Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Gyurcsány Ferenc szerint...

Gyurcsány Ferenc szerint Európában véget ért a válság. Ez az ember teljesen megőrült?

Figyelt kérdés

2012. jún. 6. 19:01
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
75%
Mi az összefüggés a két dolog között?
2012. jún. 6. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Na, szerinted mégis milyen összefüggés van? Talán annyi, hogy Európában az utóbbi pár évtized legsúlyosabb pénzügyi- és adósságválsága tombol, erre egy országos támogatottsággal és állandó, a médiában való szereplési lehetőséggel rendelkező párt vezetője, aki nem mellesleg az ország volt miniszterelnöke és az országgyűlés jelen ciklusának tagja, azt nyilatkozza, hogy Európában márpedig véget ért a válság.
2012. jún. 6. 19:11
 3/23 anonim ***** válasza:
60%
Gyurcsány szerint minket eleve csak a szele érintett meg... Én azt nem értem, hogy az őrültségére pont ez lenne a legjobb bizonyíték? Szerintem mutatott már ő eleget...
2012. jún. 6. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
61%
Ha nekem is annyi volna a bevételem,számomra is vége lenne a válságnak.
2012. jún. 6. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
75%
Én is olvastam a szövegét. Maradjunk annyiban, hogy ez egy politikai nyilatkozat volt, amivel a mostani kormány alkalmatlanságát akarta alátámasztani. Azt értette azon, hogy véget ért a válság, hogy a többi EU tagállam nagy részében megindult a növekedés (bár nagyon szerényen), és hogy Magyarországnál nagyobb visszaesést az idén csak Görögország és Portugália produkált. Ha ezt a hátteret hozzátesszük, akkor már nem mondható, hogy Gyurcsány teljesen megőrült, csak az, hogy csúsztat. Mert ezekből a minimális növekedési számokból azt azért nem lehet kiolvasni, hogy a válság úgy szőröstül-bőröstül véget ért volna, sőt valószínűleg egyáltalán nem ért véget. Annyiban lehet igaza Gyurcsány kritikájának, hogy egy jobb gazdaságpolitika esetén jobban jöhettünk volna ki ebből a megpróbáltatásból.
2012. jún. 6. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
48%
A válság globálisan véget ért 2009 tavaszán.
2012. jún. 6. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
48%
Én egyébként 2014-ben az MSZP-re fogok szavazni.
2012. jún. 6. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
73%

19:44

Így is van, ha már 2010-ben sikerült a szart fosra cseréln, akkor cseréljük vissza fost szarra.

2012. jún. 6. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
69%

Rá kell ébrednie az embereknek, hogy az európai jobboldal körében most oly divatos megszorítás-alapú gazdaságpolitika semmi jóra nem vezet. Ezt már eljátszotta egy bizonyos Ceausescu, és egy fegyveres forradalom lett a vége.


Az embereknek jó életkörülményeket kell biztosítani, ha máshogy nem akkor hitelekből emelt éleszínvonallal beindítani egy folyamatot, aminek során az emberek több pénzt fognak költeni, így pörögni fog a gazdaság és PUFF véget érnek a nehéz idők.

2012. jún. 6. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
57%

#9: Én is többször hivatkoztam már a ceausescui példára. Amúgy meg az elosztási viszonyokkal van a probléma, magyarul azzal, hogy abszurd mértékben felfokozódott a nagytőke kizsákmányolása globális szinten.


Nem furcsa az nektek, hogy most, amikor a műszaki fejlődés révén nagyobb a hatékonyság mint bármikor korábban, amikor pár tucat ember kompjúterizált munkája ma egész gyárakat vált ki, szóval, hogy pont most kell megszorítani, pont most nem tudunk megélni, pont most kell 80 éves nyugdíjkorhatár? Én ebben nem hiszek. Inkább arról van szó, hogy ma már nincs senki, aki nagytőkét kontrollálni tudná, sőt az államok váltak az ő klienseikké, és ha a tőke szabad kezet kap, mindig a végsőkig fokozza a kizsákmányolást. És a vége sajnos mindig pusztító, véres háború lesz, ami megváltoztatja az elosztási viszonyokat. Lásd 2. világháborút, és ami előtte volt!

2012. jún. 6. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!