Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mi a véleményed az USA "biroda...

Mi a véleményed az USA "birodalmi haldoklásáról"?

Figyelt kérdés
[link]

2012. szept. 19. 12:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
57%
Az, hogy ez nem igaz. Bár kétségtelen, hogy gyengült a hatalma - de lehet, hogy ez csak átmeneti állapot. "Haldoklásról" azonban szó sincs, sőt, még "birodalmiságról" sem.
2012. szept. 19. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

A cikk röviden:


Emmanuel Todd 1976-ban írt egy könyvet, benne a Szovjetunió gazdasági bukásáról.

2001-ben ,,A birodalom után – tanulmány az amerikai rendszer széteséséről” című munkája.


USA államadóssága az utóbbi egy évtizedbe (nem csak a válság-ban) drámaian nőtt.

2012. szept. 19. 12:19
 3/12 Komplikato ***** válasza:
Nem biztos, hogy az egész összeomlik, de a "világ sheriffje" témát és a befolyást a következő évtizedekben folyamatosan bukják avagy csökken. És tök mindegy mit gondolok róluk, jelenleg nagyon úgy néz ki, hogy a kínaiak lesznek előtérben. valamint a ruszkik is visszaerősödnek, már most hatalmas az érdekérvényesítése mindkét csoportnak. Lásd pl. Szíria. Mindeközben a nagy USA szénné eladósodott a kínaiak felé.
2012. szept. 19. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

A SZU és a Római birodalom is szerintem többek között azért bukott el, mert nagyhatalmak akartak maradni olyan körülmények között, mikor a korábbi állapotot egyszerűen nem tarthatták fenn. Másrészt mindekettő erőszakosan jött létre, más népek bekebelezésével és erőforrásainak kihasználásával, ami eleve időzített bomba.


Az USA szeretne ugyan nagyhatalom maradni, de ha enged a gyeplőn és tanul a történelemből, átvészelheti a mélyrepülést. A másik, hogy ott nincsenek olyan, korábban önálló, elnyomott államok, amik belülről bomlasztják az egységet. (Vannak feszültségek, de más jellegűek.) Szóval én csak nagyon óvatosan vonnék párhuzamot az USA és a SZU között.

2012. szept. 19. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Az író nem von párhuzamot a SZU és az USA között. Csupán Emmanuel Todd mindkettejük gazdasági széthullásáról írt könyvet.
2012. szept. 19. 12:37
 6/12 anonim ***** válasza:
Véleményt kértél, azt írtam. A cikk pedig valami római párhuzamra utal ködösen, de semmi konkrétum nincs benne. Ennyi infóból azt is mondhatnám, hogy a Szovjetúnióról megmondta, amit már sokan sejtettek, és most erre, mint referenciára hivatkoznak, mikor az USA-ról mondja ugyanezt. Nekem ez így elég soványnak tűnik, túl sok a sokat sejtető kérdésfeltevés, találgatás. (Ahogy Erich von Daniken is csinálta.)
2012. szept. 19. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

"Az, hogy ez nem igaz. Bár kétségtelen, hogy gyengült a hatalma - de lehet, hogy ez csak átmeneti állapot. "Haldoklásról" azonban szó sincs, sőt, még "birodalmiságról" sem."


Kr. u. 470 körül ugyanígy vélekedtek számosan a büszke Római Birodalomban is :-)

2012. szept. 19. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

7

Én például Kína szétesését valószínűsítem.

2012. szept. 19. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

A Római birodalom és a Szovjetunió nagyra nőtt, soknemzetiségű, diktatórikus birodalmak voltak, mely az USA-ra nem igaz.

Az amerikai gazdaság, kultúra még ma is domináns a világban, sokan vágynak rá, hogy bevándoroljanak és amerikaivá váljanak.

Kétségtelen, hogy vannak új, erősödő kihívói az USA-nak (főleg Kína), de ez nem az USA gyengülését, hanem a fejlődő országok erősödését jelenti.

Az egyetlen valós veszély az amerikaiakra a hatalmas államadósság miatt a dollár leértékelődése, a világkereskedelemben betöltött szerepének csökkenése és hogy elveszíti a legfontosabb tartalékvaluta szerepét.

2012. szept. 19. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Új Világrend és USA :


"néki növekednie kell, nékem pedig alább hanyatlanom" (mondá Jézus a naív kereszténynek)


"a mór megtette kötelességét, a mór mehet"


Brzezinsky: Nagy sakktábla című könyvét olvastam - komoly dolgokról van benne szó.

2012. szept. 19. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!