Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » San Marinoba lehet költözni?...

San Marinoba lehet költözni? Megadnák az állampolgárságot?

Figyelt kérdés

San Marinoba szeretnék költözni majd, de az lenne a kérdésem, hogy megadnák-e az állampolgárságot?


Még 1 kérdés : San Marino ugye nem szűnik meg létezni? Mert régebben volt egy ilyen cikk, hogy az önálló állam léte a tét, de azóta semmit nem hallottam. Hogy van ez?


2012. júl. 29. 11:08
 1/7 anonim ***** válasza:
40%

Nem fog megszűnni.

Szerintem nyugodtan odaköltözhetsz. Nem hiszem, hogy nagy kunszt lenne az állampolgárság.

2012. júl. 29. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

De, nagy kunszt.


"To attain citizenship in San Marino, one must be born there, live there for 30 years, or marry a male citizen"

2012. júl. 29. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
28%

"San Marino ugye nem szűnik meg létezni?"


Szerintem az ilyen miniatűr, már-már városállamok léte mindig kérdéses, főleg már manapság. Értelme sincs ilyen apró, 1-2 négyzetkilométeres, néhány tízezres, vagy még annál is kisebb porfészkek fennmaradásának (Monaco, Vatikán, San Marino).

2012. júl. 29. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
UU...ha ilyen súlyos az állampolgárság, akkor lemondok róla. :S Érdekes, hogy az ilyen miniállamoknál mindíg óriási a követelmény az állampolgárság terén.
2012. júl. 29. 11:39
 5/7 anonim ***** válasza:

De nem kell állampolgárság az ott lakáshoz.


Egyetlen ország sem osztogatja csak úgy az állampolgárságot. (Kivéve a magyarokat, de ezt most inkább hagyjuk...) Ettől függetlenül letelepedési és munkavállalási engedélyt lehet, hogy tudnál szerezni. Látod, a feltétel 30 év ott lakás... Akkor ebből logikusan következik, hogy lehet ott lakni állampolgárság nélkül is...


Viszont vicces, hogy "mery a MALE citizen"... Ezek szerint ez csak nőknek járható út? :D

2012. júl. 29. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
30%

„Egyetlen ország sem osztogatja csak úgy az állampolgárságot. (Kivéve a magyarokat, de ezt most inkább hagyjuk...)”


Szerintem is hagyjuk, mert nem mi vagyunk tele afrikaiakkal, meg arabokkal.

2012. júl. 29. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
De az ilyen miniállamok mint Andorra vagy San Marino mitől olyan különlegesek, hogy ilyen szigorú kritériumok vannak az állampolgárság terén?
2012. júl. 29. 14:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!