Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Németország tényleg Európai...

Németország tényleg Európai uralomra törekszik? Vagy csak a többi Európai ország fél ettől?

Figyelt kérdés
Görögökkel kapcsolatba nagy a felhajtás most meg a görögök már a 3.birodalommal eggyeztetik a mostani Németországot...
2012. márc. 12. 04:56
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

06:46


Nem az ideológiát kell nézni, azaz a csomagolást, hanem a lényeget, ami a pénzáramlások iránya.

2012. márc. 12. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
78%

„Mein Gott", mennyi olyan ember írogat itt, akik Németországot csak a II.vh-s filmekből ismerik! Azt hiszem, mint német-magyar állampolgár, aki ideiglenesen újra Németországban élek, elég jól látom a két nép helyzetét (és személyesen tapasztalom ezeket).

1. Már nem úgy van, mint régen, hogy egy-egy ember valamit gondol (pl. a király vagy a császár), és az egész ország az ő hóbortjait követik. Ahol demokrácia van, ott legalábbis nem (és Németországban az van). Szóval nincs olyan, hogy a parlament eldönti, hogy most akkor kolonizáljuk Európát, és mi lesz a kontinens urai, majd ezt évtizedeken keresztül, változó kormányfelállásokban, hatalmas belpolitikai csatározások közepette viszik tovább. Mert ha azt nézzük, hogy „kolonizálnak”, akkor gyakorlatilag a II.vh. óta azt teszik.

2. Németországban is, mint a Föld minden országában (köztük Magyarországon), az emberek arra törekszenek, hogy minél jobb, kényelmesebb életük legyen. Többségében.

3. Németország is, mint a Föld minden országa (köztük Magyarország), arra törekszik, hogy az állampolgárainak minél jobb, kényelmesebb életet biztosítson. Többségében.

4. Ehhez az kell, hogy a német cégek minél jobbat termeljenek, minél többet adjanak el bel- és külföldön. Ugyanazt csinálják, mint bármely másik ország – csak ügyesebben.

Kérdezem: amikor az aktuális magyar miniszterelnök azt mondja, hogy a magyar cégeknek terjeszkedniük kell külföldön, akkor ők is Európa kolonizálására törekszenek? Ez miért nem baj?


5. Amit látni kell, hogy a külön utas megoldások kora lejárt. Olyan időszakokban, amikor olyanokkal versenyzünk, mint Kína, India, Brazília, USA, Oroszország, nem képes egy olyan kis ország, mint pl. Magyarország a saját lábára állni. Az egérke megpróbálhatja feltartóztatni az elefántot, csak ne csodálkozzon, ha az elefánt átgázol rajta. Az EU elérte azt (és ez az egyik legnagyobb eredménye!), amire a történelem során jó ideig nem volt példa: az általános békét Európában. Egyszerűen össze kell fogni, mert különben bedarálnak minket.

6. A németek sem irgalmas szamaritánusok. Nekik is jól jön az euró, illetve az, hogy a gazdaságuknak békét teremtett. A háború csak a hadiiparnak tesz jót, az emberek életszínvonalát az nem növeli. De mindenki másnak jól jön, hogy a németek fizetnek, illetve ők is szabadon kereskedhetnek.

7. A németek szeretnék, ha ez a közösség valóban egyenlő felekből állna. Azaz nem arról, hogy a németek fizetnek, és közben kuss van nekik. (Ismered a viccet? „Bemegy az ír, az olasz és a görög a kocsmába, rendelnek egy piát - melyikük fizet? A német”) Na ennek szeretnének véget vetni a németek. Azt szeretnék, hogy mindenki dolgozzon rendesen, és ne tücskök meg hangyák legyenek, hanem mindenki legyen hangya. Tipikus játékelméleti kérdés: ha közösen dolgozunk, és mindenki dolgozik, akkor jutunk leginkább előre.

8. Az, hogy ezt sok görög meg magyar a szuverenitás megsértésének veszi, illetve a németek terjeszkedésének tekinti, nem csoda. Sokan nem szeretik, ha felhánytorgatják nekik, hogy valamit rosszul csináltak (általában az ország vezetői), főleg nem , ha ezt pont a „nagy és nagyon veszélyes” Németország teszi…

2012. márc. 12. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
8%

15:03


"Már nem úgy van, mint régen, hogy egy-egy ember valamit gondol"


Régen sem volt úgy. Még az ókori Egyiptomban sem. Egyébként nem tudom, kinek magyarázol, senki sem gondolja ezt.


"Ehhez az kell, hogy a német cégek minél jobbat termeljenek, minél többet adjanak el bel- és külföldön."


Különbség: Németország nagyobb és gazdagabb Magyarországnál. Az eltérő helyzetből érdekkülönbségek fakadnak. Egyenlőtlen kiindulási feltételek mellett az "esélyegyenlőség" pedig kizsákmányoláshoz vezethet.


Kb. első féléves közgáz.


"Kérdezem: amikor az aktuális magyar miniszterelnök azt mondja, hogy a magyar cégeknek terjeszkedniük kell külföldön, akkor ők is Európa kolonizálására törekszenek?"


A kolonizálás az micsoda? Valami végbéllel kapcsolatos dolog? Gyarmatosításnak mondják. És senki sem beszélt gyarmatosításról. Amúgy meg nem mindegy, ki terjeszkedik kinek a rovására. Te lehet, hogy német vagy és örülsz a német hatalmi túlsúlynak, én nem vagyok német, így engem nem szórakoztat.


"Amit látni kell, hogy a külön utas megoldások kora lejárt."


Hogy is mondják ezt a németek? Parole. Totschlagphrase.


"nem képes egy olyan kis ország, mint pl. Magyarország a saját lábára állni"


Hülyeség. Magyarország is képes rá, ahogy nála kisebb országok is.


"Az egérke megpróbálhatja feltartóztatni az elefántot, csak ne csodálkozzon, ha az elefánt átgázol rajta"


Háború van? Miféle átgázolás? Hallucinálsz?


"A németek szeretnék, ha ez a közösség valóban egyenlő felekből állna."


Az előbb mintha még azt fejtegetted volna, hogy szeretnének minél jobban élni. Ez viszont ellentétes ezzel a másik gondolattal, amely mellesleg tökéletesen alaptalan.


Valld be, hogy sváb vagy, máskülönben nem lehetsz ennyire a németek érdekeinek védője.

2012. márc. 12. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
22%
Szánalmas hogy a normális válaszokat lepontozzák... Itt lehet mérni hogy manapság milyen sötétek az emberek.
2012. márc. 12. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 nicothyn ***** válasza:
53%
A németeknek van a világon a legegyszerűbb felfogása: dolgozzunk! Hitler is ezt mondta a németeknek, és elkezdtek dolgozni. Nem nagytőkékről van most itt szó (persze az is van bőven) és nem is a zsidó kereskedők a legveszélyesebbek. Én az uralomra törekedés elméletet inkább a közel keletre tenném, mint Európára.
2012. márc. 12. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

„Régen sem volt úgy. Még az ókori Egyiptomban sem. Egyébként nem tudom, kinek magyarázol, senki sem gondolja ezt„

Arra írtam ezt, mert sokan úgy gondolják (pl. 14:07-es kommentelő), hogy olyan egyszerű egy ilyen „leigázást” végrehajtani. Régen azért messze könnyebb volt egy királynak hadat üzennie, mint most egy miniszterelnöknek.


„Különbség: Németország nagyobb és gazdagabb Magyarországnál. Az eltérő helyzetből érdekkülönbségek fakadnak. Egyenlőtlen kiindulási feltételek mellett az "esélyegyenlőség" pedig kizsákmányoláshoz vezethet. Kb. első féléves közgáz. „

Ezt nem is tagadom. De arra válaszolj, kérlek, nem mindkét fél ugyanazt akarja a népeinek?


„A kolonizálás az micsoda? Valami végbéllel kapcsolatos dolog? Gyarmatosításnak mondják.”

Bocsánat, valóban, tévedtem. Ideiglenes nyelvi gubanc. (Jelenleg 3 nyelven dolgozom, előfordul az ilyen)


„És senki sem beszélt gyarmatosításról.”

Nézd meg a kérdést. Gyakorlatilag erről szól.


„Amúgy meg nem mindegy, ki terjeszkedik kinek a rovására.”

Ha maga a terjeszkedés a kérdés, akkor mindegy. Bár tudom, a kettős mérce mindig él. (Ő makacs és önfejű, én kitartó. Ő képtelen a csapatjátékra, én vezető személyiség vagyok. Ő náci, és hazafi. Lehetne ezt még sorolni, illetve kiegészíteni azzal, hogy ők „európai uralomra törnek”, mi meg csak erősítjük a gazdaságunkat, illetve erősítjük külföldi kapcsolatainkat és helyzetünket)


„Te lehet, hogy német vagy és örülsz a német hatalmi túlsúlynak, én nem vagyok német, így engem nem szórakoztat.”

Örülök, mert elég sok helyen megfordultam a világban ahhoz, hogy tudjam, a németek elég sok mindent taníthatnának arról, hogyan lehet egy erős gazdasággal támogatott jól működő államot összehozni. Az emberek mentalitása az, ami miatt a németek annyira sikeresek.


„Hogy is mondják ezt a németek? Parole. Totschlagphrase.”

Valóban. És? De hogy az értelmével is vitázhass, újrafogalmazom:

A jelenlegi helyzetben az országok akkor lesznek sikeresek, ha a gazdaság, politika, közigazgatás, stb… általában véve minden területen szorosabbra fűzik a kapcsolatokat, és harmonizálják a döntéseiket. Ha valaki elkezd az általános európai folyamatokkal szemben menni, azokkal teljesen ellentétes lépéseket tesz, miközben a csoportosulásban van, akkor nem csak a saját helyzetét, de a többiekét is rontja. Ezért, hogy a lehető legnagyobb összesített eredményt el tudják érni, együtt kell működni.


„Hülyeség. Magyarország is képes rá, ahogy nála kisebb országok is.”

Na, ezt kérlek fejtsd ki, mert kíváncsivá tettél. Mert nem sok olyan kis országot tudok, ami képes sikeres lenni úgy, hogy ne egy nagyobb ország támogatását, vagy két nagy fél rivalizálását használta volna ki (ez utóbbi nagyon nincs jelenleg meg). A legtöbb nagyon speciális helyzetben volt.


„Háború van? Miféle átgázolás? Hallucinálsz?”

Nem, nincs háború. Mondtam ilyet? Csak azt állítom, hogy egy olyan kis ország, mint Magyarország, ha megpróbál szembemenni a gazdasági fősodorral, akkor csúnyán koppan majd. Mint ahogy történt most is. De lásd a fenti írásomat az együttműködésről/külön utakról.


"A németek szeretnék, ha ez a közösség valóban egyenlő felekből állna. Az előbb mintha még azt fejtegetted volna, hogy szeretnének minél jobban élni. Ez viszont ellentétes ezzel a másik gondolattal, amely mellesleg tökéletesen alaptalan.„

Szerintem nem ellentétes. Szeretnének jobban élni, ez vezeti őket. De abból is elegük van már, hogy ők öntik bele a nagy fekete lyukba a pénzt, és nem látják a hasznát. Olyan, mint a magyar ember és az állam helyzete (pl: „minek fizessek adót, ha úgyis a sajátjaiknak fizetik ki? Ha olyan hülyeségeket finanszíroznak belőle, mint pl. BKV?”). A németek nem a halat akarják megvenni az éhezőnek nap mint nap (vigyázz, újabb közhely!), hanem halászni megtanítani, hogy a másik fél kifogja magának a halat. Majd ha képes többet is kifogni, akkor azt eladhatja, és a németektől pedig megveszi a mikrohullámút. Ugyanis egy erős gazdasággal rendelkező partner többet tud vásárolni tőlük, mert a németek tipikusan nem a kínai áron eladott termékekből exportálnak sokat, hanem a magas hozzáadott értékű termékekből.


„Valld be, hogy sváb vagy, máskülönben nem lehetsz ennyire a németek érdekeinek védője.”

Nem vagyok sváb. Félig német (szász, illetve sziléziai felmenőkkel), félig magyar vagyok – de ezt már az elején leírtam. Életem nagy részét Magyarországon töltöttem, közelebbinek is érzem magamhoz a magyar népet, csak ismerem a másik felet is – gyanítom, jobban, mint az átlag magyar.

2012. márc. 12. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

16:12


"A németeknek van a világon a legegyszerűbb felfogása: dolgozzunk!"


Európában ők dolgoznak az egyik legkevesebbet.

2012. márc. 13. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

16:18


"nem mindkét fél ugyanazt akarja a népeinek?"


De. És mivel nem vagyok német, ezért ellenzem, amit a németek művelnek.


"Nézd meg a kérdést. Gyakorlatilag erről szól."

Szalmabábdöntögetés.


"a kettős mérce mindig él"

A politika az érdekekről szól, így a lehető legtermészetesebb, sőt, az egyetlen mérce benne a kettős. Sose fogom a német és magyar érdekeket egyenlő mércével tekintetbe venni. Mondjuk egy perui-ecuadori vitában lehetnék pártatlan, csak az meg nem érdekel.


"a németek elég sok mindent taníthatnának arról, hogyan lehet egy erős gazdasággal támogatott jól működő államot összehozni"


Erős gazdasággal támogatott jól működő állam több tucat van a világon. A németek csak agresszióban és népirtásban tudnak annyival többet a világátlagnál, hogy taníthatnák.


"...az országok akkor lesznek sikeresek, ha ... szorosabbra fűzik a kapcsolatokat"


Szorosabbra? Magyarországnak miért is jó, ha pl. a magyar orvosok elmennek Németországba? Magyarországnak miért is jó, ha a Németországban eladhatatlannak ítélt termékeket itt dömpingáron terítik, tönkretéve az itteni termelőket? Miért jók ezek a dolgok Magyarországnak?


Nem a kapcsolatok szorossága, hanem tartalma számít.



"Magyarország, ha megpróbál szembemenni a gazdasági fősodorral, akkor csúnyán koppan majd."


Mi a gazdasági fősodor, már azon kívül, hogy életünket és vérünket a németekért?


"Szeretnének jobban élni"


Aminek egyik eszköze az olcsó külföldi munkaerő megszerzése és a gyengébb áruk terítése védtelen külső piacokon.



"Félig német"


Szóval jól gondoltam, persze hogy egy német próbál itt győzködni a "pártatlan" német soviniszta álláspontjáról :))))))


Nagyon kilógott a lóláb, Hansi.

2012. márc. 13. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

„Szalmabábdöntögetés.”

Örülök, hogy ismered az érvelési hibákat, de ebben az esetben ez nem áll fenn. A kérdező „uralmat”, „III. Birodalmat” említett, ami szerintem egy kategória a gyarmatosítással. (Ha nem értesz egyet, folytassuk a vitát ebben a kérdésben a történelmi szekcióban, vagy privátban)


„A politika az érdekekről szól, így a lehető legtermészetesebb, sőt, az egyetlen mérce benne a kettős. Sose fogom a német és magyar érdekeket egyenlő mércével tekintetbe venni. Mondjuk egy perui-ecuadori vitában lehetnék pártatlan, csak az meg nem érdekel. „

Értem, hogy így működnek a dolgok, de ettől ez még nem helyes (bocs, idealista vagyok). Nem szeretem, ha valaki a szálkát igen, de a gerendát meg nem veszi észre...


Mielőtt félreértene bárki is, azt a tényt nem tagadom, hogy a német gazdaság terjeszkedik, befolyásra tesz szert. Nekünk viszont nem ez ellen kellene tenni, hanem ezt kihasználni. Ahogy a magyar beszállítók ráépültek a német autóiparra, úgy kellene máshol is az együttműködés lehetőségeit kihasználni.


„Erős gazdasággal támogatott jól működő állam több tucat van a világon.”

A közelünkben már kevesebb. Amelyik pedig kultúrában olyan közeli a magyarhoz, mint a német, minimális. Amelyikkel pedig ennyire össze vagyunk fonódva, nulla.


„A németek csak agresszióban és népirtásban tudnak annyival többet a világátlagnál, hogy taníthatnák.”

Na, ez kicsit mellé ment. Minden nagy ország agresszív volt és van valami sáros dolog a múltjában. Csak kevés nézett vele szembe annyira, mint a németek.


„Szorosabbra? Magyarországnak miért is jó, ha pl. a magyar orvosok elmennek Németországba? Magyarországnak miért is jó, ha a Németországban eladhatatlannak ítélt termékeket itt dömpingáron terítik, tönkretéve az itteni termelőket? Miért jók ezek a dolgok Magyarországnak?”

Na, ez a szalmabábdöntögetés. Én nem állítottam, hogy ezek jók Magyarországnak.


„Nem a kapcsolatok szorossága, hanem tartalma számít.”

Azzal egyetértek, hogy a tartalom számít. És ha jó a tartalom, akkor minél szorosabb együttműködés.

De hogy a fenti példáidat felhasználjam: az EU-nak köszönhetően a magyar radiológusok bedolgoznak itthonról a Svédországba. Nem utaznak el, hanem a képeket megkapják neten keresztül. Ezt a gazdasági folyamatot sokkal nehezebb lett volna megvalósítani (azaz munkát biztosítani itthon az orvosoknak), ha nem lenne meg az együttműködés, a jogi szabályozások harmonizálása.


"Magyarország, ha megpróbál szembemenni a gazdasági fősodorral, akkor csúnyán koppan majd."

„Mi a gazdasági fősodor, már azon kívül, hogy életünket és vérünket a németekért?”

Ha megnézed, akkor látod, hogy ezt arra írtam, hogy Magyarország nem tud egyedül fejlődni. A fősodor pedig az, hogy a szabályok harmonizálódnak, a vállalatok egyre inkább átnyúlnak a határokon, egyre nagyobb az összefonódás. Egy magyar beszállító terméke simán eljuthat Ecuadorba egy francia cég műszerébe beépítve. Én sem a szolga-úr, hanem a partneri viszonyt támogatom.


„Aminek egyik eszköze az olcsó külföldi munkaerő megszerzése és a gyengébb áruk terítése védtelen külső piacokon.”

1. Nem tudom, milyen gyengébb termékekkel terítik a magyar piacot. Ami az Aldiban meg a Lidlben van, pontosan megegyezik azzal, amit otthon is árulnak, és vesznek az emberek.

2. Ahogy írtam, a németeknek az áll érdekében, hogy a minél nagyobb hozzáadott értékű, azaz a drágább termékeket vegyék meg a magyarok. Arra a magyar hatóságoknak kell odafigyelnie (pl. monopóliumellenes törvényekkel), hogy ne fordulhasson olyan elő, mint mondjuk a T-Comnál, hogy


„Szóval jól gondoltam, persze hogy egy német próbál itt győzködni a "pártatlan" német soviniszta álláspontjáról :))))))

Nagyon kilógott a lóláb, Hansi.”

Gratulálok, Sherlock, megérzései csalhatatlanok. Csak az első hozzászólásom második mondatáig sikerült titokban tartanom, hogy német-magyar vagyok.

2012. márc. 14. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

"A németeknek van a világon a legegyszerűbb felfogása: dolgozzunk!"


"Európában ők dolgoznak az egyik legkevesebbet."


Félelmetes hogy milyen sokan keverik össze a munkaidőt és a hatékonyságot.

Az hogy a coccializmusban mindenki 8-9 órákat dolgozott még nem jelenti hogy ugyan azt nem lehetett volna elvégezni 2-3 óra alatt!!!

Az hogy a görögök bazi sokat dolgoznak még nem jelenti hogy hatékonyak!!!


Szóval így helyes:


Van akik sokat dolgoznak és van akik hatékonyan! Utóbbiak a németek!

2012. márc. 14. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!