Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Milyen a kapcsolata Mo. -nak...

Milyen a kapcsolata Mo. -nak a csehekkel?

Figyelt kérdés
Bocs, de nem követem nyomon a politikát. De most megismertem két cseh srácot, és szeretném tudni milyen viszonyban van a két ország egymással. Mit érdemes tudni erről?
2012. jún. 11. 04:17
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Semmi bajunk nincs a csehekkel. Reméljük, nekik sincs (már)velünk. A csehek egy másik nagymultú kultúrnép. Lehet, nehezteltek ránk 1968 miatt, de utólag nyilván belátták, hogy nem tehettünk mást. Velük tüntettünk a rendszerváltásuk hajnalán, magyarokat tartóztattak le a Vencel téren. Szeretjük a sörüket, a knédlit, a filmjeiket, a zenéiket, stb. Mi többet járunk hozzájuk, mint ők hozzánk.
2012. jún. 11. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem semleges a viszony kettőnk között.Viszont nincs az a kölcsönös szimpátia mint Lengyelországgal.
2012. jún. 11. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Mindenhol utálják a magyarokat
2012. jún. 11. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
utolsó téged biztosan, de ahogy látom még otthon is!
2012. jún. 11. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Lehet hogy kicsit lenéznek minket, de megtehetik, tényleg egy kultúrnép (bár semmivel sem kultúrabb mint a magyar). Azért az a közös múlt elég régóta bonyolult, a középkorban rivalizáltunk, de voltak közös királyaink, közös akcióink, aztán leegyszerűsítve a dolgot, minket felemésztett a török, őket meg a német. Ők sokkal rosszabbul jártak, kiirtották a nemeseiket, míg a magyarok a jogaikat is nagyrészt megtartották. Később, a kiegyezés után is irigykedhettek ránk, nekik nem volt akkora buli mint nekünk. Aztán ott van Benes, aki konkrétan magyargyűlölő elnökük volt.

Na de mindent összevetve manapság nem hiszem hogy bármi miatt rosszban lennénk, közös múltunk, közös érdekeink vannak, meg tudjuk érteni egymást stb.

2012. jún. 11. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
36%

#4


Mert szerinted annyira szeretnek minket?Ezt sak egy agyatlan birka mondaná mint amilyen te vagy.Nagy tévedésben vagy ha azt hiszed hogy mi vagyunk a legimádottabb nép a Földön.A románok kinyírnának minket legszívesebben,a szlovákok is bebizonyították már hogy nem igazán kedvelnek minket.Ausztriában már ki akarják tiltani a magyarokat mondván hogy elveszik a munkalehetőséget,Németországban ha meglátnak egy magyar rendszámú autót valahol leparkolva akkor lelakatolják a biciklijüket(személyes tapasztalat) úgyhogy ne gyere nekem ilyen hülye szövegekkel amikor én csak az igazat mondom te szerencsétlen.Mit tudsz te?Semmit,csak egy csicska vagy aki nem tud írni egy értelmes kommentet sem.Az ilyen emberek miatt atrt itt ez az ország amilyen te vagy

2012. jún. 12. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Kedvelnek minket, amikor találkoztam pár cseh emberrel, csak jókat meséltek a magyarokról. Én elmeséltem, hogy nálunk, ha valaki nem jól érzi magát, úgy mondja, "csehül vagyok", na ezt ők nem találták viccesnek, sőt... Náluk pedig ha valamit nem értenek, ha valami "nagyon kínai", akkor azt mondják: "Ez nekem nagyon magyar".
2012. jún. 13. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

3# és 6#


szeretnek minket :D nem mi vagyunk a legimádottabb nép, és nem a szlovákok, románok volt a kérdés... ameddig olvasni nem tudsz, addig ne osszad névtelenül az észt, mert mindenki megteheti, és ne hidd, hogy egy belökött "utálnak minket" megdönthetetlen érvelés


am meg te miattad tart ott az ország, ahol tart (hol is tart?), meg a hozzád hasonló tanulatlan, céltalan senkik miatt :)

2012. jún. 15. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%
Tavasszal voltam Csehországban kedvesek voltak velünk az emberek. Plusz van egy cseh ismerősöm, aki imádja Magyarországot és a nyelvünket (és meg is tanulta, ami azért szerintem nem kis dolog)... Úgyhogy nem hiszem, hogy túl rossz véleménnyel lennének rólunk az ottaniak.
2012. júl. 24. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!