Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Romániai magyarok! Titeket...

Romániai magyarok! Titeket nem idegesít, hogy Orbán bele akar szólni az országotok belügyeibe, és már küldött egy agitátort is (Kövér László), hogy az ottani Fidesznek alárendelt pártot, a néppártot támogassa?

Figyelt kérdés

Úgyértem magyarok vagytok, de a ti hazátok nem Magyarország, hanem Románia, hiszen a román kormánynak fizettek adót, tőle kaptok nyugdíjat, segélyt, ráadásul már van egy jól bevált magyar érdekeket képviselő párt, az RMDSZ, ami racionális keretek között áll ki a helyi magyar érdekekért Romániában, de nem Magyarország érdekeiért, ez fontos különbség.



Én, ha Románia állampolgára lennék, függetlenül attól, hogy magyarnak, románnak, tatárnak, vagy bármelyik más az országban élő nép tagjának vallanám magam, biztos nem nézném jó szemmel, hogy egy másik ország, ahol ráadásul egy olyan veszélyes személy uralkodik, mint Orbán beleszóljon az országom ügyeibe, méghozzá úgy, hogy hídfőállásnak használ egy országban létrehozatott szolgapártot és időnként politikai agitátorokat küld át a határon.



Nektek mi a véleményetek? Én így látom az esetet, de kíváncsi lennék, hogy ti hogy ítélitek meg.



2012. jún. 6. 08:19
 1/5 anonim ***** válasza:
48%
Én itthoni magyar vagyok de undorítónak tartom, haza zavarnám azt a k.cs.göt.
2012. jún. 6. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

>> van egy jól bevált magyar érdekeket képviselő párt, az RMDSZ...


Furcsa, hogy egyesek hogy el vannak tájolodva... Ez már nem is naivság, inkább hülyeség...

Az RMDSZ nem egy jól bevált, magyar érdekeket képviselő párt !! Román támogatással létrejött, besúgókat felvonultató "látszat" párt, akkor alakult, amikor a friss "demokrácia" után párt-szempontból még légüres tér volt (első a malomnál). Vannak magyar érdekeket mutató látszat-követeléseik, azt is más mondja meg, hogy most mit lehet követelni, mivel kell várni... Rossz színház az egész.

Ezt a kilátástalan helyzetet felismerve alakultak meg a többi pártok. Azok segítő próbálkozása, akik szégyelltek aszisztálni az RMDSZ szégyenteljes szerepléséhez.

2012. jún. 6. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Második, mégis milyen párt az, ami egy országban nem támogatja a többségi népet? Ha tetszik, ha nem Romániában a románok a domináns nép, és mindenkinek kell őket is képviselni, még az etnikai pártoknak is.


Pl. ha Marosvásárhelyen nyer egy ilyen "nagymagyar" párt, aki csak és kizárólag a magyarokkal foglalkozik, ráadásul úgy, hogy Orbán távvezérli Budapestről, akkor mi lesz a helyi románokkal? Mi lesz az olyan helyi magyarokkal, akik annak ellenére, hogy magyarok, országot nézve Romániához hűségesek és nem kérnek a magyarországi befolyásból?


Igen, én nem nézem le a románokat, egyenlőnek tartom őket a magyarokkal. Egyszerűen nem létezhet olyan párt önkormányzatvezető helyzetben, ami csak és kizárólag egy kisebbséggel foglalkozik és lesz@rja a többséget.


Te mit szólnál hozzá, ha Magyarországon alakulna mondjuk egy sváb etnikai párt, megnyerné az önkormányzati választásokat egy olyan régióban ahol sok sváb él pl. Kelet-Pestmegye és semmit sem foglalkozna a helyi magyarokkal?



Valamint ha tetszik, ha nem, minden ilyen etnikai pártnak támogatnia kell a kisebbség integrációját a többségbe. Nem kell a romániai magyaroknak elfelejteni a magyar nyelvet és áttérni az ortodox vallásra, de az nem mehet tovább, hogy a romániai magyarok egy anarchista, államellenes, szakadár csoportot alkotnak Románián belül, ami állandóan keresztbe tesz a románoknak és az államnak, így ugyanis sohasem fog fejlődni az ország.

2012. jún. 6. 10:54
 4/5 anonim ***** válasza:
60%
Egyet kell értenem minden románnal, akik ki akarják vágni onnan. Mit képzel magáról? Nem tudom, hogy a kormány mit szólna, ha az itteni ügyekbe meg a románok akarnának beleszólni.
2012. jún. 6. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
60%
Undorító!! Kivágnám mint macskát sz.rni!
2012. jún. 6. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!