Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Churchill Németország kérdéséb...

Churchill Németország kérdésében (hidegháború) miért hozta fel Magyarországot?

Figyelt kérdés

Úgy értem:

××××××××××××××

Ugye a hidegháborúban problémát jelentett Németország kérdése, megszállása vagy felosztása.

És Churchillnek volt egy terve.


Ennek utána olvastam valahol, és tényleg igaz volt, bár nem ez valósult meg. A terve szerint Németországból 2 ország született volna meg. Egy Észak-Németország, és egy Dél-Németország.

Ezzel eddig semmi gond, csak :


Churchill Dél-Németországban benne hagyta volna Ausztriát, és hozzárakta volna MAGYARORSZÁGOT.


Én csak arra lennék kíváncsi, hogy miért? Miért pont Magyarországot? Mi értelme lett volna, egy nem német nyelvű népet és országot hozzácsapni egy új német államhoz?


Miért volt Churchillnek ilyen ötlete?



(most az egyszerű "mert h*lye volt" mondaton kívül)


2012. márc. 7. 21:51
 1/6 anonim ***** válasza:
82%

Ezt egyáltalán honnan szedted? Mert ilyenröl még nem hallottam.

De logikusan csak arra lehet gondolni, hoyg Ausztria és Magyarország összetartozott szerinte, a Monarchia miatt egy országnak tekintette a kettöt.

2012. márc. 7. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
82%
Adnál valami forrást erre, mert még én sem hallottam ilyenről? Amúgy ha igaz is, etnikai kérdések nem igazán számottevőek a világpolitikában, lásd trianon vagy Afrika felosztása, vagy bármi. A lényeg nyilván az volt, hogy Németország legyen megosztva, mert úgy kevésbé erős.
2012. márc. 7. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Egyrészt még a töri tanárnőnk mondta múlt héten, hogy Churchillnek volt ilyen terve, másrészt egy történelemkönyvben (régebbiben) olvastam erről.
2012. márc. 7. 22:31
 4/6 hollófernyiges ***** válasza:
100%
Tényleg volt ilyen elképzelés, hogy Németországot valahogyan ártalmatlanítják, és a katolikus bajorokat és osztrákokat, meg a Monarchiában anno nagy szerepet vivő magyarokat egy államba tegyék. Az amerikaiaknak volt olyan tervük, hogy visszaállítják a Monarchiát. Faludy Györgynél lehet róla olvasni a Pokolbéli víg napjaimban.
2012. márc. 8. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Pedig ez volt a fő oka. Egy csomó olyan indok alapján, amik nem léteznek:

- a német militarizmus bázisa Poroszország így nem terjesztheti ki a befolyását a déli német államokra

- az új állam ideális lett volna, mert nem lett volna jelentős ipara, mezőgazdaságilag viszont önellátó lett volna

- kialakulhatott volna a német identitás helyett egy új ebben az új államban

Még biztos volt egy - két hasonló értelmetlen indoka.

2012. márc. 8. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem rémlik valami ilyesmi, de talán még az első világháború lezárásával kapcsolatban.

Úgy emlékszem, hogy a cél az lett volna, hogy egy katolikus Monarchiát és egy vele szemben álló, azonos erőt képviselő északi protestáns Németországot hozzanak létre, hogy megosszák őket.

2012. márc. 8. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!