Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Olaszország miért nem fejlődöt...

Olaszország miért nem fejlődött az utóbbi 10-12 évben? Magyarország már lassan felzárkózik hozzá, nem?

Figyelt kérdés
2012. jún. 28. 18:58
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
10%
hát pedig Magyarországon jobb a helyzet mind olaszban vagy a görögöknél...nézzetek csak utána ne a hülyeségeket irkáljátok le...
2012. jún. 28. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
És szerinted hol nézzek utána? Én is kint éltem több évig, ez nem elég? Ja és természetesen sokkal jobban él ott mindenki, még a papíron szegény vidékeken is.
2012. jún. 28. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
68%
akkor te máshol éltél.
2012. jún. 28. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
90%
Olaszországban nagyon jelentősek a különbségek a déli és az északi rész között. Az északi rész egyértelműen nyugati szintű és az EU egyik legfejlettebb területe még a válság ellenére is, a déli viszont nagyon le van maradva, ott akár el tudom képzelni, hogy kelet-európai szinten élnek. Bár azt hozzáteszem, hogy nem jártam még ott.
2012. jún. 28. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 nem dávid ***** válasza:
100%
magyarország meg az elmúlt 10évbe visszafele fejlődött...
2012. jún. 28. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
49%, te jártál már Olaszországban? Akkor nem írnál ilyeneket. Lehet, hogy nem a legvirágzóbb manapság az olasz gazdaság, de a magyar életszínvonal még meg sem közelíti az ottanit. Még Dél-Olaszrországban is sokkal jobb a helyzet, mint a vidéki Magyarországon.
2012. jún. 28. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
De pl. Budapesten azért elég jó a helyzet még európai szinten is.
2012. jún. 28. 23:19
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Budapesten rosszabb a helyzet, mint Rómában, de jobb, mint Nápolyban. Ezen nem csak a jövedelmeket értem, hanem a körülményeket is, mert Nápoly azért sok helyen lepukkadt.

A római magyar meg szegénykém úgy mehetett ki, hogy nem volt kapcsolata. Így Olaszországba kimenni nagyon nehéz, Rómába meg főleg, ahol nincsenek nagy gyárak, csak irodai munkák és kisebb üzemek. Ilyen helyekre főleg kapcsolatok útján lehet bekerülni. Szóval megértem, hogy kiábrándult, de azért messze van az igazságtól, amit írt.

2012. jún. 29. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
72%
Kérdező honnan veszed te ezt a bődületes nagy baromságot? Olaszországot összehasonlítani sem lehet Magyarországgal teljesen mások a viszonyok ott. Akkora a különbség Észak és Dél-Olaszország között, mint egy Ausztriához hasonló fejlett ország és egy Bulgáriához hasonló elmaradott ország között.
2012. jún. 29. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
100%
Én 1 éve jöttem haza Olaszországból majdnem 2 évet voltam kint tolmácsolni és azt kell mondjam,hogy mire Magyarország felzárkózik az olaszokhoz az még minimum 20 év(ők már csak a turizmusból megtudnak élni)...Tény,hogy többe kerül egy kiló kenyér,mint itt de az átlagkereset ezer eurós nagyságú,ott még mindíg könnyebb megélni,mint itt.Főleg ha ott dolgozol de itt költöd el,amit megkerestél...
2012. júl. 6. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!