Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Megér ennyit az Unió?

Megér ennyit az Unió?

Figyelt kérdés
Most olvasom, hogy a görög kormány az adósság elengedését kéri. Vagyis totális csőd az ország és az idei hiány is duplája a tervezettnek. Ha marad az euró, akkor biztos, hogy egy pénznyelő (német pénzt nyelő), ha pedig kilép, akkor totális polgárháború. Én nem vagyok EU-ellenes, sőt pártolója vagyok egy föderatív EU-nak, de nem ilyen áron. Nektek erről mi a véleményetek?

2012. szept. 23. 20:42
1 2
 1/13 Komplikato ***** válasza:
82%
És ki háborúzna kivel és miből? A görögök fegyvereket vesznek az adósságukból vagy mi?
2012. szept. 23. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nem értem a kérdést, azt írod hogy az EU mentette meg eddig Görögországot. Ez miért rossz?
2012. szept. 23. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nem világos, hogy mit akarsz kérdezni.
2012. szept. 23. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
7%

Ezek csak apró lépések a válságot direkt generálták hogy az összeomlásból egy egyesült európát csináljanak majd pedig világkormányt.

Ami most van már 80 éve előre jelezték


Lásatok ne csak nézetek!

De az a baj hogy fel sem fogjátok!


Itt egy kis segitség mindet elolvastátok nincs mit kérdeni: [link]

2012. szept. 23. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
87%

"Ezek csak apró lépések a válságot direkt generálták hogy az összeomlásból egy egyesült európát csináljanak majd pedig világkormányt."


TFH így van.


Kérdés: ez miért baj?


Jó, tudom, a klasszikus összeesküvés-elméletek szerint ez azt jelenti, hogy egy kis kör (bizonyára zsidók, mint általában, ki mások...) mindenki mást az egész világon a rabigájába hajt. Oké. De ha túllépünk ezen a klisén, és egy kicsit racionálisabban veszünk egy világkormányt, az miért is lenne rossz?


Megszűnnének a háborúk, feszültségek, áramvonalazódna a kereskedelem és az együttműködés, egyre nagyobb lenne a béke és a prosperitás.


Jó, persze egy kis réteg nyilván k**** jól járna, óriásit kaszálna, és nyilván nem szűnne meg azonnal a szegénység (talán később sem), de mégis, akárhogy is nézem, akármennyi hátránya is lenne egy világkormánynak, előnye még mindig sokkal több.


Szóval rohadtul nem értem, hogy ez miért olyan nagy para egyeseknek. Én azt mondom, jöjjön mielőbb! (Pedig még csak nem is lennék a nagyot szakító kevesek között.)

2012. szept. 23. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
A polgárháború a görög népre vonatkozott. Szóval a kérdés az, hogy megér-e ennyit az EU? Vagy éppen azt, hogy egy nép (német) tartsa el az összes lemaradót...
2012. szept. 23. 21:32
 7/13 A kérdező kommentje:
Én is világkormány párti vagyok, de nem hinném, hogy akár csak 100 éven belül létrejöhetne. Aki mást állít, az beteg. Hogy lehetne tető alá hozni a kommunista Észak-Koreát és Kubát, a kapitalista USA-val, a vallási fanatikus arab országokkal és az autoriter Kínát, Oroszországot? Egy esetleges világkormány nagyon a jövő zenéje... Kínáról úgy járja, hogy az kb. 20-30 év míg demokratizálódik, merthogy fog. Szóval sok víz le fog folyni a Dunán, míg a világ homogenizálódik annyira, hogy egy világkormány realitás legyen.
2012. szept. 23. 21:35
 8/13 Komplikato ***** válasza:

"Ezek csak apró lépések a válságot direkt generálták hogy ..."


Kissé alábecsülöd az emberi hülyeséget és gyarlóságot, mint általában az összeesküvés elmélet készítők és hívők. Pláne mert a válság egy halom idióta banklobby által kijárt amcsi törvény miatt indult az USA-ból.


"...az összeomlásból egy egyesült európát csináljanak majd pedig világkormányt."


Ez meg kifejezetten nem hangzik rosszul, se mint sci-fi, se mint jól látható emberi evolúciós folyamat.

2012. szept. 23. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
az unio akkor lenne jo ha egyseges lenne
2012. szept. 23. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"De ha túllépünk ezen a klisén, és egy kicsit racionálisabban veszünk egy világkormányt, az miért is lenne rossz?


Megszűnnének a háborúk, feszültségek, áramvonalazódna a kereskedelem és az együttműködés, egyre nagyobb lenne a béke és a prosperitás."


Ilyenkor sajnálom, hogy bezárt a Lipót.

2012. szept. 24. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!