Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Magyarság és a Székely nép....

Magyarság és a Székely nép. Mitől magyarabb a székely mint a magyar? Hiszen még a himnuszuk is más.1920-as években lett himnuszuk.

Figyelt kérdés
2012. júl. 6. 12:59
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
88%

Ki mondott ilyet, hogy a székely magyarabb? Egyáltalán miben mérik, hogy ki magyarabb, meg ki nem?

Ugyanolyan barom kifejezés, mint a magyarkodás, vagy a mélymagyar...


Amúgy magyarnak tartják magukat, viszont évszázadokig önálló rendi nemzet voltak, ezért nem csak földrajzilag, hanem jogilag is kissé különálltak a nyugatabbi magyarságtól. Himnuszuk meg lehetne pl. a kunoknak vagy a jászoknak is, attól ugyanúgy magyarok maradnának.

2012. júl. 6. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem magyarabbak a székelyek, ne hidd el senkinek. Egy magyarul beszélő, velünk élő népcsoport, nem is kevésbé magyarok, mint a többi magyar, de jobban sem. Sajátos földrajzi helyzetük miatt kicsit másképp élték meg a történelem viharait, mint más népek Magyarország területén. Ezért nem is mindig értjük meg őket pontosan, ahogy ők sem minket. Másként gondolkodnak, beszélnek. De azért szeretjük egymást.
2012. júl. 6. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
11%
Elméletileg azért, mert ők elszakadva is magyarok tudtak maradni. Hát ja, egyesülni képtelenek a cél érdekében tipikus magyarok.
2012. júl. 6. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
20%
A székelyek nem magyarok.
2012. júl. 6. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

1-es, a nagymagyar és a mélymagyar csak gúnynevek, amiket a hazafiaskodó, Magyarországot istenítő emberekre ragasztottak rá.


Egyébként szerintem a székelyek sem tartják magukat teljesen magyarnak, kicsit mindig külön kezelték magukat. A más himnusz nem sokat tesz, az egy jelképes dolog, az számít, hogy mit gondolnak az emberek.

2012. júl. 6. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó, igen, tudom, hogy gúnynevek, csak gyakran azokra használják, akik nem érdemlik meg. Mikor hallottál pl. olyanról, hogy németek Németo. újraegyesülését ünneplik, a többi német pedig azt mondja, hogy ,,németkedő mélynémetek"? Vagy az Atatürköt istenítőkre, hogy mélytörökök?

Vagy pl. mikor fogják azt mondani a baszk nacionalistákra, hogy baszkodnak?? :D

2012. júl. 9. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Én székely vagyok és nagymamám azt mondta nekem amikor még kicsi voltam, hogy a székelyek a hunok utódai. Mert az összes felmenőink ezt valloták. Ezt Anonymus is megirta a Gesta Hungarorumban és később Kézei Simon is. Viszont annak ellenére , hogy a magyar himnusz előbb volt a székelynél. Attól a székelyek még létező nemzet volt. És ha igaz amit a történészek irtak és amit a felmenőink mondtak, akkor még előbb voltunk itt a kárpát medencében, mint a magyarok, akik Árpád királyal jöttek europába. Én legalább is igy tudom, lehet, hogy tévedek, de utánna lehet nézni a neten...


Nekem is magyar az anyanyelvem, de nem érzem magam magyarabbnak a magyarnál(ahogy a kérdező fogalmazott). Visszont büszke vagyok arra , hogy székely vagyok.

2012. júl. 11. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 Pro Patria ***** válasza:
Kedves 09:55-es, ment a zöld pacsi!:D Ütött a válasz.
2012. júl. 12. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

"Magyarság és a Székely nép. Mitől magyarabb a székely mint a magyar? Hiszen még a himnuszuk is más.1920-as években lett himnuszuk."


Adott két sportoló: az egyik naponta uszodába járhat, a másik pedig csak hetente. Az olimpián egyforma időt úsznak. Szerinted melyik a jobb úszó?


Megmaradni magyarnak, a volt kisantant országokban régen se nem volt-, és ma se nem egyszerű.

A székelyeknek naponta megélni a magyarságukat nem egy állapot (mint Magyarországon) hanem egy küldetés, ami büszkévé teszi őket. Ezt a büszkeséget értelmezik sokan félre. A Székely Himnusz a magára hagyott székelység fájdalmára utal. A székely ember ugyanúgy szívére teszi a kezét amikor a Magyar Himnuszt énekli, mint bármely magyar a nagyvilágban. A Székely Himnuszt a trianoni sebek, és a mai napig megszállás alatt élés ihlették. Ezt megélni csak az tudja, aki ebbe született.

2012. júl. 14. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

7/9 A Székelyeket úgy telepítették be a szentföldről elűzött németekkel Erdélybe. Nehogy már hamarább itt egyenek mint a Magyarok. Tanulj egy kis történelmet:

Szászok és a Német Lovagrend [szerkesztés]

1140-ben II. Géza király német telepeseket hívott Erdélybe az erdők kiirtásához és a kun támadások elleni védelemhez (első németajkú letelepítési hullám). A letepülők Közép-Rajna, Mosel, Luxemburg és Alsó-Rajna közötti vidékről és Flandriából származtak. A későbbiekben Magyarországon a szászok néven lettek ismertek, bár Szászországhoz nem volt közük (lásd: Erdélyi szászok!)

1211-ben II. András a Barcaságban letelepítette a Szentföldről elűzött Német Lovagrendet. (második német letelepítési hullám).

1225-ben függetlenségi törekvések miatt a Német Lovagrendet a király kiűzette Magyarországról.

1224-ben II. András a Nagy szabadságlevélben (Andreanum) rendezi az erdélyi szászok jogait a Királyföldön. A kedvezmények: önálló jogrendszer és közügyi igazgatás, adót közvetlenül a királynak fizetnek stb. és hét városba, valamint 250 faluközösségbe szervezi őket. Elkezdődik a szász templomerődök építése.

Kunok és jászok [szerkesztés]

A kunok (úzok) a 13. században a Kárpátok ívének külső részén, Moldvában és Havasalföldön éltek, ahonnan gyakran betörtek Magyarországra. A tatárok elől menekülő kunokat (kb. 40 000 fő) IV. Béla 1239-ben befogadta, de épp a muhi csatában (1241) nem tudta hasznukat venni, mert a magyar nemességgel kialakult konfliktusuk nyomán (a magyar főurak megölték Kötöny vezért) a kunok a Balkánra vonultak. A jászok (vagy alánok, de előfordul a filiszteusok megnevezés is) az Etelközben és attól keletre a kunok országának földműves fenntartói és védői voltak. 1116-ban ők védték a támadó oroszok ellen a kunok Don melléki városait. Egyes elméletek szerint ezekből az időkből származik a magyarországi jászok közös jelképe, az úgynevezett Lehel kürtje. Az első szórványos betelepülésük Magyarországra a kunokkal együtt, a mongolok elől menekülve történt, IV. Béla idején. További betelepülésük fokozatosan zajlott.

2012. júl. 18. 06:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!