Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Kinek áll érdekében Magyarorsz...

Kinek áll érdekében Magyarországot ilyen komoly kiberfegyverrel támadni?

Figyelt kérdés

Nem is tudom, hogy Politika vagy Szám.tech rovatba illik a kérdés, de mégis inkább ide:


[link]

(+ a bejegyzésben lévő linkeket is érdemes elolvasgatni)


"A Flamerként emlegetett szoftver a maga 20 MB-os méretével a Kaspersky sokat tapasztalt kutatói szerint minden bizonnyal valaha látott legkomplexebb károkozó"


"Friss: Kikerült a Symantec riportja is. Fő célterületek: Ciszjordánia, Magyarország, Irán, Libanon - ritkán kerülünk ilyen társaságba!"



Nem tudom mire vélni, nincs sem atomunk, se olajunk, se pénzünk, mi kell nekik?

Melyik ország lehet a megbízó? Első körben Izraelt vagy Kínát mondanám, az USA ennél kifinomultabb, de akár ők is. Vagy valaki teljesen más?



2012. máj. 28. 17:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Vagyunk mi, egymillió "szélsőséges", aki Iránt támogatja. Na, miattunk.
2012. máj. 28. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Shai-Hulud ***** válasza:
63%

Egyszerűen az az oka, hogy Magyarország (a magyar számítástechnikai rendszerek) könnyen megtámadható. Nem konkrétan ellenünk irányul a támadás, hanem az olyan rendszerek, gépek ellen, melyeknek nincs erős védelmük, ahol az emberek nem fordítanak kellő figyelmet arra, hogy a számítógépüket ne lehessen megtámadni, "zombiként" felhasználni.


Sajnos nálunk még igen kevesen törődnek rendszeresen a gépük megfelelő védelmével, a tűzfalak helyes beállításával, vírusirtó és egyéb behatolás ellenőrző programok működtetésével. Tehát a magyar gépekbe ÁLTALÁBAN viszonylag könnyű behatolni.

2012. máj. 28. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Értem, de több forrás is említi, hogy legalább 5-8 éve létezik ez a vírus, de csak most sikerült felderíteni. Mit csináltunk mi 2006-7 körül, ami Közel-Kelettel vagy Oroszországgal kapcsolatos (az oroszok is kaptak egy kicsit a vírusból, sőt az osztrákok is)?

Ennek semmi értelme... Mindenki mindenki ellen?

2012. máj. 28. 18:00
 4/12 A kérdező kommentje:
#2: igen, az is lehet, hogy csak tesztelni akarták valahol, de akkor inkább erősebbet kéne keresni szerintem...
2012. máj. 28. 18:04
 5/12 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

Nem tesztelésre gondolok... :-)

Egy vírus terjesztéséhez is "tömegbázisra" van szükség. Egy védtelenebb rendszerben (pl. Magyarország) könnyebben terjed a vírus, nehezebb kiirtani, tehát jó bázis lehet. Olyan helyen, ahol megfelelő ellenőrző programok vannak, és hamar detektálják a vírustevékenységet, jóval kisebb esélyük van.


Ha egy megfelelően fertőzött helyről támadom az erőset, akkor is sokkal több esélyem van, mintha egy gyengén fertőzött területről tenném ugyanezt. Ezért a vírus terjesztőknek NEM az erős megtámadása a közvetlen céljuk (az majd megtörténik magától, ha a vírus jól elterjed), hanem a tömeges fertőzés előidézése. Erre pedig éppen a védtelenebb rendszerek, országok a legalkalmasabbak.

2012. máj. 28. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Azóta pénzeli Irán a Jobbikot.


"Irán célja, hogy Európát szembefordítsa az Egyesült Államokkal. Ennek érdekében erőteljes propaganda-hadjáratot folytat, és szélesíti ügynökhálózatát az öreg kontinensen - állítja egy lapunknak nyilatkozó biztonságpolitikai szakértő. Ennek ellenére a magyar kormányzati és ellenzéki politikusok gyakorlatilag semmilyen jelentőséget nem tulajdonítanak annak, hogy a Jobbik egyre szorosabb kapcsolatokat épít ki az iszlám köztársasággal, amellyel atomprogramja miatt a nyugati világ egyre komolyabb diplomáciai háborút vív. A radikális párt perzsa kapcsolatait menedzselő iráni orvos - aki éttermet üzemeltet és a Fradit is támogatja - azonban úgy véli, a titkosszolgálatok minden lépését figyelik.


Írd be googlebe, hogy jobbik + Irán. Meg biztos hallottad a polgárháborús hangfelvételt, ahol elszólta magát az arab pénzről.

2012. máj. 28. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Hmm, ez az Irán-Jobbik dolog nekem új, nem hallottam róla, ezért is tettem fel a kérdést, nem tudtam mire vélni, így legalább van egy elméletem magamnak :)


#3: Ahogy olvastam a felépítését, több szerver is van, amivel fordul a vírus, hogy mit tegyen, de az egyértelmű, hogy ennek a vírusnak nem az a lényege, hogy mezei gépeken terjedjen, hanem, hogy ott, ahová szánták (komolyabb állami/vállalati hálózatok), rejtve maradjon és küldje haza az infót.

2012. máj. 28. 18:22
 8/12 anonim ***** válasza:

A "buhera" a hatás kedvéért leröviditette a listát. A ténzleges lista:

"West Bank, Hungary, Iran, Lebanon, Austria, Russia, Hong Kong, and the United Arab Emirates."

2012. máj. 28. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"A fertőzött rendszereken folyamatosan monitorozza a hálózati forgalmat, képernyőképeket készít és továbbít, valamint képes a mikrofon és a billentyűzet lehallgatására is."


Tudjátok mekkora erőforrás kell arra csak nálam, hogy a vírust ellássam? Csekély 1920x1080as felbontást folyamatosan streamelni, és ez csak egy a sok közül...

Nincs az az isten, hogy ilyen jelentős hálózati féreglyukat ne venne észre egy vírusirtó.

2012. máj. 28. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
TCPView-val ilyesmit lehetne látni ugye? Ha valami olyan vírusom van, ami küldi valahova az adatokat?
2012. máj. 29. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!