Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Hogyan viszonyulnak egymáshoz...

Hogyan viszonyulnak egymáshoz Iránban a perzsák és az azeriek? Van-e feszültség a két nép között és ha igen, milyen fokú?

Figyelt kérdés
Az azeri nép az iráni lakosság 24%-át teszi ki; ez egy elég jelentős hányadosa az állam népességének. Jelenleg van feszültség az azeriek részéről vagy felé?

2012. jún. 18. 20:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Az azeriekkel minden környező néppel (grúzok, örmények) van bajuk, de azért az irániak egész jól kezelik a helyzetet.
2012. jún. 18. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Azerbajdzsán igényt formál Irán azeriek által lakott részére, egy esetleges Irán elleni háborúban az elsők között vennének részt, ha nem kéne közben Hegyi-Karrabbah-ot őrizni. Azt, hogy a helybéli azeri lakosság mennyire támogatja az anyaország törekvéseit, nem tudom, de véleményem szerint nem tiltakozhatnak túlzottan egy esetleges unió ellen.
2012. jún. 18. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Most nem tudom mi a helyzet(azon kívül amit az előző leírt) , de régen főleg az azeriek lakta részen volt népszerű a kommunista párt, a perzsák csináltak is köztük nem gyenge vérengzéseket.
2012. jún. 18. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm az eddigi válaszokat! Akkor valahol sejtettem, hogy Irán számára eléggé kártékony dolog lenne, ha "bevezetnék" ott a demokratikus kormányzást (ami egyébként teljesen ellentmondásos, mivel demokráciát nem lehet bevezetni, az "alulról épül fel", ha van rá igény, na, de nem gond), hiszen egy ilyen államforma alatt nem tudnák annyira kordában tartani az azeri nemzetiséget egy esetleges belső felzendülés esetén és azért a 24% lehet, hogy kevesebb az 51%-nál, de elég nagy kárt tudnának így is csinálni. Hangsúlyozom, nekem ez az elképzelésem a helyzetről, de lehet, hogy nem így van. Ez csak egyfajta hipotézis, aminek VÉLEMÉNYEM szerint van alapja. Ti ezt hogy látjátok?
2012. jún. 18. 23:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!