Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mi történik Szíriában?

Vadkan01 kérdése:

Mi történik Szíriában?

Figyelt kérdés

Mostanában csönd van mintha meg se történt volna az egész.

Kik állnak nyerésre? Készülődik a NATO csapás?



2012. szept. 10. 23:45
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mikor utóljára hallottam róla, akkor már egészan Azaz-ig voltak kiszorítva az FSA erők, közel a török határhoz. A nagy csend szerintem azt jelenti, hogy Assad leverte a patkányforradalmat és megkezdheti országa újjá építését. Ez nagy lépés Szíria történelmében, mert Assad mostmár gyakorlatban is kapott orosz katonai segítséget a tanácsadókon és a tartuszi bázison keresztül, így a biztos szövetséges tudatában határozottab politikát is folytathat, hogy megvédje hazáját a rá leselkedő veszélyektől.
2012. szept. 10. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Remélem így van ahogy írtad.A patknyforradalmak azért vannak hogy leverjék őket.Valószínűleg nem megy ott majd olyan simán a gyarmatosítás ahogy tervezték.Az USA vagy vállal egy kiterjedt háborút (fog szerintem) vagy visszavonul (ezt nem teszi meg).Azért nyaltak legutóbb Szíjjártónak-mondván mennyire sokra tartják a magyarokat a keleti részvételükért-ez azért mond valamit,dícsérni akkor szoktak csak ha épp ki akarnak használni.Mehetnek majd ismét ágyútölteléknek ha arról lesz szó.(fura módon az Amerikai Népszavában viszont sértehgetnek minket...nem mintha az a szennylap bármilyen szempontból is mérvadó lenne.)
2012. szept. 11. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerencsére Oroszország és Kína nem engedi meg az újabb mészárlást a demokrácia nevében.


[link]

2012. szept. 11. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
32%

A fentebb bejegyzők nyilván alaposan tájékozódtak a helyszínen. Ha nem is a harcok közepette, de legalább előbb.

Amellett, hogy az USA szándékait illetően, ha nem is úgy, de nagyjából egyetértek, nem kell misztifikálni az orosz szándékokat sem.

Feltételezem, hogy a szíriai patkányok sem sértődnek meg jobban, mint az 1956-os magyar patkányok. Vagy fordítva. Esetleg rosszul gondolom, és lehet hogy mindkét esemény kissé távol áll ezektől az állatfajtáktól?

A damaszkuszi és aleppói bazárok véleménye mindenesetre eltér az itt fentebb említettekétől.

2012. szept. 11. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A nagy csend valószínűleg annak köszönhető, hogy a terepen egyre több a terrorista, egyre kegyetlenebbek a felkelők, már a tömeggyilkosságok nagy részét ők követik el (természetesen ha a szíriai hadsereg foglyul ejt egy ilyen csoportot, akkor nem bajlódnak a fogolytáborokkal és az etetésükkel, ott helyben agyonlövik őket) és ilyenkor legjobb hallgatni. Itt nem lehet okosan dönteni. Az amerikaiak már nem attól félnek, hogy Aszad hatalomban marad, hanem hogy a felkelők nyernek, akkor a vegyifegyverekkel mi lesz. Meg szeptember 11 évfordulója közelében nem mutatna jól, ha az amerikaiak nyíltan támogatnák a banditákat.
2012. szept. 11. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A legújabb hír, amit most olvastam az, hogy a kormány a vegyi fegyvereket átszállítja Tartuszba. A nyugat attól fél, hogy a Hezbollah kezére kerülhet, legalábbis ezt mondja, de ami szerintem valójában szúrja a szemüket, az az, hogy Tartuszban van az orosz katonai bázis és ha lenne két tippe, hogy a városon belül hova szállítják, akkor szinte teljesen biztos vagyok benne, hogy az orosz bázisra viszik. Ez azt jelenti, hogy lőttek annak a NATO tervnek, hogy ellopják, bevetik, Assad-ra kenik az egészet és jöhet a nyílt katonai beavatkozás. Az oroszoknak nem mer nekimenni a NATO.
2012. szept. 11. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Kovács János Szal. ***** válasza:

Olvastam egy könyvet, címe: A burok, írta Moustafa Khalifa, azaz szerintem magyar átírásban inkább Musztafa Kalifa.


Van itt olyan, aki jól ismeri a szíriai viszonyokat és tud arról valamit mondani, hogy ez a könyv mennyire lehet hiteles? A könyvben rettenetes börtönviszonyokról van szó és az ún. Muzulmán Testvériség nevű szervezet már 1995 körül is harcol Aszad elnök hatalma ellen.


Hűen tükrözi ez a könyv a szíriai viszonyokat vagy olyasmi ez, mint pl. az iraki háború előtt tömegesen piacra dobott propagandakönyvek? Pl. a szegény iraki nők elnyomásáról és hasonló témákról, amelyek a háború óta semmit nem változtak csak közben halomra gyilkoltak egy csomó embert, és most lenyúlják Irak olaját.

2013. jan. 13. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!