Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mi történt volna, ha az...

Mi történt volna, ha az 1812-es háborúban az USA legyőzi a briteket és elfoglalja Kanadát?

Figyelt kérdés
Milyen világ lenne mára? Megmaradt volna Kanada, illetve annak tartományai, az USA részének? Így Oroszországnál nagyobb ország lenne, nagyobb népességgel és teli nyersanyagokkal. Egyáltalán mit gondoltok erről?

2012. szept. 4. 09:57
 1/3 anonim ***** válasza:
46%

Semmi, ugyanúgy kialakítják a bankrendszert, a modernkori rabszolgatartó társadalmat. A cél ahova tartunk adott, hogy milyen módon jutunk el oda, teljesen mindegy.

(Nem a hülyék irányítják a világot, hanem a legokosabbak.)

2012. szept. 4. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
53%
Mivel erre matematikai esélyük sem volt, kár is rajta gondolkozni.
2012. szept. 4. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én is mindig ezen agyalok de nem tudom miért nekem olyan fura érzésem van mikor nézek egy atlaszt/térképet hogy Kanada és az USA nem egy ország.

Egyrészt sztem az lenne a világ legjobb országa mert az USA pénzével és gazdasági és katonai hatalmával és Kanada Európaiasabb kultúrájával (egézségügy,kevés bünőzés,jobb oktatás,emberi értékeivel olyan országot tudnának kialakítani hogy az hihetetlen lenne.

De hogy ha Kanada és az USA egyesült volna akkor azért a világ többi országának nagyon nehéz dolga lenne hiszen most is parancsokat osztogat az USA más országoknak de úgy aztán nem lenne olyan erő aki meg állíthatná őket.szóval ebből a szempontból nem lenne jó .

2012. szept. 5. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!