Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ti mit gondoltok az Irán...

Ti mit gondoltok az Irán elleni lehetséges háborúról?

Figyelt kérdés
Elsősorban zsidó emberek válaszaira vagyok kíváncsi hogyan látják a helyzetet mi a véleményük,helyeslik e vagy elítélik,hogyan élik meg itt Magyarországon az ott történő eseményeket és milyen hatással van rájuk.
2012. jún. 2. 20:24
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
0%
Nem vagyok zsido de szerintem ha lesz is haboru akkor nem sokaig mert Izrael legjobb baratja az USA.Es ha Iran sz*rozik Izrealel akkor csunyan rafognak fizetni.
2012. jún. 2. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
21%

Már annyiszor kifejtettem ezen az oldalon: Iránt nem lehet könnyen legyőzni, sőt az usa és izrael ha nincs a NATO segítdége, akkor nem is fogja tudni! És nem is éri meg neki. Hogy miért?


Irán - a Perzsa-öböl környékén van a partvonala, és így, + egyéb forrásaival rengeteg, óriási mennyiségű olajat és (fekete)kőszenet exportál! Nézzük csak ezt az első kapcsot!

Az olaj mindenképpen rettenet fontos Japánnak, mivel neki nincs, és az ország fenn,aradásához szüksége van rá. Ő Irántól vásárol. Japánhoz tartozik a 2x4 'kis tigris', amelyekre Japán kihelyzeti az egyes cégeinek termékeinek gyártását. Ez minden résztvevő országnak hasznos! Oroszországnak és Kínának is fontos az olaj. A hatalmas hadsereg, és az Európa méretű országok ellátására! Továbba a ruszkik szerintem nem szívesen néznék, ahogy a nyugat egyre erőteljesebben avatkozik bele Ázsia ügyeibe, valamint Kína mint kommunista állam sem nézi jó szemmel a demokrata nyugat előrenyomulását még Irán felé is! És Kína miatt a kommunista Észak-Koreát is idevehetjük!


Fent csak a politikai és gazdasági okokat említettem. Ezekből csak 12 országot lehet összerakni, amelyek 100%-ban Irán mellett állnának!

Ezek mellé jönne még a vallási és izrael ellenes szövetkezés, és egyéb diplomácia más országokkal!


Szóval ha Iránt megtámadják, ami magától is erős amúgy, bizonyosan egy hatalmas háború kezdődne!

2012. jún. 2. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
0%
Bocsi a hibákért! Ja és nem vagyok zsidó!
2012. jún. 2. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 tarak ***** válasza:
ja azt tegyuk hozza hogy Irak(Szaddam) 1980-ban megtamadta Irant, es sikereket is ert el. A masik az hogy nemcsak Izrael, hanem a legtobb arab orszag is nem szereti a persza Irant.
2012. jún. 3. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

„És Kína miatt a kommunista Észak-Koreát is idevehetjük!”


Ebben az ügyben szerintem nem sokat oszt vagy szoroz.

2012. jún. 3. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Tarak:


de azt is tegyük hozzá azért, hogy akkor Iraknak volt a 4. legerősebb serege a világon.

2012. jún. 3. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Bírom azokat, akik lepontoznak, de annyira értenek a témához, mint én a mikrobiológiához...

Jöttök itt nekem a több, mint 30 éves dolgokkal... Azóta rengeteget fejlődött a világ! Irán is! Meg mondjuk Irakban akkor még nem nagyon voltak amcsik......

Még azt hiányoltam, hogy Orostország mennyire fejletlen...

2012. jún. 3. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Továbba szerintem ha háború lenne a környező országok inkább lennének Iránnal, mint izraellel...

(6 napos háború)


Meg egy kérdés: ha te egy ország vezetője lennél és háborúba keverednél egy ország mellett a saját javaid védelmében, akkor azzal az országgal szövetkeznél, aki politikailag egy állásponton vagy, vagy azzal, akivel éppen nem? (Kína-Észak-Korea)

2012. jún. 3. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Ha lenne is háború , mikor terveznék ? Még idén ?Vagy évek múlva ?
2012. jún. 3. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 tarak ***** válasza:
szerintem 2013. egyebkent nem lenne tul jo a vilag szamara. Kina, Oroszorszag valszeg Iran mellett lenne, de a kozel-keleti arab orszagok(Szaud Arabia es szovetsegesei)meg valszeg Egyiptom is lehet hogy Izrael mellett allnanak. Elobb varjuk meg mi tortenik Sziriaban. Sok minden fugg az ottani helyzettol.
2012. jún. 3. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!