Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Németország Európai gazdasági...

Németország Európai gazdasági nagyhatalom?

Figyelt kérdés

Mit tudnak a németek, amit mi nem?

Vagy mi van nekik, ami nekünk nincs?



2012. ápr. 10. 13:05
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
0%
Nem.
2012. ápr. 10. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 opeles válasza:
0%

Eszük ahhoz, hogy rabszolgákkal melóztassanak kevés pénzért.

Meg, hogy a koponyákat elszipkázzák a világ minden részéből.

2012. ápr. 10. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
95%

"Mit tudnak a németek, amit mi nem?"


Keményen és alázatosan dolgozni. Németországban a munkamorál teljesen más mint Magyarországon. Tapasztaltam. A németeknél, mind a fizikai, mind a szellemi munkát végzőknél, egy 8 órás munkaidőben 8 órát dolgoznak és ha mondjuk 2-kor vége a műszaknak, akkor nem kezdenek el már fél kettőkor lazsálni, hanem valóban 2-kor fejezik be a munkát!

2012. ápr. 10. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
nagyok. A legnagyobb piaccal , a legnagyobb vásárlóerővel.
2012. ápr. 10. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
93%
Igen, gazdasági nagyhatalom. Az EU legnépesebb országa, sokat fektettek/nek innovációba, így ott alakultak ki a nagy ipari vállalatok. Jó a munkamorál, alacsonyabb a korrupció és a csalás. Most hirtelenjében ennyi jutott eszembe.
2012. ápr. 10. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
51%

"Keményen és alázatosan dolgozni."


Ezeknek mondjuk épp egyike sem megy nekik. :)


"Németországban a munkamorál teljesen más mint Magyarországon. Tapasztaltam."


Ez viszont igaz. Ők valóban nem szeretnek olyasmihez nyúlni amitől akár még piszkosak is lehetnek. Erre valók a vendégmunkások.


"A németeknél, mind a fizikai, mind a szellemi munkát végzőknél, egy 8 órás munkaidőben 8 órát dolgoznak és ha mondjuk 2-kor vége a műszaknak, akkor nem kezdenek el már fél kettőkor lazsálni, hanem valóban 2-kor fejezik be a munkát!"


Ez meg nálunk sem okozna problémát, ha mi is nyolc órát dolgoznánk. De amíg teszem azt reggel hatkor kezdesz ne csodálkozzon már senki ha nem várod ki az este nyolcat hanem már háromnegyed nyolckor takarítasz meg pakolsz.

2012. ápr. 10. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
59%

""Mit tudnak a németek, amit mi nem?"


Keményen és alázatosan dolgozni. Németországban a munkamorál teljesen más mint Magyarországon. Tapasztaltam. A németeknél, mind a fizikai, mind a szellemi munkát végzőknél, egy 8 órás munkaidőben 8 órát dolgoznak és ha mondjuk 2-kor vége a műszaknak, akkor nem kezdenek el már fél kettőkor lazsálni, hanem valóban 2-kor fejezik be a munkát!"


Ekkora baromságot régen hallottam. Nem egy ismerősöm dolgozik Németországban, és mindegyik azt mondja, hogy fele annyit nem dolgoznak, mint mi. Lényegesen rövidebb a munkaidejük, ötször annyi pénzt kapnak, és még a s*ggük is ki van nyalva közben.

2012. ápr. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem a munkamorálon múlik.

Szerintem egyrészt az innováció, fejlesztés, tudás iránti elhivatottság (hiszen ők is tudják, hogy ez az erős nemzet alapja). Na meg hogy képesek együttműködni.

(az állam nálunk kitaníttatja a diplomásokat, aztán meg eldobja..)

2012. ápr. 10. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

"Ekkora baromságot régen hallottam. Nem egy ismerősöm dolgozik Németországban, és mindegyik azt mondja, hogy fele annyit nem dolgoznak, mint mi. Lényegesen rövidebb a munkaidejük, ötször annyi pénzt kapnak, és még a s*ggük is ki van nyalva közben."


Ez nem baromság. Egy nagy lóf*szt dolgoznak feleannyit! Keményen be van tartva a munkaidő, percre pontosan. Én irodában dolgoztam, napi 7,5 órát, de nálunk nem volt lazsálás, facebokkozás, pasziánszozás, stb, hanem az a 7,5 óra effektíve munkával telt el. A német kollégáimnál is megvolt a nagy munkafegyelem. Otthonról ez hiányzik az emberekből!

2012. ápr. 10. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

"Ez meg nálunk sem okozna problémát, ha mi is nyolc órát dolgoznánk. De amíg teszem azt reggel hatkor kezdesz ne csodálkozzon már senki ha nem várod ki az este nyolcat hanem már háromnegyed nyolckor takarítasz meg pakolsz."


Az, hogy te ott vagy a cégnél reggel 6-tól 8-ig, az eleve nem lehetséges, vagy ha mégis, akkor birka vagy, amiért ezt eltűröd! Németországban a munkaügyi dolgokat szigorúan kezelik! Itthon meg mindenki eltűr mindent, közben meg panaszkodik!

2012. ápr. 10. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!