Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Délszláv háborúban melyik...

Délszláv háborúban melyik országnak volt egy "Tigrisek" nevű félkatonai csapata?

Figyelt kérdés

A délszláv háború kapcsán több dolgot is elolvastam de ellentétes információkat véltem felfedezni bennük.

Pl.:"Vilim Karlovic a Horvát Hadsereg elit csapatához a tigrisekhez került"(zalai hírlap 2012 márc 31.)


A másik:"A foci, a politika és az erőszak összemosásának legismertebb példáira a kilencvenes évek délszláv háborúiban került sor. A műfaj igazi mestere Zeljko Raznatović, ismertebb nevén Arkan volt. A pályáját közönséges bűnözőként kezdő, majd meggyilkolva végző Arkan 1990-ben a belgrádi Crvena Zvezda kemény magjából kezdte el szervezni szerb szabadcsapatait, amelyek a következő években a Balkánon zajló legvéresebb incidensek közül többet is elkövettek. A "Tigrisek" fénykorukban arra a hallatlan eredményre is képesek voltak, hogy egy zászló alatt egyesítették a Crvena Zvezda és a másik belgrádi klub, a Partizan radikális szurkolóit, akik ekkor kivételesen nem egymás, hanem a nem eléggé szerbek ellen harcoltak."( [link]


2012. szept. 16. 18:52
 1/5 anonim ***** válasza:
96%
Arkannak volt egy ilyen nevű szabadcsapata, a civilekkel szembeni kegyetlenkedésekkel, tömeges erőszakolásokkal, stb. váltak hírhedtté. Persze nyílt harcban már elég besz@riak voltak...
2012. szept. 16. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
92%
Ja és mondanom sem kell, hogy szerb sovinisztákból álltak.
2012. szept. 16. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi.De arkan "csapata" melyik oldalon harcolt,horvát vagy szerb?Vagy is is?Mert itt az áll "hanem a nem eléggé szerbek ellen harcoltak"?

Még 2 kérdés:

A horvátok is követtek el nagyobb háborús bűnöket?

Akkor mért írták az újságba hogy,"Vilim Karlovic 21 esztendős volt amikor önként jelentkezett a horvát hadseregbe".-A tigrisek 1. brigádjához kerültem... ez egy elit alakulat volt.

De itt a teljes cikk,ha érdekel.

2012. szept. 16. 19:38
 4/5 A kérdező kommentje:
2012. szept. 16. 19:39
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Árkán huligánjai voltak azok,szerb oldalon.Szedett vedett köztörvényes elítéltekből álló banda volt ahogy hallottam.
2012. szept. 16. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!