. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
90%

"...ami valójában csak arra szolgál, hogy eladósítsák, és ezzel sakkban tartsák főleg a nemzetállamokat... "


B@sszus, tán pisztolyt nyomtak a görögök fejéhez az elmúlt években, hogy költsenek bátran 3-4-szer annyit, mint amennyit megengedhetnének maguknak? :)

2012. febr. 21. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha 130 milliárdot elosztasz 11 millióval, akkor nem 1181 jön ki, hanem 11818 euró lesz az eredmény, ami 3,3 millió forint az általad használt árfolyamon.

Ez nem kölcsön? Biztos vagy benne? Az EU és az IMF nem jótékonysági intézmények.

2012. febr. 21. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

A mentő csomag nem azt jelenti h kapnak 1 hajónyi pénzt ajándékba. Az EU feltételeket szab, amiket a görög kormánynak teljesítenie kell a pénzért cserébe. Ilyen pl. az h csökkentik a közszférában dolgozók számát, a maradék dolgozóknál a bért csökkentik, nem is kevéssel. Ezen felül pénzt vonnak el a miniszteri tárcáktól (belügy, igazságügy, védelmi minisztérium). És ez csak pár dolog a sokból.

Ezen felül úgymond "behódolnak" az EU-nak, mivel ezt a pénzt vissza kell majd a későbbiekben fizetniük. Az EU ezzel a lépéssel azt tesz a görögökkel amit épp akar. Ha nem teljesítik a kiírt követeléseket, akkor nem kapnak több pénzt (mivel ezt a sok pénzt részletekben kapja a görög állam), és akkor ismét jöhet a csődközeli állapot.

2012. febr. 21. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
89%
en amugy nem ertem mi ertelme pumpalni a gorogokbe a millio penzt,attol nyomorultaknak ugysem lesz jobb(leepitesek,fizetescsokkentes stb),aki meg adta a penzt ugyse latja viszont tobbet mert hat mibol fizesse azt vissza egy csod szelen allo orszag.......
2012. febr. 21. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
89%
Hanem pumpálnák bele a milliókat, és csődbe mennének a görögök, akkor úgy elkezdene romlani a forint, h 400ig meg sem állna az euróhoz képest. Ez azt vonná maga után h emelkedne a benzin, gázolaj, nem kicsit, utána meg minden élelmiszer, energia, stb. Egy államcsőd nagyot ütne az EU-n, ezért kell belenyomni a pénzt.
2012. febr. 21. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Nah most értem haza csak a melóból.Egy "csöppet" felháborított a reggeli külföldi hír,és kicsit ki akartam fejezni nem tetszésemet.

Köszönöm mindenkinek a választ/hozzászólást, zöld kezet adtam mindenkinek.

(Annak meg,aki meg idejár lepontozgatni a tisztességes és normális válaszadókat,annak a jóédesqrvaanyjukat !)

(Elnézést kérek a trágárságért,.. T. Moderátorok)

2012. febr. 21. 18:51
 10/11 anonim ***** válasza:
41%

"B@sszus, tán pisztolyt nyomtak a görögök fejéhez az elmúlt években, hogy költsenek bátran 3-4-szer annyit, mint amennyit megengedhetnének maguknak? :)"


Ja meg a devizahitelesek fejéhez is pisztolyt nyomtak a bankok, hogy márpedig ti svájci frank alapú hitelt vesztek fel, nem forint alapút.

2012. febr. 21. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!