Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Melyik ország jobb Ukrajna...

Melyik ország jobb Ukrajna vagy Magyarország?

Figyelt kérdés
Összesitve
2012. márc. 12. 19:41
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

a legnagyobb szivatás az h oroszország még +befolyásolja Ukrajnát de nagyon :)

Ha az EU-hoz közeledik oroszország felemeli a gáz árát

Ha Oroszországhoz akkor meg az EU távolodik el tőle

kicsit nehéz helyzetban van az ország tavaly Janukovics megmentette Ukrajnát a hrivnya bukásától de most mi lesz jó kérdés :)


A legnagyobb hiba a Szovjetunió szétesése volt akkor Ukrajának még a szovjet unió után is volt a 3ik legtöbb atombombája eladták

UA a világon a legtöbb cukrot termeli ki Fekete-Tengeri kijárata van jó termőföldek vannak és mégis itt van :(

UA-nak van pénze csak nem ott ahol kell lennie

2012. márc. 13. 20:11
 12/22 titak ***** válasza:

A két országot nem lehet egy kalap alá venni.

Ukrajna ahhoz képest, hogy Szovjetúnió tagköztársasága volt viszonylag elég nagy lépésekett tett előre. Legnagyobb hátránya, hogy közvetlen szomszédságéban van a valamikori Varsói szerződés Közép-Európa államaihoz. Itt volt a második vonal. Oroszország nyugatra irányuló import-export legnagyobb része Ukraján keresztül halad át, ezért gazdaságilag/politikailag is elönyös Ukrajna "zsarolása".

De! hogy mi lenne a megoldás? (mert biztos van) azt nem tudom. Van 1-2 volt tagország akik beléptek az unióba(Littvánia, Észtország,Lettország), de az ő nagyságuk gazdasági/politikai szempontból nem mérvadó oroszország szempontjából.

2012. márc. 14. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
Magyarország sokkal fejlettebb és élhetőbb , magasabb az életszínvonal.Persze Magyarország Finnországhoz képest fejletlen és élhetetlen de Ukrajnához képest nagyon is élhető.
2012. márc. 15. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
71%
A kiskundorozsmai nagybani piacon beszélgettem egy bácsival. A kommunizmusban a TSZ elnök sofőrje volt. Ő mesélte, hogy egyszer voltak nálunk ukrán vendégmunkások, tanulni, baráti segítségként, már nem tudom milyen címszóval. Beküldték őket gazolni a hagyma ültetvénybe, de azok csak azt a gazt tépték ki, amit egyenes háttal, kinyújtott karral elértek, a magyarok őszinte megdöbbenésére. Mikor megkérdezték mit csinálnak, értetlenkedve fogadták, hogy nálunk le lehet hajolni. Náluk ugyanis a napszámosok, kertészek nem hajolhattak le, nehogy ellopják a növényt. :) Mikor a magyarok (akik nem mellesleg már akkor is évtizedekkel voltak lemaradva a nyugati modern kertészetektől) megmutatták a dikkelőt, vagy tilitoli kapát (ha még így sem villágos: ez egy sorközművelő eszköz), az ukránok ujjongva fogadták, azt mondták, hogy ez forradalom. Ezzel az eszközzel forradalmasítani fogják a mezőgazdaságot. Ilyenkor döbben rá az ember, hogy miért hívták a magyart gulyás kommunizmusnak. Mi voltunk a szovjetúnió minta képe, a kommunista országok egyik élharcosa. Lehet, hogy mi vissza sírjuk ezt a mű jólétet (ami valójában nem üti meg a mai életszínvonalat, csak ezt sokan elfelejtik), de az ukránok biztos nem. A kommunizmus olyan, mint az alkohol. Amelyik családban felüti a fejét, azt évekre vissza veti. A kommunizmus nálunk is több évtizedes hátrányt okozott, a ukránoknál még ennél is többet. Ez vonatkozik a fejekre, és a gazdaságra egyaránt.
2012. márc. 25. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
63%

Gazdaságilag a legtöbben biztosan Magyarországot mondják, viszont Ukrajna sok tekintetben jobban vonzza az embereket- nem a 151 kilós ausztriai Balatonnál nyaralókra gondolok- mint MO. Ráadásul Odesszában és Kijevben rengeteg turista van,és sokan,akik katasztrófaturisták vagy sokat kutatják a sugárzást,annak hatásait, és vizsgálódó típusúak,azoknak a csernobili zóna Pripjaty-al és Csernobillal,meg a 200 méterig megközelíthető 4.-es reaktorral ideális hely.

Szóval,szerintem Ukrajna jobb.MO maximum gazgasági szempontból előzi le,mert azért tényleg szegényebb ország,de annál színesebb. Viszont két nagyon különböző ország-nyelvileg és tartozásként is,hiszen Ukrajna már inkább orosz párti,míg mi nagyban EUzunk- és lehetetlen így összehasonlítani.Nem lehet.

2012. ápr. 14. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Hát ha szerinted Csernobil meg a katasztrófaturizmus vonzóbbá teszi Ukrajnát... A helyiek biztosan nem örülnek nekik. :S
2012. ápr. 14. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Nem azt mondom,hogy szimplán vonzóbbá,hanem turisztikai szempontból.Kérlek ne érts félre,a világ legsajnálatosabb dolga,hogy ez megtörtént.
2012. ápr. 14. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Magyarország sokkal fejlettebb és jobb ország, mint Ukrajna. Voltam már Ukrajnában, hát ott olyan buszokat láttam, mintha a háborúból maradtak volna meg.

Le voltam sokkolva, amit ott láttam, és az a korrupció ami ott folyik..áhh borzalom.

Ha csak a szomszédjait vesszük, minden ország fejlettebb, mint Ukrajna (na jó talán Moldova Közt. egy szinten van vele).

2012. ápr. 15. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim válasza:
én is ukrajnai vagyok. Utolsó, ha megrémiszt a buszok kinézete ajánlom figyelmedbe a mentőautókat, amik Ungvár környékén járnak:)))) nem voltam még magyarországon, de szerintem biztosan jobb mint ukrajna
2012. ápr. 16. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

11:23

rágugliztam. Hát khm..mit is mondjak. Döbbenet!

2012. ápr. 16. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!