Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ti támogatnátok az Európia...

Ti támogatnátok az Európia Egyesült Államokat?

Figyelt kérdés

És ha ez létrejönne..


Akkor nyilván egységes időzóna lenne mert még van ahol nincs egységes időzóna európában és ha ez beteljesülne hány óra időtolódás lenne szerintetek?


Illetve Amerika ahhoz mit szólna hogy a Egyesült Államok neve benne lenne?


2012. júl. 18. 23:36
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
73%
És mi lenne a közös nyelv? Bármit választanának, az a többi ország szuverenitását sértené, és az egyik kerülne fölénybe. És ez még csak az egyik probléma a sok közül... Gazdaságilag ott az EU, többet szerintem nem lehetne kihozni itt. Amerikában azért egy kicsit más volt a helyzet, ott az elszakadt gyarmatok egyesültek, de Európában a több száz éves önálló állami múlttal rendelkező országokat nem lehet egy közös államba kényszeríteni erőszak nélkül.
2012. júl. 18. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

hát ez mondjuk igaz..

mondjuk német lenne a közös nyelv? Csak erre tudok gondolni.. mert hát ugye németország az eu központja..


Áhh de az usa az amerika nemzet angol nyelvvel rendelkezik mindenki

itt meg össze vissza..

tényleg igazad van.. né sem értem..

2012. júl. 18. 23:48
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem mert nem tudna úgy létrejönni mint az USA.Az USA alulról építkezve jött létre,a bevándorlók sokszínűsége mellett önként fogadtak el olyan közös értékeket ami a közös jövőjükbe vezette őket.Itt Európában minden nemzetnek nagyon régiek a saját értékei,nem lehet parancsszóra felülről semmissé tenni őket és elvárni hogy egy sebtiben létrehozott közösségi értékrendet és kultúrát fölé helyezzenek saját évezredes kultúrájuknak.Ez csak nyögvenyelősen parancsszóra lehetséges,felülről építkezve,az pedig sosem vezet jóra.Többek között emiatt nem hiszek abban hogy az USA mintájára kialakulhat egy jól működő Európai Egyesült Államok.
2012. júl. 18. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Az USA sincs egységes időzóna, nem értem itt miért kellene.
2012. júl. 18. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
82%
Nem támogatom, de egyáltalán nem áll útjában a nyelv és az időzóna kérdése. Oroszországban is pl több időzóna van és rengeteg államnak van több hivatalos nyelve. (Mondjuk persze nem lehetne olyan sok hivatalos nyelv, mint amennyit beszélnek benne, viszont egyértelműen megalázó lenne azoknak a tagországoknak, akiknek a nyelve nem lenne hivatalos.)
2012. júl. 19. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
Épp ezen dolgoznak jelenleg, elvileg ősszel fogják beterjeszteni, de nem olyan formában ahogy te elképzeled. Itt a külügyet valamint pénzügyet akarják jobban ellenőrzés alá vonni és egységesíteni. Azaz kontroll nélkül ne lehessen eladósodni például. Nem az a cél, hogy legyen egy egységes nyelv vagy kultúra a többi rovására. Itt ilyenre nincs esély sem, ami nem is baj.
2012. júl. 19. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

"Akkor nyilván egységes időzóna lenne"

He? Nincs olyan ország a Földön ami több időzónán nyúlna át, és mégis egységes időzónát használna.

2012. júl. 19. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
hát úgy értem az időzónát hogy amerikába most -6 órával kevesebb idő van :D
2012. júl. 19. 00:48
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

"Akkor nyilván egységes időzóna lenne"


Az USA-ban sincsenek egységes időzónák, de még Oroszországban sem. A nagy országok közül egyedül Kína tudta megcsinálni az egységes időt.


"Amerika ahhoz mit szólna hogy a Egyesült Államok"


Szerintem nincs copyright a néven, innentől kezdve nem hiszem, hogy bármi problémájuk lenne. Amúgy az elnevezés teljesen irreleváns, az USA is szövetségi köztársaság, és Németország is, csak az egyik United States, a másik meg Bundesrepublik.


"mondjuk német lenne a közös nyelv"


Ha létrejönne ez az állam, nem hiszem, hogy az egységesítés és a sablonosítás ilyen téren a tervek közt lenne. Szerintem minden, országokban beszélt nyelv hivatalos nyelvként szerepelne, esetleg tartományi szinten (mai országok) lennének szabályozva ezek a dolgok.


"Áhh de az usa az amerika nemzet angol nyelvvel rendelkezik mindenki

itt meg össze vissza.. "


Ebben igazad van és sokan pl. ezért ellenzik az USE-t. Amerikában nem akkora a kulturális sokszínűség, az emberek ősei különböző országokból érkeztek ugyan, de ma már teljesen összeolvadt az összes jellegzetesség.


"hát úgy értem az időzónát hogy amerikába most -6 órával kevesebb idő van :D"


A következő időzónák vannak az USA-n belül:

Alaska Daylight Time, AKDT -- UTC-8

Pacific Daylight Time, (USA) PDT -- UTC-7

Mountain Daylight Time, (USA) MDT -- UTC-6

Central/Eastern Daylight Time (USA) CDT -- UTC-5


Innentől nem értem, miről beszélsz.

2012. júl. 19. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
35%
Nem támogatom, mert a társadalmak valódi összetartó erejének a nemzeti érzést és a homogén nemzeti kultúrát tartom, és úgy gondolom, hogy ez nem helyettesíthető egyszerű racionális tervezéssel. Ezzel vitatkozni szerintem történelmileg megalapozatlan.
2012. júl. 19. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!