Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mit gondoltok, Oroszország...

Mit gondoltok, Oroszország szétszakadhat?

Figyelt kérdés
Ha igen, akkor milyen területek maradnak orosz kézen? Egyáltalán elképzelhető vagy csupán fikció? Egyébként egy amerikai oldalon olvastam róla.

2012. jún. 9. 21:46
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

Az oroszok meg arról írnak hogy az USA szakad szét.Ez a kettő szereti egymás agyát húzni mint mindig...


Lehetséges hogy szétszakad.Ugyanis Oroszországnak van egy "európaias" része meg egy ázsiai.Az európai rész fejlődik és viszonylag fejlett de ázsiai rész nagyon le van maradva.

2012. jún. 9. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 rémuralom ***** válasza:

Kizárt dolog. Oroszországnak megvolt a maga szétszakadása húsz évvel ezelőtt, azóta pedig újra "felnőttek" az USA mellé ellenpólusnak. Politikailag az ország teljesen stabil, tizenkét éve Putyin van hatalmon (azt, hogy az utóbbi négy évben Putyin csak miniszterelnök volt Medvegyev mellett, az alkotmány kényszerítette ki, most ismét ő ül az elnöki székben), és várhatóan jó ideig ott is marad (az ellene tüntetők fénykorukban is csak maroknyian voltak Oroszország ill. Moszkva népességéhez viszonyítva, a tízmilliós Moszkvában egy ötvenezer fős tüntetés gyakorlatilag nulla). Az orosz politikai és katonai vezetés tökéletesen tisztában van a NATO ellene irányuló törekvéseivel, és a markát dörzsölve várják, mikor lesz már bátorsága a nyugatiaknak meglépni az elkerülhetetlent.


Egyébként én az EU és az USA széteséséről is olvastam, ezeket (főleg az EU-t) sokkal valószínűbbnek tartom Oroszország felaprózódásánál.

2012. jún. 9. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
48%

Oroszország egy tipikusan olyan ország ami az olajból él.Úgy mint Norvégia , Dubai.


Ha Európa tudna olcsóbban olajat venni mástól akkor Oroszország nagyot zuhanna.Ha elfogy az olaj akkor is megszívják.

Az államadósságuk nekik sem kevés.De le a kalappal , szépen felálltak a Szovjetunió után.Bár náluk is van kivándorlás ide-oda hisz az életszínvonalban nem tudják utol érni mondjuk a szomszéd Finnországot vagy rivális USA-t.

2012. jún. 9. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Hát a Távol-Kelet lehet, hogy leválik. De Közép-Szibéria szerintem orosz kézen marad.

A szétszakadás helyett inkább a korábban levált területek újraoroszosítása jöhet szóba. De nem feltétlenül a határok megváltoztatásával. Elég a gazdasági, politikai befolyás is akár.

2012. jún. 10. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Mi szakadna szét maga Oroszország 3 nagy részre bontható: Szibéria, Moszkva, Kalinyigrád maximum Kalinyigrád szakad majd le de más biztos nem ők se valószínűek.
2012. jún. 10. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Második!


Az EU. azzal foglya tönkre tenni magát végleg, hogy majd egyszer előáll az EEÁ( Európai Egyesült Államok) ötlettel ezzel a keleti, északi részét már le is vághatja illetve Nagy-Britaniát is.

2012. jún. 10. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Harmadik?


Dubai mióta független az EAE-től? (egyesült arab emirátusok)


Dubai csak egy állam az arab emirségekben.

2012. jún. 10. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Azt még senki se vetette fel, hogy rengeteg nemzetiség él ott, sokszor egybefüggő területeken. Ezek sokszor autonómiát is élveznek. Oroszország jelenleg szerintem túl erős ahhoz, hogy ezek függetlenedjenek, de ez is egy tényező.

Az oroszosítás erős volt eddig is, van akik már teljesen beolvadtak, van ahol pár évtized lehet hátra. Például nem jönne rosszul ha lennének további finnugor államok (tulajdonképpen Finnország és Észtország is Oroszország része volt), ennek már nincs realitása mert elég primitív népek, és az asszimiláció magas fokán. Azért vannak ellenpéldák is, a tatárok szerintem 500 év múlva is ott lesznek, jöhet akármilyen erős állam.

Az meg, hogy pont Szibéria szakadna el, egy jó nagy hülyeség. Ennyi erővel Alaszkáról, vagy ÉNY-Kanadáról is beszélhetnénk, csak mert messze van.

2012. jún. 11. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én max a kaukázusi területekről tudom elképzelni, hogy elszakadnak. Ha már alig fog ott orosz élni és csak viszik a pénzt meg terroristáskodnak, akkor valszeg hagyják őket a fenébe leválni.
2012. jún. 11. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!