Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ukrajna már geopolitikailag...

Ukrajna már geopolitikailag az "eurázsiai világ" része? Az ott élők életére már nagyobb hatással vannak az Oroszországban, Kazahsztánban, Kínában, Koreában, Mongóliában és hasonló országokban történő események, mint Nyugat-Európa?

Figyelt kérdés

Kárpátaljaiak ti hogy vagytok ezzel? Többet foglalkoztok ezekkel az országokkal, mint az EU-val és Amerikával?


Esetleg tervezi valamelyikőtök, hogy a jövőben Oroszországba vagy Kínába fog költözni?


2012. márc. 20. 20:48
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ukrajna komoly dilemma előtt áll, én azt sem tartom kizártnak, hogy a jövőben szétszakad az ország.

Az egyik része (nyugati, tehát hozzánk közelebbi) egyértelműen a Nyugattal tartana, támogatja a szorosabb kapcsolatot az EU-val és szeretne is idővel csatlakozni, a másik része pedig (Oroszországhoz közeli, keleti rész) pedig egyértelműen oroszbarát, mindenben Oroszországra tekint, ellenzi az EU-t, és inkább az Eurázsiai Unió a vonzó számára. Ők pedig természetesen orosz támogatást élveznek, pl. az oroszok támogatják az oroszbarát hagyományőrző és sokszor félkatonai szervezeteket.

Ezért nehéz egy ukrán politikus dolga is, bárhova áll, mindenképpen nagyot bukik. Ezért pl. a mostani vezetés is hintázik, de egyre jobban Oroszország foglya...

2012. márc. 20. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
74%

Ukrajna egy kétpólusú ország, a nyugati felén laknak a nacionalista ukránok, keleti felén pedig az oroszbarátok. Az ukrán alkotmány szerint az ukrán az egyetlen hivatalos nyelv, de néhány keleti oblasztyban már az oroszt is használják a közigazgatásban.

Nem lennék meglepve ha kettészakadna az ország rövid időn belül, sőt akár már rögtön a foci EB után is.

2012. márc. 20. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

ne vicceljetek már kettészakad?? :D na ne én itt lakom nem lesz itt semmi kettészakadás Ukrajnának nem kell csatlakozni az EU-hoz az maga a pokol lenne inkább Oroszország viszont azt a hibát mégegyszer nem szabad elkövetni amit Bohdan Hmelnickij csinált,hogy odacsatolta magát az oroszokhoz és 1991-ig semilyen kiszabadulás nem volt hiába voltak a terror támadások is a cárt 1000x megakarták ölni de mindig elfojtották az ilyen lázadásokat


ilyen h kettészakadás nem lesz itt az uj nyelvtörvény az orosz megerősödött de igy a magyaroknak is kedvez és igy sztem minekünk a legkedvezőbb a határon tuli magyaroknak mert Szlovákia az a pokol Ukrajnához képest a foci EB meg csak jót tett az országnak sok külföldi azt mondta h ő a saját országában nem azt halotta Ukrajnáról mint amit itt látott ezért vissza akarnak jönni

2012. júl. 17. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ukrajna már ketté van szakadva. Az ország kulturálisan (vallásilag) és nyelvben is két részre van szakadva, és mindkét rész másra tekint. Egyik nyugatra a másik keletre. Ezt Huntington is leírta már.
2012. júl. 17. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Igen, nagyobb hatással van rájuk Oroszország.

Nem tudom Kárpátalján mi van, de ha van nekik magyar tv stb akkor ők is nyugati híreket hallanak, meg amúgy is más Kárpátalja mint Ukrajna egésze.

Orosz, kazah filmek, kultúra felfogás stb jellemzőbb és tv csatornákon is orosz megy többségében.

Kína az más világ de sokan mennek Ukrajnából Oroszba pl tanulni vagy egyéb orosz ajkú országba, de arról még nem hallottam hogy ott akartak volna élni vagy hogy az jobban vonzza őket, mert ott is az a felfogás hogy nyugaton jobb az életszínvonal stb, szóval sztem ha el is szeretnének menni akkor sem keletre.

Nekem Ukrajna déli részein vannak ismerőseim, az orosz-barát terület, vagy oroszok leszármazottai, de szerintem egész Ukrajnára jellemző hogy az orosz kultúrának van a legerősebb hatása. Ukrán nyelvű tv adó is csak 1-2 van

2012. aug. 11. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
64%
Voltam Ukrajnában... Hát ugyanolyan, mint Magyarország. Azt hittem, egy nálunk fejletlenebb ország, de nem. Kijev gyönyörű, Krím is gyönyörű. Kárpátalja az az ország legszegényebb része. Az meg olyan, mint nálunk Szabolcs megye....
2012. szept. 4. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Igen, Huntington is azt írta, hogy Ukrajna majd egyszer szétszakad, és azért neki az össze előrejelzése bejött(még az is, ami akkor valószínűtlen volt).


19:29- azért ne túlozz, Kárpátalján az út minősége olyan rossz volt, ami még Magyarországon is csodaszámba menne. A középületek rohadtak le, tiszta rozsda volt minden. Ha egyik reggel az ember ott ébred fel, a lepusztultságról akkor is könnyen megállapíthatja, hogy nem Magyarországon van.

2013. febr. 20. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
27%
Ukrajna egész területe orosz lesz,talán Kárpátalját leszámítva,azt most lehet,hogy ideadják.
2013. jún. 1. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Kárpátalja az az ország legszegényebb része. Az meg olyan, mint nálunk Szabolcs megye"


Azért ez jó nagy sértés volt a szabolcsiaknak.

2013. jún. 1. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!