Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Valaki magyarázza már el...

Pro Patria kérdése:

Valaki magyarázza már el nekem: ha nincs is túlzott reprezentációja a zsidóságnak az USA-ban, akkor miért licitálják túl egymást a kampányoló pártok az Izrael-pártolásban?

Figyelt kérdés

Barack Obama például a kampánybeszédjében külön szónokolt Izraelről. Azt mondta "Izrael biztonsága számunkra szent. Ez nem tárgyalási alap."

A programpontok közé társadalmi nyomásra vették vissza, hogy "Izrael fővárosa Jeruzsálem."

Melyik másik - ráadásul ilyen jelentéktelenül kicsi - országnak van így csókolgatva a lába nyoma?


2012. szept. 7. 13:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert ha amerikából kivonod a zsidó pénzt és mondjuk még a kínai hiteleket, akkor a lasszó és a cowboy kalap marad kb. Az amerikaiak ott rontották el, hogy hagyták azt, hogy más pénze legyen az országukat működtető erő.
2012. szept. 7. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
87%
Először talán azt kellene tudomásul venned, hogy az USA 85%-a vallásos (keresztény). Ezek túlnyomó többsége nem katolikus, és a legtöbbjük, de főként a pünkösdiek nagyon tisztelik a zsidóságot és a judaizmust. És akkor még egy fontos momentum: a jenkik nagy része nagyon komolyan veszi a vallást, és úgy hiszi, hogy eljön a világvége, ha Izrael állama megszűnik létezni. Tetszik érteni, most már? Szóval nem a zsidó lobbi gyakorol rájuk ekkora nyomást (persze azért valamekkorát mégis), hanem inkább a szavazóik erős hite, amelynek mindenki meg akar felelni.
2012. szept. 7. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Amerikában nem komálják az elmeroggyant arab szélsőségeseket. Izraelben sem. Megvan a közös pont. :D
2012. szept. 7. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

De, van. Olvass Nathanael Kapner-től és nézd meg a videóit, ki mindenki kabátjára teszi rá a hatágú csillagot ?!

[link]

Ő is zsidó vallású volt, de már évtizedekkel ezelőtt áttért az ortodox keresztény hitre, most szerzetes. Jó cikkei, videói vannak a témáról, angolul, arról is hogy miért kell "csókolgatni a lábuk nyomát"...

2012. szept. 7. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
73%

A rengeteg neoprotestáns egyház különösen nagy jelentőséget tulajdonít a Szentföldnek vagyis Izraelnek,aminek ha annyi vége a világnak.


Meg hát az "ellenségem ellensége a barátom" elv alapján a szavazók is inkább Izraelt támogatnák a vallásos rizsa nélkül is mint a csúnya terrorista arabokat .( az átlag amerikai honpolgár nyugodt szívvel learabozza/terroristázza Irán sőt az egész Közel-kelet lakosságát is).


Ja és nem a farok csóválja a kutyát amit mindenáron ki akarsz sajtolni a témából ,még mindig Izrael az USA ölebe és nem az USA,Izrael megszelídített szörnyetege.

2012. szept. 7. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Szerintem akkor már 2. és az 5. is tudomásul vehetné, hogy röhejes dolog vallási magyarázatokkal kidumálni egy ország bel- és külpolitikáját.

Oké, hogy ez egy tényező, de hogy ezzel indokolja valaki, azt nem tudom megérteni..

2012. szept. 7. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
73%

"Szerintem akkor már 2. és az 5. is tudomásul vehetné, hogy röhejes dolog vallási magyarázatokkal kidumálni egy ország bel- és külpolitikáját.

Oké, hogy ez egy tényező, de hogy ezzel indokolja valaki, azt nem tudom megérteni."


De nem csak ezért fontos Izrael,mintha mondtam is volna de nem számít. Jól jön Izrael előretolt bástyaként a terrorizmus elleni vég nélküli harcban.


A belpolitikáról meg annyit,hogy ennyivel és egy kis terroristázással együtt a közvélemény ennyivel is megelégszik.

2012. szept. 7. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
40%

"Szerintem akkor már 2. és az 5. is tudomásul vehetné, hogy röhejes dolog vallási magyarázatokkal kidumálni egy ország bel- és külpolitikáját."

Ezt magyarázd el azoknak az amerikai valláskárosultaknak, akik abortuszklinikákat gyújtogatnak, azt elvégző orvosokat megölnek. Valamint magyarázd el Bushnak is, aki keresztesháborúnak nevezte az afganisztáni bevonulást. Továbbá azoknak a republikánusoknak is magyarázd el, akik azért ellenzik (WTF? Onnan? Ide? Mi közük hozzá?!) az EU-t, mert szerintük maga Babilon, a Sátán. És szerintük az EU-t porig kellene bombázni. Na most, ezek az elmebetegek az amerikai társadalom egy nem elhanyagolható részét teszik ki és nyilván ők is szavaznak (sajnos), ezért a sok politikus idomul...

2012. szept. 7. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Köszönjük Emese. Ezekkel a hangzatos tényekkel tényleg mindent megmagyaráztál.
2012. szept. 7. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 tarak ***** válasza:
na igen. mar megint ez a kerdes. ha tudni akarod a cionista lobbi nem elhanyagolhato amerikaban, valamint a holokauszt szenvedesei miatt a nep meg mindig sajnalja, kozos pont van a keresztenyseg es a zsidosag kozott-ahogy mondtak amerikaban megvan a turbovallasossag. ezert szinte kotelesseg IZRAELT tamogatni. punktum.
2012. szept. 8. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!