Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mi történt Sierra Leone-n?...

Mi történt Sierra Leone-n? (1990-)

Figyelt kérdés

Olvasgattam utána de nem igazán értettem. Az RUF miért harcolt és ki ellen? Miért csonkítottak meg civileket? Az a saját népük volt vagy nem???


Meg volt egy film abba se igazán értettem a szituációt.

Szóval egy fegyverkereskedő üzletelt valami RUF vezetővel, tőlük nem messze volt egy ilyen civil tábor sátrakkal, körülötte körözött egy ilyen platós kocsi RUF-esekkel. Egy kisgyerek elszaladt a táboról, az anyja utána szaladt a katonák meg "levágták" őket mint egy disznót. Aztán mikor nyélbe ütötték az üzletet az RUF katonák halomra gyilkolták az ottani civileket. Ezt megmagyarázná nekem valaki?


2012. aug. 25. 23:08
 1/2 anonim ***** válasza:

"1990. októberében Momoh elnök egy bizottságot nevezett ki az 1978-as egypárti alkotmány felülvizsgálatára. A bizottság javaslatai alapján a parlament olyan alkotmányt fogadott el, amely visszaállította a többpárti rendszert; 1991. október 1-jén lépett hatályba.

1991-ben polgárháború tört ki, amelynek fő okai a kormányzat korrupciója és a gyémántbányászat hasznával való rossz gazdálkodása volt. Belső okok mellett a szomszédos Libériában folyó harcoknak is szerepük volt polgárháború kitörésében Sierra Leonéban. Charles Taylor - aki akkoriban a Libériai Nemzeti Hazafias Front vezetője volt - segítette a Forradalmi Egyesült Frontot (RUF), amelynek élén a sierra leonei hadsereg korábbi szakaszvezetője, Foday Sankoh állt. A RUF, Sankoh vezetésével, Taylor támogatásával első támadását 1991 március 23-án indította Sierra Leone keleti részén egy falu ellen, Libériából kiindulva. Sierra Leone kormányzata, amelyet aláástak a gazdasági nehézségek és a korrupció, képtelen volt számottevő ellenállás kifejtésére. Egy hónappal azután, hogy a RUF Libéria felől átlépte Sierra Leone határát, ellenőrzése alá vonta az ország keleti részét. A lázadók soraiban erőszakkal sorozott gyermekkatonák is harcoltak."


forrás:

[link]

2012. aug. 25. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
igen, ezt én is olvastam, de a leírásomban lévő kérdések nagy részére nem kaptam belőle választ....
2012. aug. 25. 23:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!