Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mire lehet számítani Egyiptomb...

Mire lehet számítani Egyiptomban az új kormánytól, és milyen lesz az új arab világ?

Figyelt kérdés

http://www.youtube.com/watch?v=6Yij_giAXAM&feature=player_em..


Itt taglalják, hogy arról szavazott az egyiptomi parlament, hogy szüntessék be a gázexportot, zavarják el az izraeli nagykövetet és, hogy kikiáltsák Izraelt az elsőszámú ellenségnek. Nem tudom el fogadták-e végül, de nyár után a parlament szabad kezet kap. Nem az izraeli vonatkozás érdekel, hanem hogy ez után a nyugattal és a nem muszlim világgal szemben, hogy fognak viseltetni? Ezektől én semmi racionális viselkedést nem várok el, ez csak az én véleményem.


(mellesleg, ha nagyon fognak a nyugattal arcoskosni, akkor lőttek a turizmusnak arrafelé és visszasüllyednek a középkorba)



2012. márc. 16. 13:33
 1/5 anonim ***** válasza:

"Ezektől én semmi racionális viselkedést nem várok el, ez csak az én véleményem. "


Sajnos, valszeg igazad van, de lehet reménykedni abban, h azalatt az idô alatt, amíg ez a kormány van, csak tanulnak valmit. Talán, ha nem is rájlnnek, de megsejtik, hogy annak, hogy "Allah nagy és Mohammed az Ô prófétája" a mecsetben a helye, egy ország irányítása, a szomszédos - nemepp gyengeségérôl híres - hatoalommal a kapcsolat az egész más dolog, mások a szempontok.

Talán rájönnek, h az értelmes együttmûködés nem csak az egyik félnek hasznos és leht úgy h kecske is, káposzta is ( Iszlám is, gazdaság is. )

2012. márc. 16. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Egyiptomot iszlamista párt fogja kormányozni és a kormány tagja lesz egy szélsőségesen iszlamista párt is, amely ha jól emlékszem 10% körül kapott a választásokon. Nagyon érdekes lesz a hadsereg szerepe, amely nagyon erős. Várható, hogy elhidegül a viszony Izraellel, a zsidók nem véletlenül támogatták Mubarakot. Súlyos gond, hogy elmaradnak a turisták, hatalmas bevételtől esik el az ország (és a hadsereg, amelyik a turizmusból legjobban kaszált) a befektetők is elmaradoznak. Előbb, vagy utóbb a hadseregnek kellesz rendet tennie, szerintem ők fognak irányítani, ahogy eddig is, Nasszer óta. A Hamasz kapott viszont egy új támogatót, Izrael nagy gondban van, az egyiptomiak és a törökök szó szerint versengtek, hogy melyikük fogadja be a Hamaszt, amely Szíriából elhúzott.
2012. márc. 16. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A legaranyosabb az volt, hogy valamelyik kepviselo beszedet mondott arrol, hogy le kell cserelni az izraeli kormanyt. Nagy tapsot kapott.

Vajon hogyan kepzelik ezt vegrehajtani? Megkerik az izraeli polgarokat, hogy az Al-Kaidara szavazzanak? Vagy haboruval? Nincs nekik eleg bajuk?

2012. márc. 16. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Bocsi h offolom a kerdesed de pont ket perccel ezelott beszelgettem egy egyiptomival es szoba jott egyiptom helyzete, erre o azt mondta h eltorzitjak a valosagot h tonkretegyek a turizmusat az orszagnak, megkerdeztem h akkor hazudnak? mire o igen.Nos en nem tudom ezt hova tenni mert lehet valosagalapja. a mi orszagunkat is probaljak mas nagyobb hatalmu rszagok lejaratni.De en mar nem tudom mit gondoljak.Minden csak a foldgazrol es olajrol szol, mind1 mibe kerul???
2012. márc. 24. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

ma 23:11


1.Az országot senki nem szeretné lejáratni, ez Orbánka üldözési mániája.

2.Sok dologban igaza van az EU-nak, lehet utálni őket, de 2004-ben amikor beléptünk pont MI fogadtuk el ezeket a szabályokat.

3.Ha a fanatikus iszlamisták veszik "uralmuk" alá az országot (Egyiptom), akkor nem kell őket ahhoz lejáratni, hogy bekrepáljon a turizmus, mert maguk teszik meg. Most komolyan, Szaúd-ban is lenne turizmus, ha nem lenne kötelező a zsák a külföldi nőknek is.

4.Szerintem az ismerősöd nem kicsit lehet iszlamista.

2012. márc. 24. 23:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!