Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mekkora lenne Magyarország ha...

Mekkora lenne Magyarország ha a franciák szava érvényesül Trianonban?

Figyelt kérdés

Azt mondjak, az angoloke érvényesült.

Ha a francia érvényesült volna:

Mekkora lenne ma Magyarország? Milyen területeket vettek volna el?

Nem gondolkoztak azon, hogy a keleti határ a Tisza folyó legyen?

A területi vesztesegen kivul miben korlátozta volna megjobban Magyarországot? Mekkora lett vna a jóvátétel?



2012. aug. 9. 17:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
8%
Már bocs, de ilyen hülyeséget ki mondott? Valami forrásod van erre? Tudtommal nem készült a jelenleginél "kissebb" országra tervezet a béketárgyalásokon.
2012. aug. 9. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Hallottál olyan illetőről hogy Clemencau? Mert ő volt a fő mozgatója magyarország megbüntetésénak! Amúgy az egész Antant egységesen ellenünk volt!
2012. aug. 9. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Én is ugy tudtam h leginkabb a franciák érdeke érvényesült, csak valaki azt mondta, hogy nem az övek, hanem az angoloke.

Hallottam a tigrisnek nevezett Clemenceaurol, és arról is h magyar felesége volt.

Egyébként amikor megszállva volt az ország, a demarkációs vonalakat orszaghatarnak véve kisebb lett volna az ország. Tudom ez valóban csak egy ideiglenes állapot, de ezt is megtehették volna akar hiszen vannak győztesek és sajnos vesztesek.

2012. aug. 9. 18:36
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

"Hallottam a tigrisnek nevezett Clemenceaurol, és arról is h magyar felesége volt."


Na pont az ilyen "hallottam", meg "úgy mondták" pletykák alapján terjednek a hülyeségek - még 100 évvel később is. Clemencaunak nem volt magyar felesége! Magyar menye volt! Illetve járt párszor Magyarországon, nyílván a fia házasságán (aki sokáig itt is dolgozott), de mutatták be darabját Budapesten is.

2012. aug. 9. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
93%
Sőt, Clemencau jobban utálta a románokat, mint állítólag minket, magyarokat - de egy Békekonferencián nyílván nem ez alapján döntenek politikusok.
2012. aug. 9. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Vix-jegyzék alapján ez a kép lenne az alapvető maximális területi igények:


[link]


A tárgyaláson a franciákon kívül az angol, olasz, illetve az amerikai is részt vett, úgyhogy ez nem kizárólag az angolok érdeme (a wilsoni pontok miatt inkább USA).

2012. aug. 9. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

bocsi .vitába beszólok, Mivel történész nem vagyok.

Főleg nem politikus.Szerintem franciák adtak volna mindent

Románoknak.Maradt volna Budapest és körzete magyar.Tiszán túl román .Köztes semleges övezet.Majd nyugati rész Osztrák

Mivel meg ijedtek nagy Román tervektől.(-hisz román -francia ..??).Átírták egészet! egy vesztes szövetséges területéből is el veszünk és adjuk Osztrákoknak!

ennyi történelem.

2012. aug. 9. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Néha belegondolva, maradék 1/3-területen, Mennyien akarnak

megélni, úgy -Megosztják társadalmat.legyen gyűlőlet.!!

Bal és jobb oldal között.-( egyház meg oda hajol ahol pénz

van,Semjén-)Most képzeld el Nagy Magyar országot ahol,

még több nemzetiség+több ásványi kincs..stb

Hozzá adva nagy Nemzeti Vezetőket!!

2012. aug. 9. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Az az igazság hogy az egész Antant félt németországtól és magyarországtól is ezért lényegében megakarták szüntetni az az országunkat.

Kb:ilyennek tervezték. [link]



De végül ez lett belőle: [link]

2012. aug. 10. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
67%

Antant térképek szerint eredetileg a Tisza lett volna a román határfolyó, Miskolcon pedig a Szinva patak a csehszlovák. Nógrád, Sopron, Moson, Baranya megye teljesen elszakadt volna. Szegedet felosztották volna Románia, Szerbia és Mo. között.


Kíváncsi lennék, ha így történt volna, lennének-e olyan birkák Mo.-n, akik igazságosnak tartják Trianont és Debrecent, Szegedet, Miskolcot Debretinnek, Seghedinnek és Miskovecnek mondanák...

2012. aug. 10. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!