Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ha Szlovákia elvileg jobb...

Ha Szlovákia elvileg jobb gazdasági politikát folytatott az elmúlt 20 évben, mint mi, akkor hogy lehet, hogy ott minden szürke és lerobbant, mintha Romániában vagy Ukrajnában járnál, Magyarország meg majdnem olyan jól néz ki, mint Ausztria?

Figyelt kérdés

2012. júl. 20. 15:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Én elég sokat jártam arra felé, és sok olyan elhagyatott épület van ami szinte már vagy félrom vagy teljesen nincs már meg. De akárhányszor észrevettem ott nagyon jó a mezőgazdaságuk, nincsenek ott kihasználatlan gazos földek, és a szántó föld közötti utak is inkább betonból vagy aszfaltból állnak, ide haza meg hepehupás, földes sáros út. Ott is rengeteg régi raktár épület van kisebb szállók, meg feldolgozó üzemek amik elhagyatottak, de mellettük meg ezerrel működnek a szántóföldek. Nekik annyival jobb a gazdaságuk hogy ott viszonylag normális a mezőgazdaság. Rengeteg ottani ismerősöm van és mind mondják hogy rosszabb mint Magyarország épület lepusztulási szempontból, de ott legalább annyi van hogy nem hagyják kárba a jó termőföldeket.
2012. júl. 20. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
23%
A jobb gazdaságpolitika, azt jelenti, hogy jobban nyalt az EU-nak...
2012. júl. 20. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Ja meg azt is hallottam, hogy míg Magyarországon a keleti országrész pl. Borsod, Hajdú-Bihar, Szabolcs megye viszonylag tűrhető helyek, addig jobb ha Kelet-Szlovákiába idegen nem teszi be a lábát, ez igaz? Én már akkor is egy kicsit kényelmetlenül éreztem magam, amikor Révkomáromban véletlenül besétáltam egy eléggé öhm érdekes kinézetű lakótelepre.
2012. júl. 20. 16:20
 4/13 anonim ***** válasza:

Vállalkozást is érdemesebb Szlovákiában csinálni mert sokkal kedvezőbbek az adófeltételek.Vagy érdemes lenni egy lakcímednek Szlovákiában és szlovák kocsit venni.Kevesebbet kell rá adózni.


Ha az állam hülyének nézi az embert akkor az ember miért ne ügyeskedhetne és lehetne okos?


Szóval érdemes ügyeskedni , minden lehetőséget megragadni törvényes kereteken belül.

2012. júl. 20. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
74%

Magyarország egy rom Ausztriához képest.Amikor átmész a határon olyan mintha egy másik bolygóra érkeznél.Az utak hibátlanok sehol egy kitüremkedés vagy gödör.Az épületek szépen fel vannak újítva és sehol egy omladozó vakolat.


Ausztria fényévekkel jobb és fejlettebb.

2012. júl. 20. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

"Magyarország egy rom Ausztriához képest.Amikor átmész a határon olyan mintha egy másik bolygóra érkeznél"


Az lehet, de ugyanilyen érzés volt visszajönni Szlovákiából Magyarországra is.

2012. júl. 20. 16:27
 7/13 anonim ***** válasza:

,,nagyon jó a mezőgazdaságuk, nincsenek ott kihasználatlan gazos földek"


Persze, mivel nekik nagyon kevés van, ezért jobban ki kell használniuk őket. Ennyi erővel Magyarországra is lehetne mondani, hogy minden erdő szépen van gondozva, míg a szlovákok egy rakás erdőhöz hozzá sem nyúlnak...

2012. júl. 20. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

"Ha az állam hülyének nézi az embert akkor az ember miért ne ügyeskedhetne és lehetne okos? "


Azért, mert a többi polgártársadon hajtják be újabb adó formájában az ügyeskedésedet.

2012. júl. 20. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
En az 5-os valaszolonak adok igzat mert Magyarorszag nyomaba sincs Ausztrianak!
2012. júl. 20. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 mustafa33 ***** válasza:
Ha átmegyek MO-ra, midig elszomorodom. Mert azt látom, hogy az út hirtelen 2 méterrel keskenyebb, a falukban amiken áttmegyek, gyerekkorom óta (és az a szociban volt még) nem látok egy új házat, kivéve a faluvégi szocpol egyenházakat, ami gondolom cigánysor. Ez így van 100 km ig a határtól. Szomorú. A határ északi oldalán pedig minden faluban több új építkezés folyik (anyás melósok építenek), a temetőkben a magyarországi sírkövesek szorgoskodnak a márványlapokkal. Igaz ezt a vasútról nem látni, az a kertek alatt megy.
2012. júl. 21. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!