Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Vannak Magyarországon betiltot...

Vannak Magyarországon betiltott könyvek? Ha igen, miért? Ez hogy fér bele a demokráciába?

Figyelt kérdés
2012. szept. 4. 12:47
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Ok. De akkor itt adódik a kérdés, hogy ha teszem azt egy másik fővárosi színház most be akarná mutatni Csurka darabáját, akkor azt is megtiltaná Tarlós ?
2012. szept. 4. 13:31
 12/18 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Nem tudom, hogy tiltott könyvek vannak-e, de azoknak semmi közük a demokráciához. A demokrácia nem azt jelenti, hogy mindenkinek mindent szabad, hanem azt, hogy a hatalmat a nép gyakorolja, nálunk parlamentális demokráciával, vagyik választott képviselők útján.
2012. szept. 4. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Ez attól függ, hogy annak a másik intézménynek is a Fővárosi Önkormányzat a fenntartója, és így Tarlósnak megvan-e a jog- illetve hatásköre ahhoz, hogy ott is betiltsa.


Ha Dörner nyitna saját pénzen egy színházat, akkor ott olyan darabot mutathat be, amilyet csak akar. Amíg viszont a színházakat adóforintból tartják fenn, addig igenis lehessen megszabni az előadások témáját, ízlésvilágát. Már csak azért is, hogy minél többen térjenek be oda, először is azért, hogy terjedjen a kultúra, másrészt, hogy minél nagyobb legyen a bevétel a jegyekből.

2012. szept. 4. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Köszi !
2012. szept. 4. 13:45
 15/18 anonim válasza:
100%
Vannak betiltott könyvek és filmek is. Pontos címeket nem tudok, de ha akarod utána nézek. Többségét provokatívnak titulálták, vagy pszichikussan túl megerőltetőnek (horor film/ documentum film).
2012. szept. 11. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:
Utolsó válaszoló engem dokumentum filmek érdekelnének, hogy mik lettek betiltva..
2012. szept. 11. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
56%
Tudom elég késői válasz, de vannak betiltott könyvek:https: //hu.wikipedia.org/wiki/1945-ben_Magyarorsz%C3%A1gon_betiltott_k%C3%B6nyvek Sajnos a legtöbbet (megkockáztatom, hogy mindet) nem adták ki újra. Engem mika Waltari könyve nagyon érdekelne, de sehol sincs már... Ezekről pedig egyébként mélyen kussolnak: pl. Mika Waltary wikipédia lapján szó sincs a betiltott könyvéről.
2015. nov. 1. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
Aham. Tehat ha valamit betiltottak 1945-ben az azt jelenti hogy 2015-ben is be van tiltva?
2015. nov. 20. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!