Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A székelyek és a szlovákiai...

A székelyek és a szlovákiai magyarok csak terrortámadásokkal szerezhetnének autonómiát?

Figyelt kérdés

A baszkok, az írek, az albánok, a dél-tiroli németek csak terrortámadásokkal tudták elérni az önrendelkezést.

A területi autonómia békés úton megvalósíthatatlan?


2012. szept. 21. 15:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
26%
Úgy biztosan nem. Csak békés úton valósítható meg, de az egymás szapulása nem számít békés útnak.
2012. szept. 21. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
57%
Békés úton nem valósítható meg, egész idáig azt próbáltuk, látni milyen sikerrel.
2012. szept. 21. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Békés úton CSAK akkor tudnák megvalósítani, ha összefognának, egységbe tömörülnének. Amíg több pártra szakadnak, ne is reméljenek sikert. Ne tőlünk várják a problémák megoldását, hanem otthon tegyenek meg mindent saját magukért.
2012. szept. 21. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
34%
Gazdaságilag is meg lehet próbálni. pl.: Romániában sok földet megvettek magyarországi magyarok. Szigorúan betartott gazdasági célkitűzésekkel alkuképes pozíciót lehet teremteni.
2012. szept. 21. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
41%
Szierntem sehogy azzal csak annyit érnek el, hogy rosszabb lesz a közbiztonság.
2012. szept. 21. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
23%
Lehet ezt békésen is csak az a helyzet hogy az általad említett területeken nem is igazán akarnak autonómiát sőt a többségük szégyelli hogy magyar.
2012. szept. 21. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Oszt' nekünk köllenek terroristák? Nincs itt elég?
2012. szept. 21. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

"Lehet ezt békésen is csak az a helyzet hogy az általad említett területeken nem is igazán akarnak autonómiát sőt a többségük szégyelli hogy magyar."


Valószínű, hogy a szlovákiai magyarok többségét tényleg nem érdekli az autonómia, viszont a székelyeknek még nagyon erős a magyarságtudatuk, egy tömbben élnek, így ők biztosan igényt tartanak a területi autonómiára.


Viszont a kérdésben feltett példák azt igazolják, hogy a békés fellépéssel még soha senkinek nem sikerült elérni az autonómiát. Talán Románia EU-s csatlakozása előtt lett volna esély egy erős magyar lobbira, de ma már esélytelennek tűnik.

2012. szept. 21. 18:11
 9/11 anonim ***** válasza:
37%
A békesség 92 éve tart lassan 93 épp itt az ideje, hogy rendet tegyünk ez ügyben!
2012. szept. 21. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Látom már nem új ez a kérdés, de székelyként felháborittonak találom, hogy valaki azt írja róllunk székelyekről, hogy mi szégyelljük a magyarságunkat.

Én sosem szégyeltem és büszkén vallóm magam székely-magyarnak. És épp ma van Románia nemzeti ünnepe. Amikor is azt ünneplik a románok, hogy 1918 december 1-én Erdélyt egyesitteték Romániával. Mondanom sem kell , hogy ez nekünk erdélyi magyaroknak nem ünnep, hanem szomorúságot érzünk ezen a napon. Legalább is én igy vagyok ezzel.

Tehát remélem , hogy eljön székelyföld autonomiája , de titokban azt remélem, hogy egész erdély egy napon majd elszakad Románia többi részétől, amit jogtalanul vettek el a magyaroktól!

2012. dec. 1. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!