Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miben jobb a nyugat-európai...

Miben jobb a nyugat-európai (pl. német, francia) egészségügy, mint a magyar? Miben rosszabb?

Figyelt kérdés
2012. aug. 10. 18:37
 1/9 Hazafias Harcos ***** válasza:
46%

Abban jobb, hogy több pénzük van és modernebbek a felszereléseik, annál rosszabb, hogy egyszerűen mondva, leszarják a beteget, csak a pénz érdekli őket. Egy Hollandiában dolgozó ismerősöm rosszul lett, elment holland orvoshoz, felírtak neki egy olyan gyógyszert, amitől még szarabbul lett, annyira, hogy haza kellett szállítani Magyarországra kórházba és itthon 1 hónapig gyógyult.


Lehet, hogy Magyarországon kevesebb fizetést kapnak az orvosok, de ezt előnynek is lehet felfogni, mert így legalább csak az megy el orvosnak, aki erre hivatástudatot és lelkiismeretet érez, nempedig nyereségvágyból.

2012. aug. 10. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Hazafias Harcos ***** válasza:
44%
abban rosszabb, hogy egyszerűen mondva*
2012. aug. 10. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nyugati orvosokról nincs tapasztalatom, így nem is mondok semmit.

De eddigi életem során ahány magyar orvossal találkoztam, egyik sem a hivatás miatt lett az. Igenis a pénzért, más nem érdekli őket! Ugyanúgy csak a PÉNZ, PÉNZ, PÉNZ! Az egy dolog, hogy mennyit keresnek, de mindemellett undorító módon szedik be az egyéb hálapénzeket.

2012. aug. 10. 18:46
 4/9 yossarian44 ***** válasza:
62%

"Lehet, hogy Magyarországon kevesebb fizetést kapnak az orvosok, de ezt előnynek is lehet felfogni, mert így legalább csak az megy el orvosnak, aki erre hivatástudatot és lelkiismeretet érez, nempedig nyereségvágyból."


Ez úgy, ahogy van, képzelgés. A viszonylagos kevés fizetés miatt nagyon súlyosan ott van az illegális hálapénz-rendszer, magyarul a beteg pénzéből tömik tele a zsebüket. Akinek meg nincs gyomra ahhoz, hogy lenyúlja a betegeit, az meg szalad külföldre.


Sokat jártam orvosnál Angliában, mert a kollégáim nem tudnak angolul, mindegyiket én kísértem, amikor bajuk volt. A betegellátás színvonala jobb, kevesebbet kell várni, amikor nagyon nem volt pénzünk, kaptunk ingyen gyógyszert, és embernek tekint az orvos.


Csupán ennyivel másabb.


Negatív tapasztalatom még nem volt.

2012. aug. 10. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
79%
Mióta kiköltöztem Angliába szerencsére csak egyszer kellett orvoshoz mennem a regisztráció elintézésén kívűl. Hát mit mondjak, ég és föld a különbség. Kulturált váró, nagyon kedves személyzet, modern felszerelés. Otthon annó utáltam orvoshoz járni, rendszerint saját magamat próbáltam kúrálni, mert semmi kedvem nem volt a többórás várakozáshoz, az öregasszonyokkal való vitatkozáshoz, a bunkó nővérkékhez.
2012. aug. 10. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
72%
Hozzáteszem nagyon meglepett, hogy a felírt pirulákat ingyen kaptam meg a gyógyszertárban!
2012. aug. 10. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
80%
Gimnáziumban olyanok voltak az osztálytársaim, akikből sorra lett orvostanhallgató. Azért élek érettségi óta egészségesen, hogy soha ne feküdjek a késük alá. Ha a mai helyzet rossz, a jövő még rosszabb lesz, hidd el.
2012. aug. 10. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
72%

Miben jobb?


Hát az ottani korházakba nem meghalni jár az ember mint itt magyarországon...

2012. aug. 10. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Jobb: modernebb műszerek, talán kedvesebbek az egészségügyi alkalmazottak a betegekhez.


Rosszabb: éveket kell várni donorra, hétvégén csak sürgősségi rendelés van, ha hétvégén vagy beteg, mehetsz magánorvosokhoz.

2012. aug. 11. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!