Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ukrajnával mi lesz a közeljövő...

Ukrajnával mi lesz a közeljövőben? Egyesül Oroszországgal, vagy ketté szakad?

Figyelt kérdés

Ukrajnában még a politikai hovatartozás is erősen területi alapú, ráadásul:


Nyugat-Ukrajnában ukrán nacionalisták vannak, míg Kelet-Ukrajnában oroszok, és orosz barátok.


[link]


A piros területeken ukránt beszélnek, a sárgákon (meg fehéren) pedig oroszt, tehát a nyelvi használat is erősen területi alapú. (Hasonlóan néz ki a POLITIKAI hovatartozás térképe IS)


Mi lesz a KÖZELJÖVŐBEN Ukrajnával?

Mi az ukránok véleménye Oroszországról???


Minen ukrán akar csatlakozni Oroszországhoz, vagy egyáltalán nem akarnak?


Hogy van ez?


2012. aug. 1. 10:59
 1/9 A kérdező kommentje:
*minen helyett MINDEN, elírtam, bocsi
2012. aug. 1. 11:00
 2/9 anonim ***** válasza:
Meglátásom szerint a sok éves orosz uralom alatt élés valamelyest rányomta a bélyegét az ukránokra.De egy esetleges kettészakadás csak is egy összetettebb konfliktus helyzetben történhetne meg(jelenleg nem).Az egyesülést pedig kizártnak tartom,mivel a leírtak ellenére is az ukránok nem szívlelik az oroszokat.
2012. aug. 1. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Tényleg nem szívlelik az ukránok az oroszokat?

Amúgy akkor hogy lehet hogy Kelet- és Dél-Ukrajnában oroszul beszélnek az ukránok is, míg Nyugat és Észak-Ukrajnába ukránul?

2012. aug. 1. 11:12
 4/9 anonim ***** válasza:

Nekem van ukrán ismerősöm ő valahol a Fekete-tenger partján él..

Ki nem állhatják az oroszokat.Mindig van egy hangos többség(ők azok akik nem kedvelik az ruszkikat).Az,hogy a nemzetközi média mit hitet el az emberekkel az nem biztos,hogy igaz.

Mi is rasszisták vagyunk és antiszemiták persze ok nélkül nemde:)

Persze egy ismerős nem számít semmit elismerem.Nem minden szláv nép kedveli egymást,sőt.Azonban vannak örök csókosok(szerb-orosz)Ha vissza gondolunk a németek bevonulására az ukránok felszabadítóként ünnepelték őket,nem elnyomóként.

Aztán lehetne felhozni Timosenkot is...

2012. aug. 1. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A szláv népekben nem olyan kifejlett azért a nemzet tudat,mint pl. egy székely emberben.Továbbá ha különbözik is az orosz-ukrán nyelv megértik ettől függetlenül egymást.Nyilván beszélik az oroszt,mivel átjárnak dolgozni stb.Továbbá lehet még szükségük lesz rá...
2012. aug. 1. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Minek egyesülnének?

Az ukrán elitnek nem érdeke az egyesülés.

Ukrajna amúgy is egy nyugatosabb ország.

Lásd pl. Lemberg, Galícia.

a csatolt térkép kissé csaló. ez hitelesebb szerintem

[link]

2012. aug. 1. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Jó ez oké, csak hát Nyugat-Ukrajna nyugat barát, Kelet-Ukrajna orosz barát.....ugyanígy szeparálódtak a pártok is. Nyugat-Ukrajnában az ukránt beszélik, míg Kelet-Ukrajnában előszeretettel használják az oroszt az ukrán helyett...


A szerbek és a horvátok is megértik egymást, mégsem akarnak egyesülni.


Nem tudom, hogy ilyen téren Ukrajnával mi a helyzet....ténylegesen utálják az oroszokat és inkább tartoznának a nyugathoz, mint egyesülni Oroszo.val?

2012. aug. 1. 15:47
 8/9 anonim válasza:
a faszt változik
2012. aug. 5. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
A ukranok az oroszokkal a gaz miatt civakodnak!Szetvalni sot egyesulni nem szandekoznak sztem!!!Ukrajna nyugati reszeben magyart is beszelnek.A keleti reszben pedig szerintem azert beszelik inkabb az oroszt mert kozel van az Orosz hatarhoz de nem mindenki!!!
2012. aug. 6. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!