Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » 2009-ben hogyan teljesítette...

2009-ben hogyan teljesítette a konvergenciakritériumokat az Egyesült Királyság?

Figyelt kérdés

2012. márc. 27. 17:22
 1/4 anonim ***** válasza:

Tudod egyáltalán mik azok a konvergencia kritériumok??

Azoknak kell teljesíteniük akik az euro övezethez akarnak tartozni. Az angolok meg nem akarnak...

2012. márc. 27. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
igen tudom, hogy mi az? De ettől függetlenül még van a szerencsétlennek költségvetési hiánya, államadóssága...stb. engem az érdekel, hogy a konvergencia kritériumhoz képest hogyan teljesített. nem kell kioktatni, nem azért kérdeztem, mert nem értek hozzá, hanem azért, mert előadásom lesz belőle és gondoltam megkérdezem. Egyébként nem kérdeztem volna meg, ha a tanár nem kéri külön.szal az okostojások kíméljenek.hasonlókat tanulok 3 éve és azért itt kérdeztem meg, mert konvergenciajelentése nincs az euro miatt. de a többi az megvan vhol.
2012. márc. 27. 22:44
 3/4 anonim ***** válasza:

2 dolog.


1. Bármit kérdezel vagy mondasz az mindig egyértelmű legyen. Hidd el, elég fifikásak a tanárok erre(is), pláne közgazdaságtanban... :)


2. És a válasz. Szinte minden gazdasági adatot megtalálsz az országokról az OECD oldalán(vagy az EKB-én). Hacsak nem valami spécit keresel.

És íme UK adatai:

[link]


A hosszú lejáratú ÁP kamatláb és az árfolyamstabilitás nincs itt de valamelyik elemzésben szerintem benne van. Vagy ha más nem a kockázati felárakkal megtalálod.

2012. márc. 28. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ.
2012. márc. 29. 13:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!