Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Úgy tudom Törökország is adós...

Úgy tudom Törökország is adós az IMF-nek. Megfogják tudni adni vagy láncadósok lesznek?

Figyelt kérdés

Adósság téren milyen helyzetben van Törökország? Nő az adósságuk vagy csökken és megtudják-e adni mind ha igen mikor?

Mindenre kíváncsi vagyok amit csak tudsz lécci írd le. :)

Előre köszi!


2012. máj. 28. 12:41
 1/8 anonim ***** válasza:

Dehogy fogják tudni... ezek olyan hitelek, amiknek nem az a célja, hogy pénz formájában visszakerüljön a gazdájához, hanem az okosok így veszik meg az országokat. tudom kicsit furcsán hangzik, de ajánlom ezt a videót. ugyanaz, csak ez Magyarországról szól.

http://www.youtube.com/watch?v=1ul4ZoeJV_s

2012. máj. 31. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi, ezt ismerem!

Ezt én szerkesztettem össze, töltöttem fel :)

http://www.youtube.com/watch?v=4WAC3-dJFeI

2012. máj. 31. 13:25
 3/8 anonim ***** válasza:
Akkor nem sikerült újat mutatnom :) Ennek alapján szerintem Törökország is oda fog jutni, ahová Görögország...
2012. máj. 31. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hát remélem nem!
2012. máj. 31. 15:08
 5/8 anonim ***** válasza:

Barátaim a világ hitelből fejlődik, ami szégyen és gyalázat az emberiségre nézve! Ezen a bolygón az úralmi hatalom a hitelen alapszik. Mit tehetünk ellene? Hogy nem tesszük a pénzünket a pénzintézetekbe, nem veszünk fel hitelt, azt tesszük hogy-abból élünk amink van!


A világ országai mind elvan adósodva kívéve párat.

Kettő nagy bank csoport van, az ázsiai bankszövetség és a nyugati bankszövetség.


Egy célon alapszik, hitelt adnak, és többet vesznek el. Valaki nem tud fizetni elveszik mindenét!

Ezt a világot mi teremtettük!

2012. jún. 16. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

heranaus teljesen igazad van!

De Törökországnak sikerül visszaadni az összes felvett pénzt; vagy újabb és újabb hitelt kell felvenniük az előző hitel törlesztéséhez? (láncadósság).

2012. jún. 17. 09:54
 7/8 Ulster ***** válasza:

Az, hogy Görögország bedőlt, és Törökország még nem, annyi tényezőnek köszönhető, hogy azokat felsorolni se érdemes. Teljesen más gazdasági modellt követnek.

Amennyire tudom, Törökország jól áll gazdaságilag, szerintem nem fog adósságspirálban szenvedni. Ez az IMF részéről sem lenne előnyös, mert akkor az emberek már észrevennék, hogy itt valami nem kóser, és elég durva dolgok lennének.

2012. jún. 17. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Rövid akarok lenni.

Nem fogom kifejteni jobban, senki kedvéjért sem!

-A bank rendszerek elérték azt, hogy a pénz csak hitelből épüljön fel, nincs olyan hogy valaminek nincs hitele, mert akkor nem létezne pénz sem.


-A pénz keletkezése: Az állam megkér egy pénzintézetet-például: a Citi bankot(ez csak egy példa.).. Az állam azt mondja ennek a banknak hogy kiállít egy államkötvényt aminek az értéke 100 milliárd forint. (az állam kötvény csak egy papír, sem több sem kevesebb)... A citi bank azt mondja jó, kell az államkötvényed.( elindul a nyomdagép ami 100 miliárd forintot nyomtat ki... Ebből 90%-át az állam meg is kapja, a maradék 10%-ék a citi banké lesz amiből hitelt ad az embereknek.)


Ebbők keletkezik a pénz. Az állam a pénzt alapból az embereknek adja, a citi bank pedig hitelt ad, de többszörösét vesszi vissza, ami kikerült az állam keze alól az majd vissza fog menni a citi bankba... MI fog történi?


Az fog történni, hogy újabb állam kötvényeket adunk el, a többi ország is ezt teszi. (vagy éppen ha nem állam kötvényt add el akkor hitelt vesz fel, azt teszi amit az átlag ember...)


Ki fog jól járni?


Hát a bank!

2012. jún. 17. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!