Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Hogy szólítja Kate Middleton...

Hogy szólítja Kate Middleton II. Erzsébet királynőt?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy a királynő hivatalos megszólítása "her majesty", inkább az érdekelne, hogy a közelebbi hozzátartozói hogy hívják őt.
2012. aug. 17. 23:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
27%
Anyuka? Anyjuk?
2012. aug. 18. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
92%
Gondolom nem Bözsének. Annak ellenére, hogy rokoni kapcsolatban állnak, nem hiszem, hogy túl gyakran találkoznának, valószínűleg a királyi házon belül is tartják még az etikettet, szerintem az általad is említett "her majesty" a legvalószínűbb.
2012. aug. 18. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
88%
Nem úgy, hogy őfelsége, csak angolra fordítva??
2012. aug. 18. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
93%
Egészen biztos, hogy a hivatalos megszólítást használja, és nem csak ő, hanem szinte mindenki a királyi családból. Egyedül Fülöp hercegről tudom elképzelni azt, hogy "kötetlenül" beszélgessen a királynővel és közben a nevén szólítsa. Talán még a gyerekei szájából elhangozhat egy-egy "anya", ha éppen négyszemközt vannak, de ettől függetlenül a protokoll a családon belül is él (és szerintem sokkal erősebben is mint családon kívül).
2012. aug. 18. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
29%
Valószínűleg ma'am. Hivatalosan ha a királynővel beszélsz, te is először "your majesty"-ként szólítod meg, utána pedig mindig mint "ma'am".
2012. aug. 18. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
13%
töki
2012. aug. 18. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Én nem mernék nagy téttel fogadni arra, hogy az angol királyi családon belül ennyire betartják a protokollt. Elvégre az uralkodó csak egy báb a panoptikumból, no meg ha ennyire tisztelnék a hagyományokat, akkor egy polgári származású lányból nem csinálnak hercegnőt, és ha úgy alakul királynét. De sok víz lefolyik még addig a Temzén, lehet addigra már sária lesz Londonban, és a pakik nem akarnak majd egy királyt. :)
2012. aug. 18. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
36%
Magdi anyus...
2012. aug. 18. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem felségezik egymást maguk között. Most, hogy a jubileum volt a BBC-n adtak egy csomó kapcsolódó műsort, és az egyikben Charles következetesen "mami"-nak szólította az anyját. Viszont Kate csak beházasodott a családba, könnyen lehet, hogy ő azért még your majesty-nek szólítja.
2012. aug. 18. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Ma'am a megszólítás. Nemcsak Kate, vagy a többi családtag (az unokák természetesen nagymaminak, Charles mamának szólítja őt), de még a személyzet is Ma'amnak szólítja. Ha elmegy hivatalos eseményre, érthető, hogy mindenhol Her Majesty a megszólítás, de a különböző rezidenciáinak személyzetétől nem várja el hogy óránként huszonötször a her majesty-t hallja, tehát ilyenkor a Ma'am a megszólítás.


Vannak a youtube-on nagyon érdekes videók a királyi családdal kapcsolatban,ott láttam nem is egyszer erről a témáról is vidókat.

2012. szept. 15. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!