Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Véglegesek az országhatárok...

Véglegesek az országhatárok vagy elképzelhető, hogy újra változni fognak?

Figyelt kérdés

Az ENSZ alapokmánya kimondja az országok területi sérthetetlenségét.

A második világháború óta a határok nem is változtak, leszámítva az egyes országok szétesését, egyes területek önállósodását.

Néhány kivétel azért akad: Izrael annektálta a Golánt, Örményország Karabahot, de ezeket a nemzetközösség nem ismeri el.

Az egyetlen véglegesnek tűnő jelentős határváltozás az 1962-es háborúban Kína által Indiától elfoglalt területek esete. Ez szerintem véglegesnek tekinthető és előbb-utóbb India és a Nemzetközösség tudomásul veszi a változást.


Szerintetek lesznek még olyan jelentős határváltozások, mint a 2. világháború végén vagy az országhatárok véglegesnek tekinthetők és többé nem lesz változás?


2012. szept. 17. 19:11
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
85%
Ha lesz egy nagyobb háború ami nem feltétlenül világháború akkor elképzelhető.
2012. szept. 17. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
34%
Nem kapjuk vissza a Trianon előtti területeket.
2012. szept. 17. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
59%

Szerintem a következő 20 évben Oroszország úgy esik szét szilánkokra, amilyenre nem sokszor van példa a történelemben. Belgium is kettészakadhat. Valószínű Skócia függetlenedése is. Nem tartom kizártnak, hogy Baszkföld néven egy új állam nyerje el a függetlenséget. Spanyolországban is esélyes Galícia és Katalónia függetlenedése.


Szerintem az ilyen nagy szakadások Európára jellemzőek. Igazából az amerikai kontinensen föderációk vannak többnyire és ezeket (többnyire) bevándorlók alapították mindenféle nemzetekből. Szóval itt nem valószínű új ország születése, már meglévő szétesése. Ázsiában meg nem igazán divat a szuverenitás, ott úgy vannak vele, hogy a hatalomért, jobb életért tesznek rá. Ilyen India is, amelynek több vallásnak, népnek és nyelvnek (300) az otthona. De Kína is jó példa.

2012. szept. 17. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
59%
Ha Magyarországon jelentősen jobb életszínvonal lenne mint a környező országokban, akkor lenne rá esély hogy a MAGYAR TÖBBSÉGŰ román, szlovák, szerb, ukrán területek visszakapnánk.
2012. szept. 17. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem véglegesek amíg világ a világ addig lesznek háborúk amik majd újra a "területszerzés" miatt fog kirobbanni! Ezek alapvetően előző háborúk sérelmei miatt fognak kirobbanni!


Lásd 2.vh kezdetének egyik oka: Hitler vissza követeli Danzing városát Lengyelország-tól hogy újra egységesítse Németországot és az elszigetelt Kelet-Poroszországot amit az 1.vh végén "elszakítottak" a németektől!

2012. szept. 17. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen változni fognak. Az életben soha semmi sem végleges és ez különösen igaz az országhatárokra.
2012. szept. 17. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
77%

"Nem kapjuk vissza a Trianon előtti területeket."


Nem vágom, ki beszélt Trianon előtti területekről neked, de ha már szóba hoztad ez hogy jött ki? A kilencvenből kivontad a pénteket?

2012. szept. 17. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

"Szerintetek lesznek még olyan jelentős határváltozások, mint a 2. világháború végén vagy az országhatárok véglegesnek tekinthetők és többé nem lesz változás?"



Lesznek még annál komolyabbak is. Soha semmi sem tekinthető véglegesnek és állandónak.

2012. szept. 17. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
A határok sosem véglegesek, legfeljebb képesek hosszú időre stabilizálódni (pl. USA-Kanada határ, csak hogy direkt ne európait mondjak), de ez nem jelenti azt, hogy mindig úgy is marad.
2012. szept. 18. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
38%

"Nem vágom, ki beszélt Trianon előtti területekről neked, de ha már szóba hoztad ez hogy jött ki? A kilencvenből kivontad a pénteket?"


Nem. Itt erősen szokás Trianonozni, ha burkoltan is. Főleg ha Izrael felmerül, akkor erősödik a gyanú. 99% biztos vagyok abban, hogy a kérdező arra gondolt. Ugyanennyire vagyok biztos, hogy ezt tagadni fogja.

2012. szept. 18. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!