Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Kivándorolni Argentínába vagy...

Kivándorolni Argentínába vagy Brazíliába érdemesebb?

Figyelt kérdés

Vagy ha nem is véglegesen letelepedni,de pár évre munkát válalni?

A nyelv, biztonság, egészég-betegségek, éghajlat,papírmunka-tartózkodási, munkavállalási, vízum, stb ami még kellhet szempontjából melyik országot érdemesebb magyarországról megcélozni?

Hová könnyebb bejutni?



2012. máj. 23. 20:45
 1/6 anonim ***** válasza:
62%

Brazília. Annak is a déli államaiba (Rio Grande do Sul, Paraná, Santa Catarina) érdemes menni. Curitiba például egy nagyon kellemes város.


Argentína megint az államcsőd felé tart, én nem ajánlanám.

2012. máj. 23. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Mindkét helyre 3 esetben érdemes kivándorolni:


1) Ha rengeteg pénzed van és ott kívánsz "nyugdíjasként" (járadékból) élni.


2) Ha van egy csomó pénzed, és konkrét vállalkozásra vonatkozó ötleted, amit csak ott tudsz megvalósítani


3) Ha van egy kiválóan fizető állásra vonatkozó ajánlatod valamelyik országban, pl. olajmérnöki vagy más hasonló állás


Ha (3) lenne a helyzet, akkor a kérdést nem tennéd fel, mert már meg lenne beszélve, melyik országról van szó. Ha (2) a helyzet, akkor Brazília jobb, mert Argentínában vágtató infláció és jogbizonytalanság van. Brazíliában is várható egy kis gazdasági válság középtávon, de még igazából nyugodt a helyzet. Ha (1) a helyzet, akkor meg válaszd azt, amelyiknek jobban tetszik az éghajlata.

2012. máj. 23. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Igazából egyikhez sem tartozom. Sajnos !

Csak itthon is egyre kilátástalanab a helyzet, sajnos!

És az sem biztos,hogy az Eu-ban kellene keresgélni.Világot látni európán kívül is lehet

2012. máj. 24. 20:09
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

"Világot látni" az más, mint kivándorolni amiatt, hogy "kilátástalan a helyzet". Az egyik hobby, a másik megélhetésről szól.


Ha kilátástalannak érzed a helyzetet egész Európában, akkor értelemszerűen az USA-ba vagy Ausztráliába kell emigrálnod.

2012. máj. 24. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi erővel maradhatsz is itthon.Latin amerikéában hatalmas a szegénység,mellesleg meg pl braziliában az első héten lerabolnák a gatyádat is.
2012. júl. 6. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Én Argentínát javasolnám inkább mert Brazíliában mielőtt eltaxizol valahová bugyogóban maradsz -jobb esetben. főleg ha nem ismered a nyelvet. Argentínában is szeretik leamortizálni a túristák pénzét, de ott a csontjaid száma nagyobb eséllyel marad egyenlő azzal amivel indultál.. A munka témába én nem tudok beleszólni, mert nem ismerem annyira az ottani helyzetet, de én személy szerint nagyon jól éreztem magam az ottani emberek között és inkább bevállalnám, hogy picit szűkebben élek, mintsem hogy Európában maradjak, mert engem személy szerint az itteni mentalitás kiterít..persze sajnos ez nem csak arról szól, hogy milyenek ott meg itt az emberek hanem kismillió másik problémáról is..
2012. júl. 21. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!